LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Širůčková 11456
10.Stráník 11455
11.H2 11216
Bouldry:
9.Kopecký 10600
10.Danda 10506
11.Novák 10475
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182163 cest
Nové přelezy:
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Olberg lezecká stěna - Blansko

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zprava z neplodneho kraje za velkou louzi III.

MUZU?? Pokud jsi otevrel i tento( doufejme, ze posledni) dil, pak mam nadeji, ze te trochu me povidani zaujalo .....

A to uz jsem na ceste do mestecka Munising na Hornim polostrove Michiganu. Horni polostrov je velmi malo obydlenou oblasti s velkou pravdepodobnosti potkat puvodni americke obyvatele, vlky, kojoty, zkratka docela dobrodruzo.
Na zacatku unora se tu pravidelne kona ice climbing festival, kde se schazi plno lidi a hlavne se tu prezentuji spickovy lezci z USA.


Chapel beach 


Letos se tu objevily dve puvabne mladounke lezkyne Zoe Hart a Sue Nott (http://www.grivelnorthamerica.com/ambassadors.php?id=10; http://gorp.away.com/gorp/gear/exped_forces8.html ) . Obe holciny toho i pres svuj mlady vek maji hodne za sebou a co me velice potesilo i zkusenosti z Chamonix a severni steny Eigeru, kterou Sue vylezla v zime jako prvni americka zena.
Dale zde predvedl svou slideshow i Steve House (http://www.grivelnorthamerica.com/ambassadors.php?id=2 ) , ktery dostal oceneni americke lezecke associace za vystup ciste alpskym stylem Rupalskou stenou Nanga parbatu. Musim rici, ze je to ledoborec. To co jsem videl mi trochu bralo vitr z plachet.

Ale zpet k lezeni. V zasade se lezeni okolo Munisingu odehrava podel brehu Horniho jezera a  na brezich blizkeho ostrova. Pokud je jezero zamrzle je pristup k ledum velmi pohodlny, pokud ne, je to trochu problem. Vicemene musis vedet, kde ty ledy jsou, jinak jsi tu pro srandu kralikum. Mel jsem stesti, ze jsme lezli s mistnaky a tak jsem si i zalezl. Co se tyce ledu, jedna se o zamrzle vodopady padajici z piskovcovych utesu do jezera. Takze se ve valne vetsine k nastupum slanuje na strmy breh jezera. Je to docela simrajici pocit, kdyz slanujes na jednojato na 60 m lane pres hranu obrovskeho previsu, na jehoz vrchol se mas sanci dostat jen kdyz to zvladnes vylezt ten led. Jinak te ceka ( pokud neni jezero zamrzle) jumarovani volnym prostorem se zadkem primo nad rozbourenou vodu s teplotou okolo 2 st.C.


Chapel beach 


Ja jsem mel sam moznost si jeden takovy led vylezt a musim rici, ze to byl opravdu zvlastni pocit slanovat do jezera a pak lezt nahoru tim ledem a mit pod nohama rozbourene jezero velikosti more. Tento led byl asi WI 4-5 o delce cca 50 metru. Diky spatnemu pocasi to bylo jeste zajimavejsi, ponevadz jsme se vubec neslyseli a navic skoro ani nevideli.
   

Chapel beach 


Co me na tomto festivalu potesilo byly hned dve skutecnosti>
1. prvni den jsem tu potkal u snidane particku Cechu bydlicich v Chicagu. Pry jsou z Moravy a v USA jsou uz  6 let. Byli to prvni cesi ,co jsem tu za muj pobyt v USA potkal......
2. po snidani jsme lezli kousek od centra Munisingu u Sand pointu v mini oblasti zvane Ice curtains a k memu milemu prekvapeni tu z 20 lidicek lezoucich na ledy velikosti Klice u N.Boru bylo 12 kluku bud z Cech nebo ze Slovace. Takze drtiva presila Cehunu vuci Amikum. A to tu jeste vecer na diacich byli dalsi Cesi a jeste Polaci. Skoro jsem si tu pripadal jako doma

To by bylo o festaku asi vsechno. Snad jen jeste k doplneni, ze pokud mate zbytecnych cca 80 babek, muzete si zaplatit kurz vedeny zminenym Steve Housem, aby vam ukazal, jak si seridit macky na nohu, cepin na ruku, jak zavrtat sroub a tak dale. My, co jsme radeji setrili, jsme sli radeji lezt....

Zase sedim v aute a mirime do Munisingu. Je posledni vikend v breznu a uz je trochu vic teplo nez bych si pro ledolezeni predstavoval. Vzpominam, jak jsem pred dvemi tydny udolal svou v zivote prvni lahev whisky dole v Kentucky po celodenim lezeni na proslunenych skalach a druhy den jsem byl jak rybicka a tak jsme sli lezt do oblasti zvane The Zoo. A jak mi bylo prijemne citit zase ten pisek v prstech.


Chapel beach 


Nevim proc, ale nechal jsme se prekecat jet jeste jednou v teto sezone na ledyk Munisingu, ze pry budeme lezt led,ktery jeste nikdo nelezl. To me samozrejme nalakalo. Nerekli mi ovsem ,ze se k tomu ledu budeme muset nablizit po vlastnich a ze to je pouhych 12 mil ( 19km) od  auta. No to vedet tak jedu uplne opacnym smerm a to na jih do Kentucky.
A tak jsem si nevedomky nahodil bagl  s veskerymi ty cajky na ledy+ stan+ zradlo+ buhvi co jeste ( ponevadz jsem stale nevedel,co me ceka, neprikladal jsem rozmerum a hmotnosti batohu prilis velkou vahu- vim prece ze amici jsou linej prilis pohodlny na dlouhy aprouce).
Cesta vedla po siroke lesni ceste asi jako Vinicna v Jizerkach. Bylo krasne rano, zacalo sviti slunce a tak i me koflace se zacaly primerene borit do snehu a chuze se svini se stavala stale obtiznejsi a obtiznejsi. Kdyz jsem se potil jak podsvince a uz uz jsem byl na padnuti ,zacal kamos vypravet, ze pred dvemi tydny tu byli a usli za dva dny 34mil. Pry to tu byli prozkoumat. To uz jsem zacal byt trochu nervozni a kdyz jsem se zastavili na oddech malem me porazilo, kdyz mi rekli, ze jsme tesne pred pulkou cesty . To ja uz byl daleko za hranici, kam bych s tim, co my nazyvame batoh,  chtel jit.. No nic zkratim to. Cilem cesty byla plaz zvana Chapel beach, kde se rozkramujeme. Odtud je to k ledum lehkych 20 min chuze....:-)))).
Jakmile jsme tam dosli a vydali se uz jen s matrosem za ledy , nasli jsme jich mnoho, ale bohuzel temer vsechny uz byly spis na koukani, ponevadz jim chybel spodek, takze jsi na nej ani nedosahl, ale hlavne proto, ze se nejednalo ani tak o led ale naslehany snih. Srouby se do nej daly temer zasunout rukou bez otaceni. Ale zase dobre drzely cepiny...... Vylezl jsem si vsehovsudy dva smery po docela neprijemnem materialu a zbytek dne jsem venoval foceni. To jedine opravdu stalo za to. Bylo tam nadherne.


Chapel beach 


Urcite to tu musi byt super kdyz je podminka, ale to uz letosni zimu neklaplo a tak priste.
Konecne tady jeste nekolik fotecek z oblasti Chapel beach a uz mam dost a vy urcite taky.


Chapel beach 
















Munising




Munising


Mejte se  a zase nekdy me dovolte se vypsat (vypovidat na Nasem Lezci)

Doudleba   [úpravy] 22:15 14.04.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nádhera22:51:01 14.04.2006
Hustý fotečky mazec ledy a moře.
tomodpovědět 

 Pekny10:48:35 16.04.2006
nadherny fotky,peknej clanek.Jenom jsem se musela smat se anglicke cestine:))) Napr."musi to tu byt super, kdyz je podminka...":)
Baraodpovědět 

 Parada17:44:32 18.04.2006
Piš klidně dál, protože na tohle je krása se dívat, stejně tak, jako je paráda si počíst.
Gejzaodpovědět 

 asa19:17:28 18.04.2006
Ja chci taky do A.S.A totiz U.S.A :(
honzaodpovědět 

 Povzbuzeni10:16:09 19.04.2006
Ahoj Jirko,
pekny clanky, urcite napis dalsi. V pondeli jsme se vratili s Westfim z Arca a uz jsme planovali kam by se dalo jet o svatcich v cervenci az tady budes. Tak se drz a mej se tam v ty velky zemi za oceanem dobre (alespon, tak, jak to pujde).
Martin V.odpovědět 
 vše nej k svátku09:08:22 25.04.2006
Ahoj Jirko, zdravím tebe a společenství bab.
Vše nejlepší k svátku, přeje Sláva a Lucka.
slavekodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187036)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Aspettando Te 5c Valle Aquila
Bravi Ragazzi 4c Valle Aquila
Rolex V Prachu 6B Popova Skála
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 398 
 50 dní v divočině 
 318 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 356 
 Andrea 
 320 
 Ashima 
 261 
 Barkley Marathon 
 341 
 B.I.G. - světové prvenství 
 314 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 289 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 355 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 295 
 Lezci z Manína 
 307 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 298 
 Operace Nos 
 281 
 Plamen nikdy nezhasne 
 278 
 Pohlednice z konce světa 
 307 
 Pomíjivost ledu 
 286 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 294 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 281 
 Rhapsodia Corcontica 
 281 
 Sama 
 303 
 Šampioni zlatého údolí 
 296 
 S lyžemi v oblacích 
 343 
 Tenaya Traverse Challange 
 294 
 Tenkrát na východě 
 313 
 Velká alpská silnice - 73 
 300 
 Za oponou velehor 
 348 
 Zápasník Dee Dee 
 291 
 Životní výprava 
 281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.