LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
46.Pelikán 10018
47.Jurečka 10006
48.Čech 9988
Bouldry:
46.F 8906
47.Oliva 8903
48.Kohout 8900
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7301

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158159 cest
Nové přelezy:
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+
Náladová 9+/10-
Mata Hari 10-

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mixy v Oldřichově

  Protože poslední rok je Oldřichovský lom přeplněn ledolezci, tak se kvalita ledu výrazně zhoršila. Led je velmi často rozbitý a děravý jak cedník. To nás přivedlo k hledání nových směrů a zkoušení mixového lezení. Proto jsme během vánočních svátků zkusili vylézt krátkou linii v levé stěně horního patra. Během tří pokusů se mi ji podařilo vylézt celou s horním lanem. Bohužel jsme do cesty zatím neumístili dvě potřebné skoby a nevylezli ji odspodu. To však hodláme v nejbližší době napravit, doufám, že se pak neobjeví žádný ziskuchtivec a skoby si neodnese domů. Cesta je dlouhá pouhých 7 metrů a skládá se ze dvou kroků v tenkém ledu, za kterými následuje několik dlouhých šahů přes tenké spárky a minilišty. Její obtížnost jsme odhadli na M6.
  Předevčírem jsme znovu navštívili lom a poprvé se zblízka podívali na převislou hranu napravo od levé ledové plotny. Po několika pokusech jsme oba cestu vylezli z horním jištěním. Dneska jsem se na ni vypravil znovu, tentokrát vybaven skobami. Poté co jsem hranu proslaňoval a umístil do ní několik jedničkových skob, jsem podnikl opakovací pokus s horním lanem. Protože mi přišel mnohem snadnější než jsem čekal, nezbylo mi nic jiného než lano stáhnout a pořádně si to užít. A tak vznikla „Sýrová pochoutka“ za M7-. Prvních 7 metrů vede tenkými svislými spárkami v převislé hraně (zde jsem nechal dvě klíčové jedničky), pak už následuje „jen“ 5 metrů ledem.
  Jestli někdo víte o podobných místech, tak nám dejte vědět ať si všichni můžeme užít trochu zábavy.
  Na závěr mám jen jednu prosbu. Když už musíte parkovat přímo v lomu a ne na parkovišti o 150 metrů víš, zkuste to aspoň tak, ať zůstane volná příjezdová cesta. A jestli jste po lezení spokojeni, zajděte utratit ke Kozovi nějakou korunu, ať z toho má taky něco jiného než jen nepříjemnosti.

Myšák   [úpravy] 19:09 09.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Oldrichov10:13:13 10.02.2003
Kde je Oldrichovsky lom? Jak se tam da dostat?
loudisodpovědět 
 Re: Oldrichov10:21:41 10.02.2003
Moc bys mlsal.Necetl jsi snad,ze led je jako cednik?
konikodpovědět 
  Re: Re: Oldrichov10:27:34 10.02.2003
Ledy lezu furt. Mixy ale trenuju sam takze se moc neorientuju v klasifikaci.
loudisodpovědět 
 Re: Oldrichov21:02:18 10.02.2003
Trošku víc hledej, už se o něm psalo víckrát...
odpovědět 

 Ale Myšáku16:09:53 10.02.2003
Čao Myšáku. Rád tě zase slyším resp. čtu. Pěkný věci se dějou v tom lomu.
Jen mi trochu nevoní ten nácvik s horním lanem. Myslíš, že by to šlo i bez něj???
Doudle
Doudlebaodpovědět 
 Re: Ale Myšáku19:23:55 10.02.2003
Teď už asi jo, ale nejdřív jsem nevěděl jestli to půjde lízt, nebo spíš jak to půjde zajistit. S těma dvěma jedničkama co jsem tam nechal se to dá.
Myšákodpovědět 

 17:31:50 10.02.2003
Lízt to rovnou odspodu by bylo určitě mnohem zajímavější. Jen si nějak nedovedu představit to tlučení skob... Jinak je to moc pěkný lezení, z kterýho mě bolelo celý tělo. Myšáku gratuluji- já bych těm jedničkám tolik nevěřil.
Mlčounodpovědět 

 název17:42:47 10.02.2003
Mimochodem, Myšáku, jak jsi přišel na ten název? Zase byl u Kozy smažáček? Mlčoun
odpovědět 

 Mixy v Oldřichově12:31:58 15.02.2003
Ve Čtvrtek jsem dal 3 skoby i do prvního mixu, takže se už dá lézt odspodu. Bohužel při pokusech ho vylézt se se mnou ulomilo několik lišt a mix trochu ztěžkl. Proto se mi ho podařilo vylézt zatím pouze stylem  RK. Jinak také získal název Loupání perníku. Pokud někdo budete některý z Oldřichovských mixů zkoušet, nebo je vylezete, tak se zkuste vyjádřit k jejich obtížnosti. Přeci jenom těch mixů u nás moc nemáme.
Myšákodpovědět 
 Re: Mixy v Oldřichově11:17:10 17.02.2003
Ve ctvrtek jsem na tebe koukal a taky te pri tom "Lamani perniku" fotil ;). Tak sem koukej nejakou tu fotku soupnout :-)
Filipodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (184086)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westwandriss 5a Oberösterreichische Voralpen
Alte Westwand 5c Oberösterreichische Voralpen
Franke 5c+ Oberösterreichische Voralpen
Paracetamol 9+/10- Manínska Úžina
La Tartaruga 6c Pietra Di Bismantova
Nově komentované:
Ironman 9+ Manínska Úžina
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Poručíme větru dešti | Re: zamknuti osmy | Re: Kde jsou naši? | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Kde jsou naši? | Re: Kde jsou naši? | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: bouldering |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Minisérie Správci skal (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (9)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 639 
 Ne 
 726 
 Nevím 
 229 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.