LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
30.Novotná 10306
31.Kohout 10290
32.Lank 10290
Bouldry:
30.Chytil 9453
31.Svoboda 9406
32.Majdloch 9225
Hory:
19.Louda 3676
20.Novotný 3598
21.Hess 3293

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1143376 cest
Nové přelezy:
Rekonstruk 9+
Chief Chec 9
Hobit 7c
Euro 2000 7B+
Ozembuch 10-/10
A-steroid 7C
Shoulder P 8A
Ribstole 8A
Omerta 8A+
Rege Xa

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mello Boulder

Dokonalý boulder průvodce

Do Val di Mella jezdí lidé za nádhernýma bigwallama, však stále více lidí tam jezdí i boulderovat. Zde je zajímavá zpráva pro tu druhou skupinu. Konečně je na světě dost dobrý průvodce po bouldrech.

Průvodce se jmenuje Mello Boulder a najdete v něm kameny v Valtellina Valchiavenna, Val Masino, Val di Mello, Val Malenco. Knihu sestavil Andrea Pavan.

Ve skutečnosti kniha nastavuje nový standard v popisování boulderových směrů. Asi takhle si každý boulderista bude představovat správnýho boulder průvodce. Již když knížku držíte v ruce, aniž byste ji otevřeli, je zřejmé, jak obrovský kus práce je v ní ukryt.

Vydání knihy směřuje k datu 17. března, ale její hlavní představení kniha zažije na letošním Mello Bloccu 8.května.


Obálka knihy

foto by © Versante Sud


Kniha


První co vás napadne, když prolistujete tuto macatou knihu, je že boulderista, který by si dělal ambice přelézt většinu místních boulderů, by měl na pěkných pár let co dělat.
Popisuje totiž většinu z hlavních oblastí v údolí Valtellina e Valchiavenna ; to dělá více než 2000 ! problémů.
Autor zavádí také zcela novou, symboliku a rozlišuje mnoho detailů, např. výšku boulderů, nebezpečnost, nadmořskou výšku, krásu a vysychavost.

Popis linií, pokud je linie jasná, je tam jen šipka, pokud se nějak vlní nebo křižuje, je značena čarou

foto by © JirkaS

Autor


Andrea Pavan autor knihy, boulderista a geolog, člen skupiny "Ragni di Lecco" leze od roku 1996.
Nejdříve začal ve vyšších horách a pak se zaměřil na skalní lezení, převážně v masivu Masina, v Alpách a v Peru.
Začal se věnovat i boulderingu a přelezl mnoho problémů v oblastech jako je Cresciano, Chironico a Val Masino;
Ale hlavně ze zabývá popisováním a hledáním čištěním nových směrů, licenci informovat o boulderech mu uděluje i fakt, že spotoval kvanta dobrých lezců. Žije nedaleko v Sondriu.

  • Formát 15x21
  • Stran 352
  • Cena 26,50 Euro
  • ISBN 978-88-87890-58-7


V italštině a to důležité je přeloženo do angličtiny a němčiny.

Versante Sud

Zde si můžete objednat knihy z  Horo knihy.
(prodejce průvodců Versante Sud v Čechách)

JirkaS   [úpravy] 10:17 25.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Lukáš Černý v cestě Primabalerina na Starostu v Bělé
Primabalerina
 Databáze cest:
Všechny cesty (182352)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Arizona Heel IXb Prachov
Old School 6c Zújar
Bob Marley 6b+ Piňar
Luna 15 6B Zelená Hlávka
Apollo 11 6A Zelená Hlávka
Nově komentované:
Lege Artis 9 Sloup
Cesta Pokušení Varianta. 7- Goethovy Skály
Miss Sunrise VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Normální Cesta II Hrubá Skála
Černá Cesta 5 Srbsko

 Nově v diskusi:
Osvetimanky ztracený sedak | Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene |

 Nové komentáře:
Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: Kde? | Re: Kde? | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (57)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1612 
 Ne 
 1555 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.