LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157702 cest
Nové přelezy:
Lady Red P 7C
Oscurita 7C
Red Whales 7b
Rollmobs 9
Rezaté Tom Xb
Rollmobs 9
Chameleon 10
Džonova 10-/10
Sick Heil 10-
Horskí Str 10-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Haute Pierre

Francie není jen Buoux

Nádherná divoká oblast s množstvím dlouhých cest sportovního charakteru. Oblast je na kopci s nadmořskou výškou kolem 900 m.n.m. nad stejnojmennou vesničkou.

Nachází se zde více než 250 cest v osmi sektorech. Ten komu by se povedlo vylézt všechny cesty by prý vylezl stěnu výšky Everestu, samozřejmě měřeno od mořské hladiny. No nemyslím si, že naprosto všechny cesty jsou skvosty, lezli jsme jich jen pár a někde skála působila trochu lámavým dojmem, ale většina cest jsou důstojné dobře odjištěné linie a tak oblast je opravdu povedeným rejdištěm pro lezce, všech úrovní.


Mohutná stěna Haute Pierre


Většina sektorů je seřazena jakoby do jednoho hřebene, jen jeden sektor je o něco níže a tvoří jakousi samostatnou horu. Zajížďkou do těchto končin nebudou zklamáni ani nelezci, neboť krajina vytvořená řekou Loue (Lison) je opravdu dokonalá.


Romantická vesnice Haute Pierre s kostelíkem


Délka cest se dosti liší sektor od sektoru, ale v centrálních sektorech zpravidla najdete více délkové cesty opatřené řádně bolty. Cesty vedou většinou v jen na pohled rozpraskaném vápenci, který je pevný a kompaktní s dostatkem chytů a stupů pro postup.
Centrální sektory jsou většinou převislé po stranách pak najdeme i několik plotnovitých sektorů. Všechny pak jsou vystaveny jižnímu a západnímu slunci.
Oblast je dokonale poklidná (s omezením lezení kvůli hnízdění do 15.6) pod lesíkem se na svazích pasou krávy (zavírejte za sebou branky) a nad stěnami krouží dravci (na ty nemusíte brát ohled).

Příjezd přístup:
Do deset až 15 minut z jednoho či druhého parkoviště, přičemž z horního je lepší jít do centrálních sektorů traversem pod stěnami, také do sektoru pod křížem La Croix a sektoru Mont Germain.
















Situ plánek sektorů


Kemp bivak:
Za kempem byste museli sjet někam do údolí, kdežto bivak je k nalezení pod centrálním sektorem, je komfortní dobře krytý s výhledem do kraje. (velikost ideální pro 4 lidi). Několik menších bivaků je pak dále podél skal. Oblast je naprosto poklidná tak bych doporučoval chovat se slušně. 





Údolí řeky Loue



Sektor se sportovními cestami Le Croix



Najdou se zde i pěkné plotny, sektor zcela vlevo


Průvodce, mapy navigace:
Průvodce je ukázka reprezentativní vyumělkované publikace, na hony vzdálený dřívějším samizdatům a dokonce vzdálená i běžným praktickým průvodcům, které jsou dělány lezci pro lezce. Vždyť z tohoto průvodce se dovíte (pokud tedy umíte francouzsky), jak se vrásnily místní kopce, která kytka je zde chráněná, průřezy přístupných jeskyní, trasy pro kolo i kajak. Doplněn je tento skvost řadou uměleckých maleb krajiny, návodů, jak jistit, rozdělat oheň a digitálně upravených i normálních lezeckých záběrů. Naproti tomu plusem jsou přesné mapky a absence reklam. Tomu všemu odpovídá cena 18.29 Euro.


GPS souřadnice:
Parkoviště u hřbitova: N47.04841 E6.28613              822 m.n.m
Dolní parkoviště:  N47.05216 E6.27519                    741 m.n.m
Sektor Dalles de gauche:  N47.05165 E6.27626        763 m.n.m
Sektor Devers: N47.05066 E6.27819                          775 m.n.m
Sektor Grande paroi: N47.04960 E6.27925                822 m.n.m
Sektor Le Croix: N47.04911 E6.28190                        885 m.n.m

Philipe Gleizes Escalade an haut lieu 1999
Dobrou mapu lze získat v Informačním centru v Ornans nebo v Pontde Roide.

Tip:
Rozhodně stojí za to si udělat vyhlídkový vejšlap po cestě stoupající podél hřbitova po schodech a pak po celém hřebeni Hautpierre, pro tento pochod (1hod) s úžasnými výhledy si do batohu přibalte větrovku.


Jana leze cestu Le Rouge 6a v centrálním sektoru


Potraviny a voda: Pitná voda je přímo u parkoviště vyhrazeného pro lezce, vyvedena ze hřbitovní zdi.


Útulný bivak ve stěně


JirkaS   [úpravy] 11:41 12.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dík16:59:32 12.08.2003
Už se mi ten říjnový zájezd pomalu plní oblastmi, které neznám a které popisuješ:-)) Opět bezvadné.
Matyodpovědět 

 Foto dne:

Verdon
 Databáze cest:
Všechny cesty (184131)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lady Red Plus 7C Val Di Mello
Tirrenia Direct 7A+ Val Di Mello
Bob Sinclair 7A+ Val Di Mello
Il Traverso Dei Veronesi 6C Val Di Mello
La Sfinge 6C Val Di Mello
Nově komentované:
Equilibri Diarrotici 6A+ Val Masino
Equilibri Diarrotici 6A+ Val Masino
Oscurita 7C Val Di Mello
Oscurita 7C Val Di Mello
Oscurita 7C Val Di Mello

 Nově v diskusi:
Re: adminům k fotce dne (tři fotky nazpět) | Re: Marťan | Re: Marťan | adminům k fotce dne (tři fotky nazpět) | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu |

 Nové komentáře:
Re: Bída | Re: SS Jam SS Jam SS | Re: SS Jam SS Jam SS | SS Jam SS Jam SS | Re: Bída | Re: skoda | Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (28)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Jazda Olympanov (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)

 Nově v inzerci:
cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy | Spolulezkyně | Spolulezkyně | telefon pod skálou | Práce | Expresky | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 571 
 Ne 
 592 
 Nevím 
 166 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.