LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12656
2.Šindel 12597
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154214 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
A.D.I.O.Z. 9
Jumper 10/10+
No Name 10-
Přepište D 7C
Forgotten 9-
Tumor 8+
Thunderbir 10-/10
Bergtatt 9+/10-
Postranní XIb

Stěny
Šutr - Liberec 17
HO Jeseník - Jeseník
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Green sport - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valašský Pavůk 2015

výsledky

smallV sobotu 7. března 2015 proběhl v tělocvičně ZŠ Rožnov p. R. závod v lezení na umělé stěně. Jen ti největší nadšenci tohoto sportu se nedali zlákat volnem v podobě jarních prázdnin a přišli si zazávodit. Účast byla sice skromná – 7 žen a 8 mužů – ale jinak vše klapalo.

lezci


Cesty byly připraveny pod taktovkou místního zkušeného lezce Martina Marečka, tělocvična byla vyzdobena bannery sponzorů, díky kterým mohly být ceny letos velmi bohaté. Nechyběla ani hudba linoucí se z repro beden a samozřejmě nezbytný bufet. Letos si soutěžící mohli dopřát ze 3 druhů pomazánek, spoustu ovoce a čokoládových pamlsků, ale dokonce si mohli odnést suvenýr v podobě ručně malovaných perníčků s nápisy: „Lezu“, „Dober!“, „Jistím“, „Valašský Pavůk 2015“ apod. O tuhle velmi důležitou či pro některé téměř hlavní složku závodu se výborně postarala Veronika Vašutová.

bufet


V 9:30 organizátor Petr Kapsia alias Kudrnáč všechny srdečně přivítal a zahájil letošní ročník Valašského Pavůka. Registrovaní soutěžící se postupně vystřídali na všech 6 cestách. Jak sám organizátor tvrdí: „Letos jsou cesty postavené tak, aby si každý mohl zapsat alespoň pár bodů“. Ovšem ty nejtěžší cesty přelezou zpravidla jen ti nejlepší. Ani na Pavůkovi tomu letos nebylo jinak.

Věková skladba účastníků závodu byla pestrá, nejmladším závodnicím bylo 13 a 15 let, nejstaršímu soutěžícímu 35 let. Soutěžilo se v kategorii „Chlapi“ a „Baby“. Nejmladší závodnice jsou zároveň členkami místního dětského lezeckého kroužku, který za Horolezecký klub Rožnov vede David Piska. Závodu se zúčastnili nejen lezci z Rožnova p. R., ale třeba také z Ostravy, Frýdku Místku, Valašské Bystřice či Valašského Meziříčí.

Bára


V 11 h dokonce dorazili kameramani z TV Beskyd, aby natočili krátkou reportáž z letošní lezecké akce a podpořili tak místní Horolezecký klub. Na kameru proběhly také dva rozhovory, jeden s organizátorem a druhý se členkou dětského lezeckého kroužku. Celou reportáž můžete zhlédnout na TV Beskyd.

Ve 12 h již byla kvalifikace odlezena a vyhlašovaly se její výsledky . Nakonec postoupily 4 ženy a příjemným překvapením byla Vanda Štůsková ( Alpin club Rožnov ), která se v kvalifikaci dostala na 4. místo a mohla tak postoupit do finále. Postupujících mužů bylo 6, jelikož hned 3 se kvalifikovali stejným počtem bodů..

Finálovku nejdříve podstupují ženy, aby už ve 13 h za výrazného povzbuzování něžného pohlaví mohli projevit svůj um všichni finalisté mužské kategorie. Po ranním pohodovém „rozlezu“ je tempo lezců udržováno kvalitním anglickým ska punkem a rockem z domácí sbírky Jury Jaroně alias Džanga, ale také výkřiky publika. Atmosféra je výborná, všichni si navzájem přejí úspěch. Atmosféra houstne nejen díky výborné náladě všech zúčastněných, ale také s přibývajícím množstvím „mága“.

medaile


fotografie medaile

Ve 13:40 je dolezeno. Organizátor Kudrnáč ohlašuje pauzu na počítání výsledků a přípravu „beden“ pro vítěze. Někteří z lezců mezitím doplňují energii v bufetu, jiní mají ještě stále chuť si něco vylézt a jen pro sebe si znovu zkoušejí zrádná místa ve finálové cestě.


baby


Zhruba ve 14h je vše spočítáno a jde se na to. Překvapení letošního Pavůka nezklamalo ani ve finále! Vanda Štůsková, členka dětského lezeckého kroužku se umístila na krásném 3. místě v ženské kategorii. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech!

chlapi


Mezi cenami nechybělo potřebné lezecké vybavení z obchodu pana Valy (PEMI OUTDOOR Rožnov p. Radhoštěm), ale také power banky a tašky na notebooky od společnosti Robe (výrobce osvětlovací techniky), karabiny Climbing Technology a Eco Ball od firmy Metolius, A MUERTE darovali slevové kupóny do e-shopu. Bufet sponzorovala společnost Poski.com (dodavatel eCommerce řešení) a ozvučení nám zapůjčila firma MadManSound.

sponzoři


Všem sponzorům děkujeme!

Jelikož se letos podařilo zajistit dostatek cen, po vyhlášení výsledků se losovala tombola. Oceněni byli také stavěči cest a „slečna z bufetu“.

Pro ty, kterým se ještě nechtělo domů na pozdní oběd, organizátor vymyslel doprovodný program „Lezení spáry na rychlost“. Když už se opravdu všechno vylezlo, snědlo a účastníci akce se pomalu roztrousili domů, zhruba v 17h byla ukončena také after party Valašského Pavůka 2015.

Všichni zúčastnění tuto akci hodnotili jako velmi zdařilou, i když účast nebyla tak hojná jako v jiných ročnících.

Příští rok se bude Valašský Pavůk konat opět v březnu, tak si jej nezapomeňte včas poznačit do kalendáře a přijďte!

Najdete nás na webu HK Rožnov p. R. a na Facebooku.

Výsledky baby:
1. Míša Solánská
2. Bára Hynková
3. Vanda Štůsková

Výsledky chlapi:
1. Petr Kupka
2. Jiří „Džango“ Jaroň
3. Lukáš „Gibon“ Vojtek

Akci podpořili:
(file_img_c)(/file_img_c)



Petr Kapsia   [úpravy] 11:18 15.03.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace13:02:11 16.03.2015
dobrý výkon i prezentace..díky moc
chylasodpovědět 

 Propadák :-(10:03:55 01.04.2015
První třetina finálovky kl. 3 až 4, celkově totální stavěčský amatérismus. Hodně velký propadák.  Prázdná tělocvična, jednoznačně sklamání. Kde ty zlaté časy jsou?
Bambitkaodpovědět 

 Foto dne:
Otec
Písečná Bouře, IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (183776)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fígl 5 Plzeň Jih
Drbu Vrbu 5- Plzeň Jih
Na Kahánku 4+ Plzeň Jih
Kamenolom 3 Plzeň Jih
Odkaz Dr. Linharta 5+ Plzeň Jih
Nově komentované:
Tobogán VIIc Hrubá Skála
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Black Shadow 10+/11- Krkavka
Musashi 7C Szcytna

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Nalezené lezečky - Slon, Tisá | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Re: Tak teď už se členem stanu! | Re: | Nová cesta | Když marketingový guru neví co, | Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (28)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Férové a transparentní | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 110 
 Ne 
 98 
 Nevím 
 42 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.