LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
33.Chejn 10225
34. 10178
35.Kubíček 10131
Bouldry:
33.Čech 9100
34.Kožich 9100
35.Kümmel 8953
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Magič 3939

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138452 cest
Nové přelezy:
Lame Chuch 8a
Šílený Tan XIa
El Bonbóne XIc
Al Capone XIb
Wallfahrt 10-
Der Bewegt 9+
Inscenovan 7B+
Ruce Zla 8A
Roky Erict 7b
Troll 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Orel Břeclav - Břeclav
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinsko-britský prvovýstup na Latok I

Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době.

Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:



Podrobnosti k výstupu uvedl web planetmountain.com.

sth   [úpravy] 08:10 17.08.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 už bylo na čase10:46:28 17.08.2018
Počin na Zlatý cepín.
krutonodpovědět 

 Blahoželám12:23:45 17.08.2018
Tak to je krutééé. Blahoželám.
Michalodpovědět 

  13:06:48 17.08.2018
www.climbing.com/news/ latok-i-climbed-from-the-north-but-north- ridge-remains-incomplete/
odpovědět 
 podvod15:17:37 17.08.2018
Tak v tom případě je to podvod na diváka. Žádný cepín nebude.
krutonodpovědět 
  Re: podvod20:06:28 18.08.2018
Jo voj..li to,z nakresu patrne.
odpovědět 
   Re: podvod08:22:47 21.08.2018
Sami lezci nikdy netvrdili, že to dali celé severním hřebenem. To napsala média, lezec je jedno z nich. Takže to není podvod na diváka, ani ojeb.
R. odpovědět 
    Re: podvod12:53:25 21.08.2018
Lezec je jedno z nich? Nenapsal jsem nic jiného, než je na ve zprávě citovaném Facebooku Toma.
 Standaodpovědět 
     Re: podvod14:14:51 21.08.2018
Máš tam napsáno "Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době."

Taková formulace říká, že to celé vylezli severním hřebenem. Nic takového ale Tom Livingstone nepíše, ten to formuluje hned jasně - S hřebenem 3/4, pak už ne. Tvoje formulace zmátla nejen mě.
R. odpovědět 
      Re: podvod15:07:35 21.08.2018
"Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:"

... Moc matouci to neni, ne?
odpovědět 
       Re: podvod17:55:09 21.08.2018
"Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době."

A tohle ti přijde matoucí? Mě ne. Vidíš to někde v tom, co psal Tom Livingstone? Já ne. Objevilo se to v článku? Objevilo. Je to matoucí, nebo ne? jo, je.
R. odpovědět 
        Re: podvod18:55:37 21.08.2018
Tak asi to chce cist ten clanek cely, vcetne te vety, kterou jsem ti vyse ocitoval. Vytvaret uvahy na zaklade jedne vety a ignorovani celeho zbytku je podivne. Toho textu fakt neni tolik a uz vubec neni tak slozity, aby to prumerny i podprumerny lezec nedal..
odpovědět 
       Re: podvod19:45:31 21.08.2018
Aha. Měl jsem za to, že to bude jasné, když bezprostředně následuje věta:"Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:"
A také je hned zatím originál facebookový příspěvek Toma.
Ale každopádně díky moc za zpětnou vazbu a zájmem. Hore zdar!
 Standaodpovědět 
        Re: podvod09:06:42 22.08.2018
Ja bych rekl, ze to bylo jasne skoro vsem. Tech, kteri to nepochopili asi bude pramalo. Ta veta to dost srozumitelne vysvetluje.
odpovědět 
 Re: 09:21:32 19.08.2018
Doufam, ze na to nevybirali v crowdfundingu.
Humrdodpovědět 
  Re: 09:11:18 21.08.2018
:))
P.odpovědět 

 Foto dne:

Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (181806)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Via Della Punte 6a San Vito Lo Capo
Dívčí Sen 7 Jevišovice
Wesiga 5c San Vito Lo Capo
Pi Mal Daumen IXb Schmilka
Adiemus 7c+ Leonidio
Nově komentované:
Lame Chucha Baby 8a Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Unknown 6c Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Mir Davli | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Názor | Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor |

 Nové komentáře:
Pěkná akce | Du na oběd | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (64)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (40)
Jazda Olympanov (30)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (16)
Realizace 10? (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (8)

 Nově v inzerci:
LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1194 
 Ne 
 1159 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.