LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Širůčková 11456
10.Stráník 11455
11.H2 11216
Bouldry:
9.Kopecký 10600
10.Danda 10506
11.Novák 10475
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182163 cest
Nové přelezy:
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lynn Hill - Living in Fear 8b, Rifle

Mezi prací a starostí o svého syna si Lynn Hill (50) našla ještě čas, aby přelezla silově vytrvalostí cestu Living in Fear (5.13d/8b) v Riflu v Coloradu.

Nedávno mi bylo padesát let, tak jsem chtěla vyzkoušet ještě něco těžkého. "Living in Fear“ byla ta správná volba, neboť ukazala mé lezecké slabiny. V cestě se totiž nedá nikde pořádně vyklepat“, píše Lynn Hill.

To mohu potvrdit. "Living in Fear“ je čistě silová vytrvalost bez možnosti pořádného odpočinku celých 30 metrů. Cesta je, jak bývá v Rifle zvykem, dost záludná. Jedná se o lehce převislou stěnu plnou bočáků,  stisků a ne moc pozitivních lišt. Pro krátké lezce je zde ještě lahůdka v podobě skoku. V Rifle se zkrátka musíte pořádně rozlézt, abyste se dokázali v těchto záludných cestách hýbat. Rozhodně se nejedná o lezení typu levá, prává, levá…Z našich má cestu vylezenou Tomáš Bardas a Milan Genda.

Cestu Living in Fear zkoušela Lynn Hill už na jaře minulé roku. Letos se do ní vrátila a předtím, než jí přelezla, spadla ještě několikrát v dlouhém kroku. Obdivuhodné je, že Lynn cestu vylezla 14. září a v ten den to byl už její třetí pokus.

"Ráda bych lezla mnohem víc. Můj syn Owen (8,5 roku) zase začal chodit do školy, a tak mám na lezení víc času".

Lynn ještě dodává, že The Nose 5.14a je pro ní nejtěžší cesta, kterou kdy vylezla – především proto, že je vícedélková, ale 8c/5.14b "sportovku" ještě nemá. Takže to vypadá, že má v hledáčku další těžké cesty. Mezi její hlavní cíle ale momentálně patří: mateřství, práce a lezení pro sebe.

Lynn Hill byla první žena na světě, která vylezla 8b+, a to  Mass Critique v Cimai ve Francii v roce 1990. J. B. Tribout, který cestu jako první vylezl, Lynn tenkrát popíchl větou: "Žádná žena tuto cestu nevyleze“.  Nejen, že jí Lynn vylezla, ale ještě potřebovala o pár pokusů míň než Tribout. 

Více o Lynn viz související články.

Knihu Lynn Hill - Climbing Free koupíte v našem eshopu.

Zdroje:

rockandice.com

Simona    [úpravy] 13:43 13.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :o)14:48:39 13.10.2011
jako respekt :o)
Roman Svobodaodpovědět 

 206620:13:56 13.10.2011
v padesáti dolezu tak max do nejbližšího kauflandu...a to ještě AF :) Klobouk dolů
Dadlenaodpovědět 
 Re: 206610:43:00 14.10.2011
Hmm, to je mi te lito.
Martas.odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187036)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Aspettando Te 5c Valle Aquila
Bravi Ragazzi 4c Valle Aquila
Rolex V Prachu 6B Popova Skála
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 398 
 50 dní v divočině 
 318 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 356 
 Andrea 
 320 
 Ashima 
 261 
 Barkley Marathon 
 341 
 B.I.G. - světové prvenství 
 314 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 289 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 354 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 295 
 Lezci z Manína 
 307 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 298 
 Operace Nos 
 281 
 Plamen nikdy nezhasne 
 278 
 Pohlednice z konce světa 
 307 
 Pomíjivost ledu 
 286 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 294 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 280 
 Rhapsodia Corcontica 
 281 
 Sama 
 303 
 Šampioni zlatého údolí 
 296 
 S lyžemi v oblacích 
 342 
 Tenaya Traverse Challange 
 294 
 Tenkrát na východě 
 313 
 Velká alpská silnice - 73 
 300 
 Za oponou velehor 
 348 
 Zápasník Dee Dee 
 291 
 Životní výprava 
 281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.