LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
11.Klapal 11148
Bouldry:
9.Novák 10500
10.Kopecký 10450
11.Trojan 10253
Hory:
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236
13. 5018

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5722 lezců
1150274 cest
Nové přelezy:
Mr..kvas 7C+
Krampfhamm 9
Athletico 9+/10-
Fenix Dire 8A
Stefan Bat 7C
Fenix 7C+
Hipnotyzer 7C
Madla Lásk 9+/10-
Loch Recht 9-
Olymp Vari 10-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Statistika

Horská záchranná služba Tatry

V sobotu 3.10.2015 popoludní sa na tiesňovú linku HZS „18 300“ ozvali traja slovenskí horolezci (28, 32,36 r.), ktorí uviazli v Martinovej ceste, vedúcej na Gerlachovský štít. V ceste nevedeli pokračovať, preto požiadali o pomoc.

Záchranári HZS kontaktovali so žiadosťou o súčinnosť aj posádku VZZS pre urýchlenie evakuácie. Posádke spolu so záchranármi HZS na palube sa podarilo dostať do oblasti, pre nepriaznivé podmienky však nebolo možné vysadenie záchranárov pri horolezcoch. Nakoľko horolezci uviedli, že sú bez zranení a majú dostatočné oblečenie na prečkanie noci, pokračovala záchranná akcia v ranných nedeľňajších hodinách. Do terénu odišla skupina štyroch záchranárov HZS, ktorá po príchode horolezcov zateplila a pripravila na zostup. Opätovne bola kontaktovaná aj posádka VZZS z Popradu, avšak silný pretrvávajúci vietor nedovolil použitie leteckej techniky. Záchranári zostúpili s istenými horolezcami do Litvorového sedla a odtiaľ ku Sliezskemu domu. Traja mladí Slováci boli napokon transportovaní terénnym vozidlom HZS do Tatranskej Polianky, odkiaľ pokračovali samostatne.


Tomáš   [úpravy] 17:51 04.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konec dobrý...08:49:45 05.10.2015
Cajk!
Karbyodpovědět 

 Dost dlouhá záchrana...12:33:27 05.10.2015
Zdravím! Možná to někdo dovede vysvětlit, ale já to nechápu. Odpoledne dostanou záchranáři informaci a do rána jim trvá, než vylezou na hřeben Gerlachu... Přitom aktivují vrtulník a zvedají náklady, na co? To už jsou tak pohodlní, že nevyběhnou za 2, 3 hodinky ze Sliezského domu na hřeben Gerlachu?
RT Zicoodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (183810)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Magiczna Klucha 7A Szcytna
Libertá Vigilata 6b Maddalena
Voglia Di Salire 5c+ Maddalena
Il Giglio Marcio 5c Vall Dell´Opol
Chanel N5 L1 5c Vall Dell´Opol
Nově komentované:
??? 7a Masriudoms
Kominická Mrtvice VIIIb Adršpach
Robin Wood 6a+ Kalymnos
Lockvogel 7- Frankenjura
Velký Vont 7 Velká

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku |

 Nové komentáře:
💐 | Re: Jakub | Re: Jakub | Re: Kluci | Kluci | Re: Finále | Re: Jakub | Jakub | Re: Finále | Finále |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zákaz lezení Čtyři palice (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)

 Nově v inzerci:
Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1960 
 Ne 
 1877 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.