LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
15.Churavý 10962
16.Lukášek 10878
17.Melen 10832
Bouldry:
15.Chejn 9950
16.Břicháček 9903
17.Košťál 9900
Hory:
26.Petr 2799
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5702 lezců
1139372 cest
Nové přelezy:
Žába SD 7C/7C+
Mil Vidas 7c+
Morlock-Sh 10
Action Dir 11
Vaginálna 8a
Rošáda 7C
Neváhej A 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Galadriel 7C
Návrat Krá 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

David Fojtík a Miloš Palacký před vrcholovým útokem na Everest

Čeští horolezci David Fojtík a Miloš Palacký dnes ohlásili z expedice na Everest, že jsou dobře aklimatizováni z výstupů do výšek až 7200 metrů, a proto připraveni na vrcholový útok na Everest. A právě regenerují v Namche Bazaar a vyčkávají na počasí.

"Update z Everestu - jsme teoreticky v polovině našeho výletu! Krátká poločasová rekapitulace – jsme dobře aklimatizováni na pokus o vrchol, vyhýbají se nám závažnější nemoci (extrémně důležité!!!), v týmu pohoda a motivace vyrazit na pokus o vrchol! Vše je tak, jak má být, máme dobře našlápnuto.
Konkrétně máme za sebou týdenní aklimatizační pobyt ve druhém táboře (C2 - 6,400m) s výletem do C3 (7,200m). Vše proběhlo celkem hladce a z hlediska aklimatizace jsme připraveni na vrcholový útok. Mezitím jsme se rozhodli zregenerovat v Namche Bazaaru, kde jsme po dvou dnech pochodu sestoupili načerpat síly. Zatím je tento rok nahoře velká zima (-40°C) a silný vítr (windchill ani nechci počítat) - výstup by tedy hrozil omrzlinami, takže jsme ve "vyčkávacím" módu a v případě zlepšení počasí hned vyrážíme nahoru. Může to být zítra, ale taky za týden či více - osobně vrcholový pokus odhadujeme někdy v rozmezí 15-25.5. Držte nám palce!"
napsal před chvílí David Fojtík na Facebooku.



Na Everest se David Fojtík vydává už podruhé, stál na něm v roce 2006. I tehdy lezl s Milošem Palackým. Ten však musel výstup na vrchol vzdát kvůli vyčerpání. Miloš Palacký se o Everest pak pokoušel znovu, (včetně prvního pokusu celkem sedmkrát), nyní se ho David Fojtík rozhodl osobně podpořit.

A zároveň v rámci akce David Fojtík podporuje sbírku na cyklistické Čertovy stezky, což je neziskový projekt jeho kamarádů z Nového Jičína.

Některé z fotek, které David Fojtík před chvílí zveřejnil na Facebooku:












Úvodní článek o jejich letošní expedici:
David Fojtík a Miloš Palacký se chystají na Everest

sth   [úpravy] 09:40 04.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Příprava Padání 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (182022)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prezident Havlíček 6+ Mařenka
Sanduhrenweg VI Bielatal
Villa Kunterbunt VIIb Bielatal
Strubichweg V Bielatal
Fresh Rabbit 6c Lleida
Nově komentované:
4:44 7b+ San Vito Lo Capo
Belaz 8 Solvayovy Lomy
Südriss Ausstiegsvariante VIIc Oybin
Konečná 7+ Mladkov
Squater 7B Hřbitovní Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 |

 Nové komentáře:
Ozubená kolečka | Pěkný | Zaver z diskuse | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Kriticke ohrozeni |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (48)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Jazda Olympanov (34)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 | Lezečky Wild Country Meshuga | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1288 
 Ne 
 1255 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.