LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5717 lezců
1148573 cest
Nové přelezy:
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+
Mavri Kard 1
Opera Vert Xb
Mavri Kard 1
Nuda V Jab 9+/10-
Chuck Norr 7b+
Yihad 7b+
Vzpomínka 9-

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Echo z Fesťáku

čtvrtek - pátek

smallVe čtvrtek začal Mezinárodní filmový festival v Teplicích nad Metují, 33. Program je nabitý filmy, prezentacemi a soutěžemi, všude je mraky lidí, ale letos hlavně neprší, takže minimálně do oběda hurá do skal než bude vedro.

Cestou asi málokoho minuly nějaké uzavírky na silnicích, pomohla příprava nebo dobrá navigace, letos cesta trvala autem asi tak jako vlakem. V okolí Adršpachu a Teplic se po setmění pohybuje spousta lidí, bohužel z většiny neosvětlených. Kdo ještě nepřijel, určitě ještě zaparkuje nahoře na louce nad školou, v Teplicích je to o štěstí. Když ale po příjezdu spatříte první známé tváře a zamíříte společně na film nebo do hospůdky, na tváři se objeví úsměv.

Ve čtvrtek večer proběhlo zahájení MHFF, jako úvodní film se promítal Jump! (2001) s Prachtelovými, mimo jiné za účasti Johna Catto z USA. Za jeho spolurežiséra, za Alana Hilla, který letos zemřel, byla zapálena svíčka. Druhým filmem byl Stone Free (2013), který zde získal cenu diváka. Hausmanna jsme díky uzavírkám na cestě nestihli, prý byl sprostý, někoho pobavil a někoho znudil.

Zajímavé flmy, které jsme viděli, byly: Hans Dülfer, Riding 4000, Verzo L'ignoto, A Line Across The Sky.

Zítra na návštěvníky mimo jiné čeká lezení ve skalách, 5. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu, a přednáška asi nejvýznamnějších zahraničních hostů, chlapců od Wide Boyz: Toma Randalla a Peteho Whittakera (mluvilo se o tom, jestli budou závodit, ale spíš je asi zlákají zdejší spáry).

Mezi knižní novinky patří nové vydání horolezeckého průvodce na Ostaš od Dana Kadlece (Juko) a dodatek k boulderingovému průvodci na Sněžník od Benešáka a Zděndy (volně navazující část na východní straně Sněžníku). Zatím jsou tu k dostání.


stanové městečko u pošty v pátek ráno


děti skotačí na bouldrovce v parku


Informace o MHFF:
horolezeckyfestival.cz


Marťan   [úpravy] 21:59 26.08.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Lehenstein
Mein herz brennt, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (183636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gita Digitale 6b+ Osso
Vombato Di Lato 6a+ Osso
Swiss Machine 6c Osso
Krumira 6c+ Osso
Colpo Di Schiena 6c Osso
Nově komentované:
Meatfly IXb Skály V Údolí Roklice
Smutný Příběh VI Tisá - Hřebenové Věže
Elijah Xc Toczek
Mr.Big 9a Margalef
Mavri Kardia 1 Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Eurosport | Re: Eurosport | Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
Férové a transparentní | Praha a okolí - lezkyně | Fjällräven Batoh Keb 52l | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1815 
 Ne 
 1728 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.