LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
20.Šofránko 10726
21.Jeliga 10634
22.Jungling 10588
Bouldry:
20.Šlapák 9950
21.Chejn 9925
22.Břicháček 9903
Hory:
15.Šuraba 4463
16.Magič 4311
17.Louda 4248

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151564 cest
Nové přelezy:
Californic 8A
Mutagen 7C+
Jenseits V 9
Slimline 10-
Hitchhike 9/9+
Hitchhike 9/9+
Boiling Po 10-/10
Jak Koza 7B+
Steiny L1 8a
Špekulant 7C+

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Žlutá Kobra - Plzeň
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Další smrt na AHN

Yannick Gagneret Osmatřicetiletý francouzský horolezec Yannick Gagneret zemřel na Makalu na příznaky Akutní horské nemoci.








Na normální výstupové cestě na osmitisícové Makalu, zemřel minulý týden francouzský horolezec, kterého ve výšce 7400m navzdory snaze o jeho záchranu.  Yannick Gagneret zemřel v průběhu záchranných prací na sestupu mezi C1 a BC.



Yannick Gagneret

Yannick Gagneret na své aktuální profilovcez Facebooku



Podrobnosti o tragickém zakončení pokusu o výstup uvedl Ferran Latorre, který prakticky vedl záchranné práce na kopci.

Do záchranných prací se zapojili především již zmíněný Katalánec  Ferran Latorre a Rakušan Ralph Schweizer, kteří se s postiženým, který měl všechny příznaky mozkového edému, pokusili sestoupit. Postiženého se jim podařilo dopravit do prvního výškového tábora na úrovni 6700m, kde se do záchranných prací zapojili účastníci dalších expedic a Šerpové ze zde aktuálně působících agentur Himalayan Guides , Seven Summits a Himlayan Ascent.

Yannick Gagneret byl zkušený horolezec, který právě kvůli horolezectví opustil kariéru důstojníka ve francouzské cizinecké legii. V současné době pracoval pro OSN v Ženevě a žil na farmě ve svém rodném kraji.


Zdroje a odkazy:
Zpráva na Desnivel.com s podrobnostmi ze záchtranných prací
Zpráva na Barrabes.com
Zpráva na Explorersweb.com
Zpráva na Ara.cat
Zpráva na Nordicmag.info
Yannick Gagneret - profil na FB 
Ferran Latorre – osobní stránky

Tomáš FRANK   [úpravy] 23:20 08.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 aklimatzizace12:07:07 09.05.2014
6000+ normalkou, nejsou (vetsinou) o nicem jinem nez o akliamtizaci. A aklimatizazce==cas a cas==penize. Pokud na to cas neni. Jsou tu hezky mensi kopce:(
judovanaodpovědět 

 Foto dne:

Vltavská žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (183523)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tral 2 Divoká Šárka
Severní Spára III Ostrov
Nordstream II 8+ Frankenjura
Zaber Máslo 6C Les Království
Mgr 6+ Sekaniny
Nově komentované:
Perestroika 8c Tijuana
Angloarab 8/8+ Lom Kobyla
Mezi Nebem A Zemí 6+ Bořeň
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Bouldr | Pěkné | Re: to už je fakt na vyhazov | to už je fakt na vyhazov | ??? | Ach ta grafika | Apríl už byl..... |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Český horolezecký svaz má nové logo (10)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2345 
 Ne 
 2222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.