LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
45.Jurečka 9906
46.Scheuerová 9881
47.Sejbal 9853
Bouldry:
45. 8803
46.Chochola 8803
47.Šmejkal 8700
Hory:
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236
13.Najman 4632

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5701 lezců
1138204 cest
Nové přelezy:
Inscenovan 7B+
Ruce Zla 8A
Roky Erict 7b
Troll 7C+
Papágora 7b+
Ambra 8B
Sámova Ces 10-
Teplá Seka 7C
Miss Tick 7C+
Ill Ni 8A

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
KH Olomouc - Olomouc

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČT bude vysílat další díly seriálu Skialpem to začalo!

od 19.11.2016

Letí to! Je to přesně rok, co Česká televize odvysílala první řadu seriálu Skialpem to začalo! Minulou zimu jsme zase nezaháleli a tak vám můžeme nabídnout o škaredých podzimních sobotách na kanále ČT SPORT další 4 kousky.

Nečekejte stejně jako loni nějaké extrémní výkony, jde o návštěvy hezkých skialpových lokalit v doprovodu zkušených lyžařů a lezců. A samozřejmě s horskými vůdci – což je pro běžnou populaci jistě ta nejlepší forma sbírání prvních zkušeností. Berte tedy prosím druhou řadu, mající tentokrát podtitul Kam na skialp, jako inspiraci pro začátečníky a normální lyžaře. Opravdovým borcům sjíždějícím bravurně osmitisícovky jsou věnovány třeba i v České televizi jiné projekty – klobouk dolů! :-)

Stejně jako vloni vám každý týden necháme nahlédnout do zákulisí natáčení a upřesníme podle programu ČT SPORT vysílací čas. A jako obvykle budou všechny díly k dispozici na internetovém vysílání ČT – to pro případ, že by si poslední dvě listopadové a první dvě prosincové soboty nachystaly počasí, při kterém se doma prostě neudržíte…. :-)

01 - Na Stubaii počasí konečně vyšlo na výbornou

01 - Na Stubaii počasí konečně vyšlo na výbornou


A kdo na druhé řadě seriálu podílel? Začnu od konce. Pro Českou televizi ho vyrobila společnost North Trappers a o produkci se staral Jiří Fidrant, Igor Jícha, Tomáš Uglaj a Jana Nekvidová – ostatně oba posledně jmenovaní s námi na některé túry vyrazili taky. Grafiku připravil Martin Dušek – jeho mapy a vertikální profily tratí stojí za to! Se zvukem, točeným fakt v náročných podmínkách, si musel poradit Marek Němec – občas to musela být docela fuška. Těžký kameramanský vercajk po kopcích tahali osvědčení borci: Radomír Dufek, Martin Vrbický, Dominik Šlambora, Dušan Mihalečko a Petr Klíma. GoPro kamery na všechno možné – včetně nás a dronu – věšel Vlasta Toušek. Se vším tím natočeným materiálem se statečně poprala loňskou řadou utužená a mnohými projekty zocelená střihačka Tereza Dondová. A ty ostatní zbytečnosti, jako je scénář a režie, zbyly tradičně na nás – na mě a kolegu Helclika (Jiřího Hölzela).

02 - Ve Vysokých Tatrách jsme bojovali s větrem

02 - Ve Vysokých Tatrách jsme bojovali s větrem


Na kopce jsme se pustili zase jen v doprovodu horských vůdců UIAGM. Vysokými Tatrami nás provedl Branislav „Gabo“ Adamec, Západními Tatrami Rudolf Žuffa a Stubaiskými Alpami místní bard Patrick Ribis.

03 - A v Západních Tatrách nás trápil nečas všeho druhu

03 - A v Západních Tatrách nás trápil nečas všeho druhu


A ještě slibované zkušené lyžařské a lezecké osobnosti, které s námi túry absolvovali. Ve Vysokých Tatrách jsme se potkali s prvním Čechoslovákem na Everestu Zoltánem Demjánem – ostřílený borec s obrovskými zkušenostmi v horách! V Západních Tatrách se s námi po stopách nejtěžšího skialpinistického závodu Bokami Západních Tater vydal dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus – poprvé na mačkách si vyšel mimo ledové koryto svých obvyklých závodních tratí. A do Stubaiských Alp s námi vyrazil skvělý český sjezdař Ondřej Bank – po prvních opatrných metrech si to i na „teflonových pánvičkách“, jak přezdíval skialpovým lyžím, nakonec jak sám říká: „opravdu užil.“

04 - Důležitější je ten muž v pozadí - náš horský vůdce na Stubaii

04 - Důležitější je ten muž v pozadí - náš horský vůdce na Stubaii


Tak doufám, že i vy si vychutnáte horské scenérie druhé řady seriálu.  A znovu připomínám –točili jsme pro skialpinistické začátečníky. Pro vás - zkušené horské bardy – může náš seriálek sloužit třeba jako přesvědčovací materiál, pokud byste svým (horami zatím neokouzleným) polovičkám chtěli ukázat, že na kopce může s kouskem respektu vyrazit opravdu každý.

Možná zase stejně jako loni rozvíříme diskusi a fabulace na nejrůznější témata. To samozřejmě bereme jako doprovodný produkt všech podobných počinů…. :-)

05 - Jirka Hölzel v zaujetí tradiční skialpinistické procedury

05 - Jirka Hölzel v zaujetí tradiční skialpinistické procedury


06 - Jistě ho poznáváte - tenhle borec s námi tančil na Stubaii na teflonových pánvičkách

06 - Jistě ho poznáváte - tenhle borec s námi tančil na Stubaii na teflonových pánvičkách


07 - Novinky ve výbavě - lehké pevné boty

07 - Novinky ve výbavě - lehké pevné boty


08 - Novinky v lavinové výbavě

08 - Novinky v lavinové výbavě


09 - A taky jsme testovali, k čemu všemu se hodí airbagový batoh

09 - A taky jsme testovali, k čemu všemu se hodí airbagový batoh


10 - Takhle vypadá nafouknutý

10 - Takhle vypadá nafouknutý


11 - A do tahle malého prostoru si ho zabalíte

11 - A do tahle malého prostoru si ho zabalíte


12 - V dobré společnosti při závěrečném standupu posledního dílu

12 - V dobré společnosti při závěrečném standupu posledního dílu


00 - logo

Logo

Alena Zárybnická   [úpravy] 09:57 09.11.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Těším se09:10:53 10.11.2016
Já se moc těším na seriálek, všichni jsme už natěšený a termínově nás to trochu popožene, že už nám to začíná a to jak píšeš, i s ohledem na dnešní počasí:-) I když mám průvodce, tak rád poznávám nové lokality, takže zaměření této série vítám, škoda jen, že to jsou pouze čtyři díly. A i když tam bude trochu komerce a reklamy, někdo to platit musí, tak se neboj hloupejch komentářů, jsou tady i lidi, kteří se na to těší. Držím palce.
Michalodpovědět 

 Foto dne:

Napitý Wapiti
 Databáze cest:
Všechny cesty (181790)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jihovýchodní Hrana IV Rájec - Ptačí Stěny
El Bonbóne XIc Labské Údolí - Levý Břeh
Panorama Světlušek VI Rájec - Ptačí Stěny
Snížená Pracovní Schopnost VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Kleine Wand VIIc Oybin
Nově komentované:
Malý Kotel 4 Srbsko
Nádhera Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Brione 7B Tisá - Modřín
Herbstweg VIIc Rájec - Ptačí Stěny
Hejkal VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura |

 Nové komentáře:
Re: Hoši | Re: Gran Sasso a Benito Skorzeny | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz | Hoši | Re: Plošný zákaz |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (47)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (29)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Zákaz lezení na Kozlovi (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (15)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c | Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1166 
 Ne 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.