LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
Melloblocco (07.05)
Melloblocco (07.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151121 cest
Nové přelezy:
Garello Su 7b
Kandinsky 7c
Klimt 7b
Els Ignora 7b
Troublemak 10-
Déjá Vu 7c+
Prison Bre 7C+
Uťatá Hlav 7C+
Hádanka 8A
Kuša 9+/10-

Stěny
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Klub Dubina - Litoměřice
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení navrženo i na olympiádu 2024 v Paříži

rychlost má být oddělena od obtížnosti a bouldrů

Francouzští pořadatelé navrhli sportovní lezení i na přespříští olympiádu 2024 v Paříži. Informovala o tom IFSC s tím, že se nově navrhuje rozdělení kritizované trojkombinace na dvě disciplíny. Zvlášť má být dvojkombinace obtížnosti s boulderingem a zvlášť rychlost.

Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) se odvolává na včerejší tiskovou konferenci organizačního výboru pařížské olympiády, kde byl návrh na doplňkové sporty včetně lezení zveřejněn.

Předběžný souhlas se zařazením dodatečných sportů má Mezinárodní olympijský výbor vyslovit letos v červnu. V prosinci 2020 se pak má program her v Paříži definitivně potvrdit.

Ohledně rozšíření lezeckých disciplín IFSC detailněji informovala, že ze současných šesti medailí, o které se bude bojovat v trojkombinaci na OH v Tokiu 2020, se jejich počet rozšíří na 12. A ze 40 závodníkův Tokiu se počet v Paříži má zvýšit na 72. Podle návrhu má 16 mužů a 16 žen soutěžit o 6 medailí v lezení na rychlost a 20 mužů a 20 žen o 6 medailí v dvojkombinaci lezení na obtížnost a boulderingu.

Viz:

www.ifsc-climbing.org: Sport Climbing Proposed for Olympic Games Paris 2024!

sth   [úpravy] 11:53 22.02.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 OH ne!11:45:53 23.02.2019
Lezeni na OH ne !!!
Komu to prospěje? Skalním lezcům určitě ne.
Sobecodpovědět 
 Re: OH ne!16:07:27 23.02.2019
Bohužel je to tak, jak ironicky píšeš ty. Za to pijavičkám se bude o to více dařit… (již se daří).
JiBodpovědět 
  Re: OH ne!07:35:21 25.02.2019
Já se na to pokoukání těším. Nese to sebou samozřejmě i stinnější stránky, ale nevidím v tom nic zásadně špatného.
Hurvajzodpovědět 

 Foto dne:
Španělsko, Sierra Nevada, Los Cahorros, sektor Las Eras, spára Los Troskis, 6b
Los Troskis, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (187847)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
Nově komentované:
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1

 Nově v diskusi:
Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky | Re: zbojník lezečky |

 Nové komentáře:
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

 Kde to vře:
lidé&HORY 2/2025 (158)
Máňa a Drábský koník na Drábovně (62)
Beauty of Aurina (57)

 Nově v inzerci:
parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger | parťáka pro výstup-Eiger |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2147 
 Ne 
 2047 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.