LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10534
24.Novák 10531
25.Kalvas 10525
Bouldry:
23.Pařík 9650
24.Šípek 9600
25.Moravec 9550
Hory:
21.Hess 3293
22.Verner 3138
23. 2948

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5702 lezců
1139375 cest
Nové přelezy:
Žába SD 7C/7C+
Mil Vidas 7c+
Morlock-Sh 10
Action Dir 11
Vaginálna 8a
Rošáda 7C
Neváhej A 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Galadriel 7C
Návrat Krá 8A

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Bouldering za oponou - Měnín
Zubří - Zubří

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zákaz vstupu do lesů v NP České Švýcarsko - požární nebezpečí

Od 23. dubna do 22. července 2020 je dočasně zakázán vstup do lesů nacházejících se na území NP České Švýcarsko. Zákaz se ale nevztahuje na turistické cesty, cyklostezky a ani na stezky umožňující přístup ke skalám. Lezení není tímto opatřením omezeno.

Zákaz vydal magistrát města Děčín na základě žádosti Správy NP České Švýcarsko, která tím reaguje na současnou situaci, kdy v lesích je již nyní velké sucho a prognózy týkající se srážek nenaznačují žádný obrat ve vývoji.

Zákaz se vztahuje na lesy na těchto katastrálních územích: Hřensko, Mezná u Hřenska, Janov, Růžová, Kamenická stráň, Srbská Kamenice, Jetřichovice u Děčína, Rynartice, Všemily a Vysoká Lípa.

Opatření obecné povahy - zákaz vstupu do lesů

Informace na webu NPČŠ

Správa NP apeluje na návštěvníky, aby zákaz respektovali, byli kdekoli v terénu opatrní, aby v žádném případě nerozdělávali oheň a případná zahoření, aby hlásili přímo hasičům!

Božena Valentová, ČHS   [úpravy] 07:11 25.04.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jakým právem11:04:03 26.04.2020
DC proboha zakazuje vstup do NP Labské pískovce? To bude něco jako se zákazem cestování atd...
odpovědět 
 Re: Jakým právem22:43:34 26.04.2020
NP Labské pískovce neexistuje. Zákaz vstupu je do lesů na území NP České Švýcarsko. Magistrát byl požádán dotčenými obcemi o vydání zákazu - naprosto podle zákona. A vzhledem k tomu, co denně ve skalách vidím, jak si lidi dělají ohníčky bez ohledu na všude patrné sucho, vůbec se nedivím. Idiotské otázky na to, "jakým právem", tady opravdu nejsou na místě.
Jen je mi divné, že se zákaz údajně nevztahuje na přístupy k lezeckým objektům. Protože jak čtu to rozhodnutí, z ničeho mi to tam nevyplývá. Snad to někdo vysvětlí.
Mastodontodpovědět 
  Re: Jakým právem04:15:23 27.04.2020
Můžeš mi "mastodonte" ty tupé, deprivované hovado říct, kde si v oblasti Labských pískovců, každý den někdo z lezců zakládá v lese oheň???
Saf. odpovědět 
   Re: Jakým právem07:22:40 27.04.2020
píše: "jak si lidi dělají ohníčky bez ohledu na všude patrné sucho"

LIDI, ne lezci
odpovědět 
   Re: Jakým právem08:33:29 27.04.2020
Safe, o "každém dni" nepíšu ani slovo, tak se nauč chápat psaný text.
Jinak ohníčky samozřejmě dělají i lezci, i když samozřejmě nejen oni.
Mastodontodpovědět 
  Re: Jakým právem10:01:50 27.04.2020
Saf.e, trochu odjinud. CHKO Moravský kras, PR Bílá voda, Vaňousy. Minulej týden kde se vzalo, ohniště. Ne uplně malý. Z dědiny, kde lezce spíš trpěj než vítají, jak na dlani. Přesně kvůli takovejm kokotům ty zákazy a omezení vznikají.
Willhemodpovědět 
   Re: Jakým právem08:13:25 28.04.2020
V neděli jsem ho zrušil, ale zabít takové málo, rozdělávat oheň v lese u kořenů stromů v takovém suchu může opravdu jen ten, u něhož špetka inteligence nekazí zábavu. Zrovna včera jsem na Vysočině viděl na vlastní oči, jak to v lese vypadá při hašení a kolik lidí a techniky to stojí, kvůli lidské blbosti.
Vlkodpovědět 
 Re: Jakým právem03:45:38 28.04.2020
Pod NPČŠ patří i CHKO LP sloučení proběho v roce 2017.
Jenik Pletichaodpovědět 
 Re: Jakým právem07:09:08 28.04.2020
Omezení vstupu do lesa v období sucha není úplně neběžná záležitost, v posledních letech i vcelku běžná. Rozumím tomu, ze pro lidi z města to znamená omezení, každopádně pokud si pozorný čtenář přečte, tak se to netýká cele oblasti, ale spíše exponovaných míst s větším výskytem turistu. Vem to jako pozitivní věc, omezí se množství lidi, které můžeš potkat.
odpovědět 

 Foto dne:

Příprava Padání 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (182022)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prezident Havlíček 6+ Mařenka
Sanduhrenweg VI Bielatal
Villa Kunterbunt VIIb Bielatal
Strubichweg V Bielatal
Fresh Rabbit 6c Lleida
Nově komentované:
4:44 7b+ San Vito Lo Capo
Belaz 8 Solvayovy Lomy
Südriss Ausstiegsvariante VIIc Oybin
Konečná 7+ Mladkov
Squater 7B Hřbitovní Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 |

 Nové komentáře:
Ozubená kolečka | Pěkný | Zaver z diskuse | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Kriticke ohrozeni |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (48)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Jazda Olympanov (34)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 | Lezečky Wild Country Meshuga | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1288 
 Ne 
 1255 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.