LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5712 lezců
1146431 cest
Nové přelezy:
Kompromis 9
GeKo 9+/10-
Odvaha Zas 9+/10-
Panna Orle 8+/9-
Orang-Ute 7c
Klinka 7c
Advocatus 8a
Pornoland 7C+
Lege Artis 9
Song Of Ic 7a+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v C3 a chce jít do C4

Česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší vylézt na tuto doposud nezdolanou horu, se hlásí z pokusu o vrcholový výstup. Včera se dostala do C3 v 6300 metrech a dnes chce jít založit C4 na hlavní hřeben, kde ještě nikdy "nebyl nikdo". Informuje o tom na expedičním Facebooku:

"Jsme v C3! Po 7 hodinách jsme udolali ten hnusný travers který nám dělal vždy masivní problémy. Ani dnes to teda nebylo za hubičku. Stany máme pod převislým zarampouchovaným převisem jako před dvěma lety s Tomem. Výšku nám to ukazuje 6300m. Zítra ráno vyrazíme založit C4. Chtěli bychom ho situovat na hlavním hřebenu. Tam jsme ještě nebyli…tam ještě nebyl nikdo."

Viz:



Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.


Předevčírem dolezli do C2, kam se vypravili ze základního tábora po 6 dnech, kde čekali ne dobré počasí:

Viz předchozí posty na Facebooku:



a



Předchozí zprávy o letošní expedici na Lezci:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus


Standa Holec   [úpravy] 07:32 13.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ?09:21:43 13.07.2023
To za nima přiletěl vrtulníkem Spiderman?
odpovědět 
 Re: ?10:45:51 13.07.2023
To ne, voni maj normálně mezi jednotlivými tábory zajištěnou kyvadlovou dopravu helikoptérama. Platí tam Opencard, takže je to v pohodě.
-U-odpovědět 
  Re: ?13:30:32 15.07.2023
Neee to mají z těch všech dotaci co na to Petrecek čerpá z MSK.
Piskomil odpovědět 
  Re: ?13:30:34 15.07.2023
Neee to mají z těch všech dotaci co na to Petrecek čerpá z MSK.
Piskomil odpovědět 
 Re: ?10:52:20 13.07.2023
To patrně bude fotka z aklimatizace, kdy si Pavel Bém, jak je u něj zvykem, oprašoval základy urgentní medicíny ze studií.
Co vím tak po zemětřesení v Nepálu takto zachránil pěknou řádku domorodců aniž by se s tím sám někde chlubil. Byl však u toho viděn našinci, kteři to na něj práskli. Má však štěstí, že má tak mizernou mediální pověst a tak jej nikdo neotravuje cenami fair play a má tak klid a nikdo se na jeho skutcích nepřiživuje.
odpovědět 

 Foto dne:
Röthelfels
Götterbogen, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183461)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Žabia špára 6+ Belá
Pytel S Brouky VIIIc Tisá - Hřebenové Věže
Forgotten Line 9- Frankenjura
Hukvaldy VIIIb Prachov
Iniziazione 4+ Isolacia
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Die Unschuld Vom Land 9 Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec |

 Nové komentáře:
Gratulace | gratulace | Eiger | Re: Gratulace a dotaz | Re: Gratulace a dotaz | Re: stan | Re: Gratulace a dotaz | Gratulace a dotaz | stan | Smekám |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (17)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Severní stěna Eigeru (17)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1693 
 Ne 
 1623 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.