LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
47.Pelikán 10018
48.Jurečka 10006
49.Winter 9894
Bouldry:
47.F 8906
48.Kalvas 8900
49.Chochola 8853
Hory:
18.Cibulka 4073
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1153167 cest
Nové přelezy:
Zlatý Koul 9+
Vremenska 7b+
Boytoy 9+
Insomnia 7b
Crni Petak 7b
Satan 7C+
Genezis 10+
Cooler Rot 9+/10-
Krampfhamm 9
Mouchy Sně 7C

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
ZŠ Kladruby - Kladruby
Prysk - Prysk

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Rock Point Liberec - Liberec 1
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První free solo "Regular Northwest Face" na Half Dome

Američan Alex Honnold volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome v Yosemitech.

Vypadáto, že pro Alexe Honnolda ze Sacramenta se free solo stalo lezeckou výzvou číslo jedna. Po free solu "Moonlight Buttress" 5.12d (7c) v Zionu v Utahu letos v dubnu a free solu "Astromana" a "Rostrumu" za jeden den v roce 2007, přidává další parádní kousek. Dne 6. září volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome. Výstup mu zabral 2 hodiny a 50 minut.
Před svým free solem lezl Honnold cestu dohromady pětkrát, včetně volného přelezu minulý rok a volného přelezu dva dny před solem.

O cestě Honnold říká, že i když jsou délky na Half Dome lehčí než  v Moonlight Buttress, bylo volné solo této cesty  celkově daleko obtížnější, po fyzické i psychické stránce. Cesta je mnohem delší a tři délky za 5.11+ ho čekaly v závěru cesty.



Zdroje:
Foto: Aleš Vysloužil
Climbing.com

Simona    [úpravy] 10:24 13.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 freeeee16:34:14 13.09.2008
jooooo, jen tak dál. Regular je fakt super pekna cesta.....  aloha alda
aldaodpovědět 

 kurna10:13:12 14.09.2008
sa chcem spytat je tu este dakto kto leze aj s lanom?:)
matoodpovědět 
 Re: kurna03:27:00 15.09.2008
ne to uz neni dneska styl, na lezci v denicku to je za 0 bodu :)
odpovědět 

 Opravdu první?15:14:40 15.09.2008
Co Dean Potter, ten to při speed ascent nelezl free solo? V Zakových "Rock Stars" má sice na zádech panenku lana, ale je focenej v ZigZag délkách jak to leze volně (a bez jištění). V podstatě klíčové délky jsou 5., 3× ZigZag a délka nad "Thank´s Giving Ledge". Zbytek je obtížnost do 5.10c (tedy žádný extrém). Z toho bych soudil že Potter to lezl volně už dávno před tím.
Staníkodpovědět 
 Re: Opravdu první?09:10:08 16.09.2008
To máš určitě pravdu, ale na fotkách je Dean focen s lanem, sedákem a friendy, měl tedy možnost se v těžkých místech jistit, lezl cestu solo, v jeho případě se jednalo o speed solo. Honnold cestu lezl na lehko, jen s pytlíkem, tedy free solo.
 simodpovědět 

 Foto dne:

Písek v uších, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (183662)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vremenska Prognoza 7b+ Karin
D&D 5c Karin
Shchuka 6c Karin
Crni Petak 7b Karin
Retaj 6a Karin
Nově komentované:
Voko Nebere IXb Tisá - Velké Stěny
Voko Nebere IXb Tisá - Velké Stěny
Kletba 6B Měsíční Údolí
Julča V Akci VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Bachmač 6+ Jickovice

 Nově v diskusi:
Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: škodlivost | Re: Bouldr | Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy | Re: nezapočítaný chyt | Bezva | Smutny :/ | nezapočítaný chyt |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (19)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Bouldermatka ocún moonwalk | Nástupovky Black Diamond Technician LT | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 44 
 Ne 
 59 
 Nevím 
 28 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.