LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182102 cest
Nové přelezy:
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9
Poslední V 10-

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Pajkland - Olomouc
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Brno
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Máj v Sasku 2007

Přesto, že je mi smutno z posledního "zločinu v Tisé", stále ještě věřím, že lezení zůstává radostí. Snad má smysl jezdit do skal a setkávat se tam s kamarády.
Máj v Sasku, jak už jsem před pár týdny psal, se bude konat od sobotního rána 28.4. do úterního odpoledne 1.5.07. Jak? Jako vždy. Vše je zcela volné, svázané jen pravidly lezení a zákazem rozdělávání ohně (a ten je nutno dodržet). Stačí jen znát místo bivaku, kde budeme nocovat. Po čtyřech letech se vrátíme do Malého Čandu. V údolíčku pod severní stěnou Heringsteinu v protilehlé stráni stojí velké žluté masívy s obrovskými výlomy, pod nimiž se nachází bivak. Nejlépe se k němu dá dostat po turistické cestě, která po vrstevnici prochází pod stěnami celého Čandu. Od Heringsteinu směrem k Affensteinům asi 5 až 10 minut. Jakmile se dostanete do stráně naproti Heringsteinu, stačí jen vyběhnout sto metrů do kopce a jste v bivaku. Ještě před týdnem byl zcela volný a opatřený povolovací cedulkou. Kdyby se nedej bože stalo, že by v mezidobí byl opatřen cedulkou jinou, žlutou a zakazující pobyt kvůli ochraně ptactva, pak bychom se uhnízdili v náhradním bivaku, v němž jsme vítali vstup do Evropské unie. Naleznete jej v Affensteinech vedle pěšinou mezi věží Satanskopf a Gamshornspitze na patře nedaleko od Friensteinu směrem k Blosstocku.
Vemte si hodně svíček a chuti do lezení a přijeďte.
Zájemci o koupi průvodce si jej mohou zakoupit i ve Schmilce v kiosku v prudké silničce od hranice do skal. Mají všechny díly, jen cena se zvedla na 18,90 € za kus.
Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 21:34 16.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 parkování22:07:41 24.04.2007
Ahoj, kde je nejlepší na tuto akci zaparkovat autíčko? Jak je to s H2O?
miloshellodpovědět 
 Re: parkování06:58:51 25.04.2007
Nejvýhodnější je zaparkovat ve u Křinice ve Felsenmühle. Na místo lze dojít i z Neumannmühle nebo z Beutenfalu, ale to už je delší štreka. A samozřejmě taky ze Schmilky. Na všech místech je většinou místo tak do půl desáté až desáté a pak zas až večer.
V hospodách v údolí Křinice asi vodu lze nabrat, ale osobně si vozím dostatečnnou zásobu v autě. Ve skalách voda není. Z bivaku do auta je to 45 minut až něco přes hodinu, takže není problém si pro vodu skočit.
Jarda Maršíkodpovědět 

 požár19:06:11 25.04.2007
Ahoj Jardo,

mám jeden dotaz k plánované akci. Nemají Němci nějaké podbné opatření jako je z naší strany NP České Švýcarsko - zákaz vstupu z důvodu sucha resp. nebezpečí vzniku požáru.
Líbaodpovědět 
 Re: požár17:35:21 27.04.2007
Zatím jsem nic takového nezaznamenal, nepamatuji, že by někdy vstup do skal zakázali a doufám, že to neudělají ani teď.
Jarda Maršíkodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186996)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Učňovská 4 Sokolka
žlutá Stěnka 5 Sokolka
Humus 4 Sokolka
Levá Krabice 5+ Sokolka
Spára Krabice 3+ Sokolka
Nově komentované:
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko
Schattenspiel Direkt 7- Frankenjura
Jan Tříska 6+ Tetínské Skály
Silikonia 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Peněženka na Tetínských skalách |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 394 
 50 dní v divočině 
 316 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 355 
 Andrea 
 319 
 Ashima 
 257 
 Barkley Marathon 
 340 
 B.I.G. - světové prvenství 
 312 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 284 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 352 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 294 
 Lezci z Manína 
 306 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 296 
 Operace Nos 
 278 
 Plamen nikdy nezhasne 
 275 
 Pohlednice z konce světa 
 304 
 Pomíjivost ledu 
 284 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 291 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 277 
 Rhapsodia Corcontica 
 279 
 Sama 
 302 
 Šampioni zlatého údolí 
 295 
 S lyžemi v oblacích 
 341 
 Tenaya Traverse Challange 
 292 
 Tenkrát na východě 
 311 
 Velká alpská silnice - 73 
 299 
 Za oponou velehor 
 346 
 Zápasník Dee Dee 
 290 
 Životní výprava 
 279 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.