LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
34.Chejn 10225
35. 10178
36.Suchan 10171
Bouldry:
34.Ďurech 9356
35.Kümmel 9350
36. 9206
Hory:
24.Petr 3083
25.Štalmach 2894
26. 2726

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156782 cest
Nové přelezy:
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+
Sofia 9+
Paragon 7C+
Ring Lock 7C+
Noel Chez 7b+
Genesis Xb
Hydra 7C+
Hantillio 9a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Poděkování za sbírku do Arandu – Pakistánu

Jarní sbírka horolezeckého materiálu pro Czech Climbing School pod záštitou Czech Hospital z.s. se nadmíru povedla. Zapojilo se mnoho lidí, kteří zaslali starší ale zcela použitelné věci. Lví podíl mají také české outdoorové firmy, které věnovaly nemalé množství nového materiálu. Takže všem patří obrovský dík a hluboká poklona.

Jsou to:
Všichni dobří lidé, co se zapojili individuálně, a firmy
Singing Rock, Saltic, Hanibal, Ocún, Rock Point, Hannah, Rafiki.

Aktuálně se připravuje převoz materiálu na místo, což do této destinace není úplně jednoduché. Naštěstí tento projekt aktivně podpořil český velvyslanec v Pakistánu pan Smetánka, a tak to je na dobré cestě. Panu velvyslanci za to patří velký dík.

Pokud to situace dovolí, tak zhruba v půlce září tam pojede Dina a pár lidí, aby se dohlédlo na předání materiálu místním lidem. Dina tam bude mít krom toho ještě spoustu povinností ohledně chodu nemocnice a jiných paralelních projektů. Zbytek se zapojí dle aktuálních potřeb. Ale hlavní cíl je navrtat v blízkosti vesnice pár zajištěných cest, aby si místní mohli osvojit lezecké techniky.

Do projektu Czech Campsite se aktivně zapojil Jan Tilinger, který uspořádal na půdě ČVUT projektový maraton s cílem navrhnout optimální zázemí – budovu do tamějšího kempu. Zatím není jasné, kdy dojde na realizaci, ale kvalitní projekt se určitě časem bude hodit. Takže posíláme díky, díky, díky.

Pokud by se někdo chtěl aktivně připojit ke košatému projektu Czech Hospital, tak budeme rádi. Ozvěte se Dině s konkrétní nabídkou pomoci. Pokud to smysluplně zapadne do celkového konceptu, tak to ocení upřímnou radostí.

Ještě jednou díky všem.

Honza Vorel Obročník




A ještě pár slov od Diny.

Když se mně po uveřejnění prosby, aby kamarádi horolezci darovali Aranďanům opotřebované, ale funkční součásti výzbroje a výstroje ozval Honza (Vorel), netušila jsem, co z toho vzejde. Bylo to v době, kdy vláda kvůli koronaviru zakázala i jeho festival, kam měli lidé donést svoje dary. Honza si poradil a zorganizoval místa sběru. Výsledek sbírky je skutečně neočekávaný, sešel se mně v garáži hotový horolezecký poklad. Je to důkaz, že dobrá vůle lidí má mnoho podob a díky bohu stále žije.

Věc má sice i stinnou stránku v podobě vyřešení problému, jak věci do Pákistánu dopravit, aby se skutečně dostaly až na místo činu, ale v minulosti jsme tam zatím vždy dopravili vše, co jsme si umanuli: celou nemocnici i s vybavením a přístroji, později pak fotovoltaické panely, oční mikrochirurgickou jednotkou i s kompresorem těžkým jak p..se a postupně i dva sonografické přístroje, díky kterým poskytujeme v podstatě systémovou záchranu rizikových těhotenství.

Takže se tak stane i tentokrát, i když to možná chvilku bude trvat. Budeme Vás o tom, samozřejmě, informovat.

Je mi velikou radostí a ctí poděkovat jak Honzovi, tak všem Vám, kdo jste věci darovali. Sice jsem tušila, že horolezci pomůžou horolezecké nemocnici, ale výsledek mě stejně ohromil!!! Pomohli jste tak vytvořit zárodek jakéhosi volného společenství přátel České nemocnice, které v budoucnu, jak doufám,  napomůže udržitelnosti českého projektu, zatím úspěšně fungujícího od roku 2006.  A třeba se tam i sami někdy podíváte. Je to nádherný a ještě stále neprofláknutý kout horské přírody s úžasnými možnostmi.  Díky Vám!!!!

Vaše Dina Štěrbová












Honza Obročník   [úpravy] 11:53 26.07.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Material15:49:53 26.07.2021
Ahoj
Je ještě možnost poslat někam materiál?
Řekodpovědět 
 Re: Material15:53:04 26.07.2021
Napiš mi mail, nebo zavolej 723 824 146 Probereme to. Díky
Vorelodpovědět 

 Jaj09:45:10 28.07.2021
Tak to jsem taky prokaučoval,měl jsem připravený asi dva batohy.jaj
Honzaodpovědět 
 Re: Jaj11:55:19 28.07.2021
Pošli to mě, v září tam jedu
Jarinodpovědět 

 Jaj09:45:17 28.07.2021
Tak to jsem taky prokaučoval,měl jsem připravený asi dva batohy.jaj
Honzaodpovědět 

 Jaj09:45:13 28.07.2021
Tak to jsem taky prokaučoval,měl jsem připravený asi dva batohy.jaj
Honzaodpovědět 

 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (183978)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schmalzlos 7+ Hohe Wand
Rechter Nordweg VIIc Oybin
Mittlerer Nordweg VIIc Oybin
Ukloněná Spára IV Rájec - Ostříží Stěny
Letzter Meter VIIb Oybin
Nově komentované:
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Zelený Čtvrtek 7 Svatý Jan
Hasta La Vic 7b Kalymnos
Ajo En Shit Pit 7B Děčínský Sněžník

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: podlaha na Smíchoff | Re: podlaha na Smíchoff | Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? |

 Nové komentáře:
Re: Respirator | Re: Respirator | cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Původní článek ze SRF | Názor na logo | Re: ČHSS | Re: ČHSS |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (70)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 316 
 Ne 
 395 
 Nevím 
 135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.