LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
25.Slezáková 10580
26.Pelíšek 10491
27.Novák 10481
Bouldry:
25.Nespoutaný 9731
26.Urubčík 9725
27.Horáček 9675
Hory:
30.Malý 2670
31.Lienerth 2588
32.Špás 2586

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157514 cest
Nové přelezy:
Chameleon 10
Džonova 10-/10
Sick Heil 10-
Horskí Str 10-
Ochcany Ka 9+/10-
Kamarát Do 10/10+
Arachnofob Xb
Freedom Is 9
Mensch, Pa 8+/9-
Perníková 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pád horolezkyně v Tiských stěnách skončil s těžkým zraněním

Sedmačtyřicetiletá horolezkyně spadla včera odpoledne při slaňování v Tiských stěnách u Ostrova z výšky asi patnácti metrů a velmi těžce se poranila. Informovala o tom v tiskové zprávě horská služba.

Nehodu krátce před druhou hodinou nahlásili její kolegové s tím, že zřejmě došlo k chybě při jištění. „Jakmile jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že lezkyně utrpěla pravděpodobně zlomeninu v oblasti pánve. Kromě toho měla na hlavě velkou tržnou ránu. Ihned jsme zahájili základní ošetření a zafixovali jí vzhledem k poranění do vakuové matrace,“ popsal okolnosti zranění Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory ze stanice v Tisé.

Záchranáři poté začali s ohledem na nepřístupné místo nehody řešit transport zraněné ženy. „Dispečink linky 155 Ústeckého kraje k nám poslal vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce, protože jejich byl v jiné akci. Po příletu se spustil letecký záchranář HS z Jizerských hor, který měl shodou okolností službu u LZS, a lékař LZS přímo na místo nehody,“ uvedl Jan Mach s tím, že členové Horské služby pak ženu připevnili do podvěsu, vrtulník s ní přeletěl k hotelu Ostrov a tam jí posádka naložila. Vzápětí byla lezkyně transportována do nemocnice v Ústí nad Labem.

„Upozorňuji nejen horolezce, ale i všechny turisty v oblasti, že po nedávných deštích jsou skály mokré a hrozí nehody vlivem sesmeknutí při lezení či uklouznutí na méně schůdných stezkách,“ varoval návštěvníky skalního města Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. S přihlédnutím k okolnostem dnešní nehody také apeloval na horolezce, aby za všech okolností dali pozor na rutinu, a dbali na zásady bezpečnosti, zejména při jištění lezců.

HS, sth   [úpravy] 08:30 02.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 a15:50:26 02.05.2018
Přeji brzké uzdravení.
svobodpovědět 

 Tisá nebo Ostrov17:35:57 02.05.2018
Bylo to v Tisé nebo Ostrově? Ptám se proto, že někdy po obědě dorazila do kempu v Ostově sanitka a dva hasičské vozy (jeden velký s žebříkem) a ptali se, kde je Velká tovární věž a Nebeské stěny. Tou dobou už tam prý zasahovala HS.
V.odpovědět 
 Re: Tisá nebo Ostrov17:46:48 02.05.2018
Takže to byl opravdu ten Himmelreich, i když v TZ je to trochu zmatečně jako "Tiské stěny o obce Ostrov": https://www.horskasluzba.cz/ cz/aktualni-informace/aktualne/tiskove-zpravy/ 2675-pad-horolezkyne-v-tiskych-stenach

Každopádně přeju rychlé uzdravení.
V.odpovědět 
 Re: Tisá nebo Ostrov07:39:02 03.05.2018
Koukali jsme na to z druhé strany. Stalo se to skutečně u Továrních věží. Na místo první dorazila Horská služba, ze silnice sjela ihned správně směrem do Himmelreichu. Asi o 4 minuty později jeli dvě hasičská auta a sanitka, ale pokračovali směrem dal a po chvílí se něktee vozy vrátily na správnou odbočku. Za další chvíli třetí hasičské auto, opět přejelo odbočku. Po příletu vrtulníku už to byla rychlovka, vyčkal zafixovani, vyzvedl, na louce naložil a odletěl. Pilot je frajer, takhle mezi stromama za větříku. Přeji brzké uzdravení.
Vildaodpovědět 

 Foto dne:

Zlobivé dítě dolní
 Databáze cest:
Všechny cesty (184103)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarný Detox 8+ Belušské Slatiny - Prvé Vráta
Da Capo 7- Gehlberg
Hranka Hanka 5B Severka
Snowboardová škola 7A+ Severka
Světová Pata 6C Severka
Nově komentované:
Orlí Hrana VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Carpe Diem 8+ Srbsko
Ján Aladin Xa Teplické Skály
Zatracený Vedro 7+ Velká
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: Marťan | Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu |

 Nové komentáře:
Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Od desiti k peti | Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Bída |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (10)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Jazda Olympanov (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)

 Nově v inzerci:
Práce | Expresky | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Statická a dynamická lana | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 565 
 Ne 
 545 
 Nevím 
 161 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.