LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 11088
11.Širůčková 11084
12.Smetanová 10972
Bouldry:
10.Popovský 10428
11.Lavička 10175
12.Šlapák 10053
Hory:
5.Y 6736
6.Švihálek 6070
7.Černý 6007

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1139145 cest
Nové přelezy:
Kalter Bra 7C/7C+
Galadriel 7C
Návrat Krá 8A
Pojď Mi Ho 7C
Study Brea 7C
Hobit 7c
Protisměr 7C+
Hugo 7c/7c+
Fucknevim 8A
Pouliční H Xb

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ahoj lezci, lezkyně a lezčata,

předběžně bych vás rád pozval na možná poněkud originální akci, ačkoli v kraji žulovým šutrům zaslíbené již něco podobného proběhlo. Totiž, rádi bychom někdy za stabilního počasí, tedy nejspíš někdy v polovině června využili boulderové pohostinnosti petrohradských lesů a s Karlem Hegrem uspořádali závody na přírodních kamenech. Za tímto účelem zprovozníme nějakou novou oblástku (např. viz foto) a na absolutně nových neznámých šutrech by to celé mohlo proběhnout. Systém předběžně vidím tak, že by se v definovaném okruhu označilo body ca. 20-30 směrů, ty bychom společně obešli a poté by se odstartovala hodinka lezení. Podle nasbíraných bodů (pouze celé vylezené věci) by se určilo pořadí. Bodování by určitě bylo uděláno tak, aby se vyplatilo vylézt méně těžších věcí, než více lehčích, ale šanci v tomto systému dostanou i slabší. Obtížnosti budou někde od trojky po masakry. 

Tímhle způsobem bychom rádi dostali do povědomí lezců nové boulderové možnosti a také poněkud stmelili český boulderový kolektiv. Za tímto účelem bude večer zapálena vatra v Josemitu a do ranních hodin budou pěny písně a vyprávěny historky z drsného boulderového prostředí. Soudeček není vyloučen, spíš naopak.

V průběhu května se na Lezci objeví podrobnosti termínové a o místě srazu. Místo lezení samozřejmě neprozradím.

Přežijte periodu hnusného počasí, trénujte a až se budete nudit, napište pár podnětů a názorů na tenhle výmysl.




Petr Resch   [úpravy] 10:56 06.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ceske Bleau13:30:18 06.02.2003
Hmm, nektery ty sutry maji opravdu svetovy dimenze.
JirkaSodpovědět 

 Potřebujeme novou uklízečku,14:00:44 06.02.2003
nechceš to Petře vzít? Dobrej nápad, hlavně ten sud:)
Bídaodpovědět 

 bezva nápad18:43:20 06.02.2003
Myslím, že je to super nápad.Přijedu už kvůli těm boulder historkám.Jen dobře zvažte zda je dobré přenést soutěžní atmosféru do přírody.Možná by bylo dobrý boulderovat úplně volně a ohodnotit večer nejtěžší,nejhezčí,nejakrobatičtější a třeba i nejblbější boulder,ale hlavně všichni společně.
Už se na Váš Granitovej camp těším.
šťouchodpovědět 
 Re: bezva nápad09:24:59 07.02.2003
Myslím, že již z povahy pravidel (předběžných) je patrné, že se nebude závodit do krve a je to spíš taková srandička. Mimochodem samozřejmě není kontrolovatelné, kdo co vylezl (na řekněme dvaceti boulderech), ale bude to o důvěře. Druhou věcí je, že ceny budou určitě symbolické a ani body do českého žebříčku udělovat nebudeme. Jde fakt spíš o to bavit se. Organizátoři také předpokládají, než se snažit kontrolovat lezce, že budou všechno patřičným způsobem dokumentovat.
Šutru zdar
Petr
Petr Reschodpovědět 

 dobra idea21:16:36 06.02.2003
Vybornej napad, urcite Vas prijedu podporit!
Musadoodpovědět 
 Re: dobra idea09:52:29 07.02.2003
Naprosto souhlasím, super nápad. Jakmile bude termín tak dej vědět a přijedem v hojném počtu(dvou).
Břéťa
BBodpovědět 

 super...10:51:31 17.02.2003
takovouhle akci si urcite nenecham ujit a s par chlapikama urcite dorazime...
kubikodpovědět 

 Foto dne:

L'Ora Degli Eroi, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (182009)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Punk A Chats 6c+ Ceuse
22 - Želivská 7 Paní Skála
La Pequeňita Albania 7a+ Mula
La Chorrera 7a Mula
Carusošou 7B+ Ostaš
Nově komentované:
22 - Želivská 7 Paní Skála
22 - Želivská 7 Paní Skála
Automotodromobus VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Puklinka 6 Mladkov
Otrok Času 7A Holý Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko |

 Nové komentáře:
Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Kriticke ohrozeni | Zhrnuti | Re: Tolik povyku | jen kvičte | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (44)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (14)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Wild Country Meshuga | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1281 
 Ne 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.