LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
8.Stráník 11455
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
Bouldry:
8.Pochman 10503
9.Novák 10500
10.Kopecký 10450
Hory:
24.Petr 3083
25. 2948
26.Štalmach 2894

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5718 lezců
1148741 cest
Nové přelezy:
Rekonstruk 9+
Bloody Bob 7C+
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+
Mavri Kard 8a
Opera Vert Xb
Mavri Kard 8a
Nuda V Jab 9+/10-
Chuck Norr 7b+

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
DDM Stříbro - Stříbro
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210

Prodejny
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice Craft Cho Oyu 2004

Himálaj

Auto Čahy - poutákMiniexpedice ve složení Radek Jaroš (Everest 98, Kangchenjunga 02, Broad Peak 03), Martin Koukal (mistr světa na 50km volnou technikou 03), Petr Vavrys (účastník mistrovství světa v orientačním běhu) se chystá na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa (8201m). Zeptali jsme se Radka na podrobnosti:

"Odlítáme ve čtvrtek 1.4. 2004 ve složení Radek Jaroš, Martin Koukal a Petr Vavrys. Cílem je zdolání šestý nejvyšší hory světa bez umělého kyslíku a vejškových nosičů klasickou cestou, případně variantou Messnerova kuloáru. V případě vhodných sněhových podmínek se pokusíme o sjezd na lyžích, ale netlačíme na pilu. Cestou do BC plánujeme v rámci aklimatizace trek pod jižní stěnu Shisha Pangmy z důvodu jejího nafocení a prozkoumání, protože na podzim po letním monzunu plánujeme ve složení Radek Jaroš, Zdeňek Hrubý, Martin Minařík a Petr Mašek výstup alpským stylem na její vrchol. V BC pod Cho Oyu předpokládáme bejt někdy mezi 15. až 20.4. a okolo 10.5. by se dalo uvažovat o pokusech na vrchol. Návrat expedice je plánovanej zatím na 23.5. Zpravodajství z expedice bude na www.radekjaros.cz."

PS: Dnes 29. 3. v 18 00 v kině v Novém Městě na Moravě bude beseda a promítání filmů před odletem na Expedici Craft Cho Oyu 2004 za účasti členů expedice Radka Jaroše a Martina Koukala. Jde o nové filmy z expedice Afrika - Mali 2003, K2 - Broad Peak 2003 a Kangchenjunga 2002.

Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake. (Autor Čahy)
Cho Oyu (8201 m) od jihu z ledovce Ngozumpa, v popředí Gokyo Lake (Ilustrační foto Lezce -autor: Čahy)

Radek Jaroš   [úpravy] 12:46 29.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 800017:05:21 30.03.2004
No tak ať jim to vyjde,kua mít prachy tak bych taky vyrazil na nějakej podobnej trek,plice na to maj tak to snad daj,lezeni tam moc neni takze drzim pesti.
CheGeodpovědět 

 Mein alter Bruder a jeho alter ego18:00:51 30.03.2004
Zase to alter ego, ale přesto good luck. Jinak další česká trojka (Miroslav Hrad, Ota Louka a Miloš Palacký) míří v těchto dnech na Everest. Taky good luck, hlavně mému náčelníkovi Loukovi (ten už na Tyrkysové bohyni byl).
Papoušodpovědět 
 Re: Mein alter Bruder a jeho alter ego11:05:38 31.03.2004
Ota je bůh,ten to dá,to je ostřílenej tesák :o))
CheGEodpovědět 

 800011:41:06 02.04.2004
hodně štěstí chlapi
Maraodpovědět 

 Foto dne:

Hrana Carevny
 Databáze cest:
Všechny cesty (183646)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Próba Traw 3+ Rzedkowice
Próba Mchów 4- Rzedkowice
Vada A Bordo Low 7B+ Tanvald
Próba Grzybów 3+ Rzedkowice
Klepsydra 4 Rzedkowice
Nově komentované:
Vada A Bordo Low 7B+ Tanvald
Dvě Mince Pro Chárona IXc Čížkovy Kameny
Meatfly IXb Skály V Údolí Roklice
Smutný Příběh VI Tisá - Hřebenové Věže
Třetí Strážník VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Pěkná akce | Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Eurosport | Re: Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1846 
 Ne 
 1759 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.