LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
8.Stráník 11455
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
Bouldry:
8.Pochman 10503
9.Novák 10500
10.Kopecký 10450
Hory:
24.Petr 3083
25. 2948
26.Štalmach 2894

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5718 lezců
1148741 cest
Nové přelezy:
Rekonstruk 9+
Bloody Bob 7C+
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+
Mavri Kard 8a
Opera Vert Xb
Mavri Kard 8a
Nuda V Jab 9+/10-
Chuck Norr 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra v Cornalbě

Další 8c+ pro Adama Ondru  už  asi nikoho nepřekvapí.  Možná by ale stálo zmínit, že tentokrát se jedná o tzv. „odlskůlovou klasiku“ z devadesátých let a pouze čtyři opakování mluví za vše.

„Sindacalistes 8c+“  se nachází v oblasti Cornalba v severní Itálii (nedaleko města Bergamo). V roce 1995 ji po několika měsících nacvičování vylezl jako první Beppe Dallona.  Následovaly přelezy od Cristiana Brenny a Stefana Alippi. Adam Ondra cestu vylezl na druhý pokus a hned vzápětí se pokusil o on-sight  „Zuper Mandrake“ 8c. V této cestě ale spadl, protože chytil chyt levou rukou místo pravé.  Poté vyonsightoval „Outsidera„ za 8b (pro zajímavost – Alberto Gnerro tuto 20ti metrovou cestu dal na on-sight na počátku  90.let po téměř hodinové bitvě, čímž udělal pravděpodobně první  OS přelez  8béčka na světě).
Oblast Cornalba už není tak populární jak bývala a to díky lezeckému stylu, který už dávno vyšel z mody. Kolmé až lehce převislé lezení s technickými a vypečenými cestami už dnešní lezce nelákají. Podle Adama má ale tato oblast  neskutečný potenciál a v nejbližší době plánuje návrat.


Adam Ondra v cestě "Sindacalistes" 8c+

foto by www.novebi.ning.com



Cornalba

foto by www.novebi.ning.com


Cornalba slovy Adama:
Stěna Cornalby zaujme na první pohled. Ohromná šedo-bílá vápencová hradba dosahuje výšky až 80 metrů a je viditelná z daleka. Proto taky zde nacházíme spoustu historických extrémů již z počátku 80.let. Vývoj, ale zdá se nějak ustrnul a v poslední době cesty nepřibývají. Ačkoliv má oblast velkou oblibu místňáků, dobří lezci sem nejezdí... A tak o potencionálních 60ti metrových  9áčkách, béčkach, céčkách nikdo kromě místňáků neví. Les Sindicalistes se mi jako cesta  pohybově líbila, takový plazení se v kolmici s těžkým bouldrem na konci a postupně u toho natíká. Bohužel vede v tak hladké plotně, že si autor pomohl umělými chyty, na druhou stranu je to kus historie a nikdo už to nevrátí zpátky. Stejně by to bez nich nešlo. Prostoru na hezčí a přírodní linie je zde pro budoucnost  spousty.


Kristýna Ondrová ladí v Cornalbě

foto by www.novebi.ning.com
Simona, Adam Ondra    [úpravy] 08:01 02.04.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 waw08:57:03 02.04.2009
Požičaj mi ruky na víkend Adam. Oblasť vyzerá nádherne ale určite by som tam nič nevyliezol.
Ale je to naozaj moc pekné budí to rešpekt.
Miroodpovědět 

 Kolmice09:00:38 02.04.2009
No když mu vyhovují Hlubočepy, tak se mu to muselo líbit i tady. Ačkoli na pohled (podle fota) jsou hlubočepské plotny ještě méně členité
odpovědět 

 viac info...09:16:14 02.04.2009
stena vyzera velmi pekne, kolme/mierne previsnute cesty zneju lakavo, ale zaujimalo by ma, ake je tam rozpetie obtiaznosti ciest, kolko je tam ciest, etc.
 tah-sha-tungaodpovědět 
 Re: viac info...09:46:38 02.04.2009
Cesty jsou tam od 6a do 8c+. Průvodce mají pěkně zpracovaný na Planetmountain.com.
 simodpovědět 
  Re: viac info...09:50:44 02.04.2009
A v blízkém okolí je mnoho dalších oblastí. Vydá to na 2 průvodce. Cornalba má samostatný, druhý je okolí Lecca.
Evaodpovědět 
   Re: viac info...22:05:31 02.04.2009
Okolí Lecca je velmi podobné Arcu. A to jak krajinově, jezerem, kopci v okolí, skalami i charakterem lezení. Jen bych řekl, že je trochu posunutá klasifikace a co v Arcu jde, tak tady už ne.
Hadrburgodpovědět 
   Re: viac info...11:53:05 03.04.2009
Chodievam casto do Bergama, mam tam docasne dokonca aj byt, ale na skaly zvycajne chodim do Cereda. Priznam sa, ze kolminy mam doma dost a brusit dalsie v zahranici chut nemam, ale nejaky dobry typ na atleticke lezenie v okoli by som privital. Leziem aj s chalanmi cesty cca 7c-8b+.
dik

kmeto
Kmetoodpovědět 

 adam21:23:54 02.04.2009
Na Adamovi se mi líbí to že je to lezec který je všestraný jede do oblasti kde jsou jenom kolme cesty a nejde mu jenom o velke previsy ale zalezt si to se cenní. Hodne uspechu v tomto roce.
TomášKodpovědět 

 Foto dne:

Hrana Carevny
 Databáze cest:
Všechny cesty (183646)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Próba Traw 3+ Rzedkowice
Próba Mchów 4- Rzedkowice
Vada A Bordo Low 7B+ Tanvald
Próba Grzybów 3+ Rzedkowice
Klepsydra 4 Rzedkowice
Nově komentované:
Vada A Bordo Low 7B+ Tanvald
Dvě Mince Pro Chárona IXc Čížkovy Kameny
Meatfly IXb Skály V Údolí Roklice
Smutný Příběh VI Tisá - Hřebenové Věže
Třetí Strážník VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Pěkná akce | Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Eurosport | Re: Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1846 
 Ne 
 1759 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.