LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
41.Lebloch 10103
42.Bartoš 10091
43.Sejbal 10072
Bouldry:
41.Zíma 9100
42.Stadtherrová 9100
43.Zímová 9053
Hory:
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5733 lezců
1156103 cest
Nové přelezy:
Chilli 9
Šílený Tan XIa
Dlouhý Čte 9
Samurai Se 7C+
Modified 11/11+
Ostrov Svo Xc/XIa
Rooibos 7C+
Plechový K 8A
Kameníci 7C
Atypický M 7A+

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
TJ Jiskra - Nový Bor
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novoroční open - krajské mistrovství

Police

Police nad Metují - poutákDoplněny fotky a celkové výsledky
Junior Martin Stráník (r. 1990) vyhrál dnes závod dospělých v lezení na obtížnost v Polici nad Metují Novoroční Open. První výsledky stručně :
1. Martin Stráník, Rajče team OSL Choceň
2. Jan Havel, Makak Jablonec
3. Jan Zbranek, Saltic Rajče tým Jeseník

1. Eliška Karešová, Slavia Liberec ELMADA
2. Lída Řepková, Slavia Liberec ELMADA
3. Katka Chudobová, Ruzyně

Závod byl na poslední chvíli na žádost organizátorů zařazen jako mistrovství Královéhradeckého kraje. Ale toto jsou výsledky závodu, nikoliv Krajského mistrovství. Závodníci hodnocení v Krajském mistrovství jsou v tabulce celkových výsledků (viz linky níže) ve žlutém políčku.

 VÝSLEDKY - muži - NOVOROČNÍ OPEN - POLICE NAD METUJÍ

 VÝSLEDKY - ženy - NOVOROČNÍ OPEN - POLICE NAD METUJÍ

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Fotky ve větším rozlišení jsou v rubrice FOTKY ve Výstavce Novoroční Open 2004

Fotil to Vašek Malina (správce ruzyňské stěny) a další obrázky by se od čtvrtka měly objevit na stránkách www.stena-ruzyne.com.

StandaH   [úpravy] 23:02 17.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chybně11:51:26 19.01.2004
Ve sponzorech Elišky a Lídy má být ELMADA, ne L.MADA nebo jak je napsali na závodech - EL MADA. Jde o zkratku tří jmen - Eliška, Martina, Dalibor. To jen pro jasnost.
Dalasodpovědět 

 Výsledky...13:00:20 19.01.2004
...taky na stránkách ČHS.
 jirousodpovědět 
 foto dne10:10:07 20.01.2004
a doskocils to:)?
lacoodpovědět 
  Re: foto dne19:42:05 20.01.2004
Jasně, skáče dobře, skáče rád!!
Houmyodpovědět 

 Gratulace14:11:00 19.01.2004
Elisce a Martinovi moc gratulujeme.Super vykon.
Easy Stickodpovědět 

 Kraj Mistrovství09:36:11 22.01.2004
Moc pěkná stěna a asi i závody......Vítězům gratulace. Jenom bych se pozeptal jak lze na poslední chvíli či dokonce zpětně vyhlásit závod jako krajské mistrovství? Nedeklasuje to závodníky, kteří se rozhodli neúčastnit původně regionálního závodu vzhledem k novému nominačnímu systému ČP.....děkuji za vysvětlení.
Radimodpovědět 
 Re: Kraj Mistrovství12:58:43 22.01.2004
Je to trošku šílený... a neboj se, že by byl závod sražen "na žádost" pořadatelů... Sám asi odtušíš,že regule ČHS pro pořádání závodu moc možností nedávali (jelikož byl závod připraven na flashové kvalifikace a přímé postupy do finále, nebylo možné udělat závod II.kat -nesplnili bychom kriteria)...Pro příští rok plánujeme návrat k normálnímu RANKINGOVÉMU závodu s tím, že v dohodě se svazem budeme vyžadovat zachování systému závodu! (tzn. dvě kvalifikace FLASH a finále ON SIGHT). podrobnosti toho, jak na vlastní žádost srazit úroveň závodu Ti sdělím klidně soukromě na mail nebo povím po telefonu - 604 979 846... Jirka Heřman Škop, ředitel závodu Novoroční Open... howg!
Heřmanodpovědět 
  „Jak jsem vyzrál na ČHS“15:07:04 23.01.2004

Heřmane,
Na úvod musím říci, že mne mrzí Tvoje reakce. Byl jsi to Ty, kdo na poslední chvíli požádal o zařazení do oficiálního systému závodů, a tím jsem se domníval, že jsi si zvolil jednu ze dvou možností:

a) budeš pořádat závody, jaké chceš, a jsi schopen zajistit dostatečné finanční krytí a pozvat dostatečný počet závodníků a nebo
b) je pro Tebe výhodnější se spojit s ČHS a přijmout jisté podmínky.

Osobně nevidím důvod, proč by všechny závody v ČR musely být pod hlavičkou ČHS. Naopak si myslím, že je zde prostor pro čistou aktivitu soukromých pořadatelů.

ČHS je oficiální autoritou sportovního lezení v ČR a musí mít určitý nadhled a měla by podporovat pouze takové závody, které mají dlouhodobý význam pro rozvoj závodění.

V roli koordinátora mojí osobní snahou je:
1) zachovat pravidla pro pořádání závodů v ČR, tak aby se svojí objektivitou co nejvíce podobala závodům Světového poháru a Mistrovství světa či Evropy.
2) rozšířit počet lezců, kteří se zúčastní závodů a kteří se budou o sportovní lezení zajímat
3) nepřekročit rozpočet ČHS

Jako nejlepší spojení těchto snah považuji:
1) zachování dosavadního systému republikových soutěží: MČR a závody Českého poháru. Jelikož se jedná o závody pro českou lezeckou špičku, je vhodné, aby objektivnost závodů a tím pravidla byla srovnatelná se SP.
(loňské republikové rankingové závody III. kategorie tyto pravidla nesplňovaly a navíc byly dvě na obtížnost a jedny pro bouldering. Z výsledku Rankingu v minulém roce se 5 lidí zúčastnilo všech posledních bodovaných 4 závodů a 4 lidi alespoň 3 závodů. Ostatní byli na jednom, dvou nebo třech závodech. Nelze tedy mluvit o 2. lize pro nešpičkové lezce.
=> proto nepovažuji za efektivní tyto závody podporovat financemi ČHS, naopak vidím prostor pro soukromé aktivity. Na druhou stranu vůbec nepochybuji o tom, že závody to byly parádní)

2) Zavedení Krajských a Okresních mistrovství, které nejsou apriori určeny pro špičku, ale pro širší lezeckou veřejnost.
a) Geografické omezení je přirozenější, než zákaz účasti lezecké špičky a účast na závodech pro závodníky není tak nákladná (nemusí jezdit přes celou republiku)
b) Objektivnost závodů může být nižší – což sníží náklady na pořádání a umožní i menším stěnám a boulderovým centrům pořádat oficiální závody.
c) Oficiální závody mají svoji váhu při získávání dotací od obecních a krajských institucí.
Vlasta Volákodpovědět 
   Re: „Jak jsem vyzrál na ČHS“11:58:35 27.01.2004
Šlo mi spíš o to, odpovědět Radimovi na to, jak je možné závod deklasovat z III. kategorie "rankingu" pouze na krajské mistrovstvií.. myslím, Vlasto, že my už jsem si to vyříkali a můj názor znáš... v době těsně před závodem nešlo již nic dělat, než závod srazit a ač to byla naše volba (viz. naše dobrovolná žádost), tak to byla jediná možnost, jak závod nezrušit... podmínky pro kategorii II bychom stylem našeho závodu nemohli splnit ani náhodou, a tak doufáme, že pro Open 2005 nalezneme rozumný kompromis, kdy je naším zájmem pořádat závody pod hlavičkou ČHS, na které přijede plejáda závodníků toužících po bodech do žebříčku... jestli se to nepodaří, tak nemá význam dělat jiný závod...důvody jsou nasnadě a tak tady jimi nebudu zdržovat! Ahoj
Heřmanodpovědět 

 Foto dne:

Cesta Nebojsů, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183929)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schneeflocken VIIIa Schrammsteine
Ostrov Svobody Xc/XIa Ostrov
Rooibos 7C+ Tisá - Modřín
Plechový Kameník 8A Tisá - Modřín
Kameníci 7C Tisá - Modřín
Nově komentované:
Navždy Děvče 8+ Svatý Jan
Noční Pták 9 Kapucínské Skály
Bonattiho Pilíř 7+ Krásnohorské Skály
Vítejte Ve Starých Časech 7 Holštejn
Malej Strach VIIIc Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: podlaha na Smíchoff | Re: podlaha na Smíchoff | Re: podlaha na Smíchoff | stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky |

 Nové komentáře:
Re: verejnost | Re: verejnost | Re: verejnost | Nadhera | Re: Dětské hřiště | verejnost | Dětské hřiště | Re: Ropecult | Ropecult | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (64)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (8)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)

 Nově v inzerci:
Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Kouba Permon Biaxial vel.6 | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty | stary kruh s drikem | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 295 
 Ne 
 337 
 Nevím 
 111 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.