LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
41.Lebloch 10103
42.Bartoš 10091
43.Sejbal 10072
Bouldry:
41.Zíma 9100
42.Stadtherrová 9100
43.Zímová 9053
Hory:
13. 5018
14.Najman 4679
15.Šuraba 4463

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156945 cest
Nové přelezy:
Freedom Is 9
Maggi Fick 9-
Pouze Pro Xa
Akční Rádi IXc
Cren 8a
Cicuta 7c+
Eisenvater 9/9+
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Iván Vallejo & Radek Jaroš

smallRozhovor na dálku mezi dvěma skvělými horolezci – Iván Vallejo & Radek Jaroš …

Jak je to s alkoholem na himálajských expedicích? Jak vypadá spolupráce mezi jednotlivými expedičními týmy a co přátelství mezi horolezci z různých koutů světa? V improvizovaném rozhovoru na dálku odpovídají dva skvělí horolezci, kteří se mnohokrát potkali pod nejvyššími kopci naší planety.

Iván Vallejo je prvním Ekvádorcem a současně i Jihoameričanem, kterému se povedlo dosáhnout vrcholů všech osmitisícovek. Zároveň je sedmým člověkem, který uskutečnil všechny výstupy bez použití přídavného kyslíku. Tenhle vitální chlapík je inspirací pro mnoho mladých lidí v celé Latinské Americe a významně se zasadil o propagaci horolezectví a vysokohorské turistiky ve své zemi. Příkladem jeho práce s mladými horolezci je i letošní výstup tří Ekvádorců na vrchol Everestu (severní strana) bez kyslíku. Pětičlennou expedici „Somos Ecuador“ vedl právě Iván Vallejo.

Radka Jaroše, nejúspěšnějšího českého himálajistu, není potřeba na Lezci představovat. Snad pouze popřát, aby už konečně odezněly všechny zdravotní komplikace a mohl se pustit do plného tréninku před vykročením ke Koruně Himálaje – K2.

Rozhovor je současně pozvánkou na Smíchovský festival alpinismu, který se koná tento týden a oba muži se jej budou osobně účastnit. Radek Jaroš odstartuje páteční program a Iván Vallejo sobotní. A pro ty, kteří na festival nemohou, ať už z jakéhokoliv důvodu, mohu odkázat na obsáhlý rozhovor s Ivánem Vallejem, který vyšel ve festivalovém čísle Lidé & Hory (5/2013) a nebo na stránkách www.cumbres.cz ...


http://www.youtube.com/watch?v=R4OldFH5jN0

Martin Linhart   [úpravy] 10:10 20.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 moc pekny08:49:59 21.11.2013
a mily rozhovor. dik
Vokatejodpovědět 

 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (184015)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mordiroccia 6b Siniscola
La Rossa M'invoglia 6a Siniscola
Saumei 7- Karwendel
Opus 6b Biddiriscottai
Waterloo 8- Dolomity
Nově komentované:
Otto E Mezzo 5c Siniscola
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Zelený Čtvrtek 7 Svatý Jan
Hasta La Vic 7b Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky | životnosť lán od Tendonu | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano |

 Nové komentáře:
Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | H | Re: Respirator | Re: Respirator | cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (73)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Férové a transparentní půjčky na míru vašim potřebám | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález | La sportiva Miura 44 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 324 
 Ne 
 409 
 Nevím 
 138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.