LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165989 cest
Nové přelezy:
Zlomený Ry 7C
Zlomený Ry 8A
Correspond 7c+
Couzy Cazz 7b
Thriller 7b+
Mirage 7c+
Power Of L 7C+
Pražskej V Xa
Duna XIa
Minisex 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Spray On... až na vršek

Po třech letech dokončil Timm Emmett svůj velký projekt v ledovém jeskyni „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada).

O tomto projektu jsem psali už dva předešlé roky. Každý rok se Timmu Emmetovi a Willu Gaddovi podařilo o pár desítek metrů projekt prodloužit. V roce 2010 začali s 30 metry, které ohodnotili WI10. 45° převis nejdříve prostoupili technicky a osadili nýty. Za den a půl byla připravena k RP přelezu, který se podařil oběma  prvovýstupcům. V roce 2011 přidali dalších 50 metrů a jištění v prvních délkách hledali pomocí detektoru kovu. Stejně jako v roce 2010 cestu přelezli volně. Tento rok se ke Gaddovi a Emmetovi připojili Chris Geisler, Will Mayo a Slovinec Klemen Preml. Prvovýstup nejprve dolezli na konec jeskyně. Poslední dvě délky ve výlezu udělali ze slanění. Do přelezu na jeden zátah se Emmet a Preml pustili 6. února: Emmet vyváděl první tři délky a poslední za světla čelovky a Preml čtyři délky. Letos kvůli masivnímu množství ledu a sněhu pod nástupem cesty nastoupili rovnou v druhé délce.


Spray on

foto by Wiktor Skupinski



Spray on

foto by Wiktor Skupinski


Spray On... Top!
200m - 230m
(WI10), WI10, WI9, M6+, M8, M7, M9+, M6, M6

Zdroje:

www.latitudephotography.com

Timm Emmet facebook

www.planetmountain.com

Simona    [úpravy] 07:46 15.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 brutus10:21:16 17.02.2012
Šílený. Musej bejt strašně nabušený. Klobouk dolů, hlavně jak tím přeskočili několik stupňpů obtížnosti.
vismyodpovědět 

 Foto dne:

World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184937)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Loki 6c Blagaj
Korean Bodega 6c Kalymnos
Strapados 6b Kalymnos
10 Kg štěrku 4+ Skalní Město Stříbrná
Starec A Lano 5 Skály Proti Dívčímu Kameni
Nově komentované:
Východní Spára V Prachov
Údolní Přímá Varianta VIIc Prachov
Eclipse 7a Mont Blanc
Bonne Ethique 7a Mont Blanc
Océano Naranjo 6c Zervreilahorn

 Nově v diskusi:
Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
Re: šišmarjá | Re: Detailní mapka | Re: Cesta z města | Re: Cesta z města | šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! | Re: Řezník ze sklepa... | důkaz |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (63)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1623 
 Ne 
 1874 
 Nevím 
 1146 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.