LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11126
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Popovský 10478
13.Stráník 10331
14.Kučera 10328
Hory:
23.Tomasu 3348
24.Špás 3183
25.Verner 3138

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167568 cest
Nové přelezy:
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C
TNT 8B
Muscle Pow 8B/8B+
Pinch Powe 8B+
Autofix 8B+
Lamačus 8B+

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice

Prodejny
2D chyty - Praha 6
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení Wolfgangsee

21.04.2018

Tak se nám podařilo zdárně zahájit naši lezeckou sezónu. Jako lokalitu jsme si vybrali sympatický kopeček u jezera Wolfgangsee jménem Plomberg.

Výpravy se zúčastnili jako vždy Silent warrior a Já. K výpravě se přidala i lepší polovička Silent warriora - Míša (Míša se přidala k naší výpravě a né - jak se mylně domnívá, já k jejich svatební cestě... aby bylo jasno :-) ) Ředitel si zase vymyslel výmluvu, takže celkový počet členů byl tři.

Výlet jsme zahájili v Modrém lomě u Tábora, kde jsme si dali vcelku hezkou rozcvičku na skále. Míša si zde, jak jsem pochopil, užila i cesty vyšší obtížnosti, než je zvyklá, a šlo jí to výborně.
 
Dále jsme pokračovali k jezeru Moondsee, kde jsme si dali tradiční nocleh. Nebylo to pod naším stromem, páč jsme nejeli doprava, jak jsem říkal já. Proto jsme si celou noc prohlíželi podvozek nového služebního auta Silent warriora. No po půl flašce hruškovice se nakonec spalo dobře a mohli jsme vyrazit dobýt vrchol Plombergu - naše první vícedélková lezecká cesta.

2


Nebudu Vás napínat, dopadlo to dobře a výstup neměl chybu. Jako bonus jsme si trochu osmahli ty naše tvarohový huby.... :-) Po odměně ve formě hruškovice a zmrzliny, jsme se vydali pokořit vícedélkovou cestu nad jezerem Wolfgangsee. Povedlo se a musím říct, že výhled z této cesty neměl chybu. Více informací o těchto konkrétních cestách rád poskytnu. 

3


Po noclehu jsme se v neděli vydali prozkoumat místní kletterpark poblíž města Strobl. Systematicky - zprava doleva jsme brali jednu cestu po druhé a kolem 11 dopoledne nebylo co řešit.... :-)

Výlet hodnotím vydařeně - dokonce jsme ani nezmokli, což bylo trochu nesportovně jednoduché. Nicméně těším se na Vaše ohlasy a doufám, že se u nějaké výpravy potkáme... 

Ondra   [úpravy] 22:20 31.03.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 to je teda uroven...08:34:47 02.04.2019
informativni hodnota clanku = 0 :(
 atjoVodpovědět 
 Re: to je teda uroven...19:18:49 02.04.2019
Na lano to nejni
odpovědět 

 prý...15:03:27 05.04.2019
"...nebudu vás napínat"
leda ve snu...
T.odpovědět 

 Foto dne:
Sulzfels
Irre, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (185056)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Držgrešle VIIb Čížkovy Kameny
Lodola 8- Blaslmauer
Dveře Do Pekla VIIb Čížkovy Kameny
Guzzisti Light 8 Blaslmauer
Brüstlbrot 8 Blaslmauer
Nově komentované:
Kouřová Clona VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Akrofobia Xb/Xc Toczek
Autofix 8B+ Sloup
Autofix 8B+ Sloup
Naplivu Na Vaše Hroby 7B+ Bor

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN | Odborníci | Re: osma |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (35)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1670 
 Ne 
 1919 
 Nevím 
 1191 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.