LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12234
4.Štípek 11719
5.Stribrny 11700
Bouldry:
3.Novák 10925
4.Stráník 10850
5.Stráník 10681
Hory:
17.Louda 4248
18.Cibulka 4073
19.Punčochář 3751

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5717 lezců
1148552 cest
Nové přelezy:
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+
Mavri Kard 1
Opera Vert Xb
Mavri Kard 1
Nuda V Jab 9+/10-
Chuck Norr 7b+
Yihad 7b+
Vzpomínka 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Crepe de Oucera Bassi

Itálie není jen Arco

V jednom z předchozích článků jsem vám představil poměrně neznámou, ale o to více zajímavou  oblast sportovního lezení

Crepe de Oucera nedaleko známého turistického střediska Cortina d Ampezzo. Nějak se mi nepodařilo skloubit do jednoho článku povídání o obou oblastech, které ač figurují pod stejným názvem a jsou asi dva kilometry od sebe vzdálené, přesto mají diametrálně odlišný charakter.
Tyto dvě podoblasti se nazývají Crepe de Oucera Alti neboli vyšší a Bassi nižší. Nyní tedy budeme hovořit o Crepe de Oucera Bassi.


Oblast tvoří jen jediná co do šířky mohutná stěna


Stěny jsou vysoké ke 30 m a jsou kolmé. Cesty jsou dobře odjištěny převážně nýty na konci délek jsou řetězy s ocelovými karabinami. Cesty jsou velmi technické často po ostrých děrách a ostrých hrankách.


Nádherný výhled na oblasti naproti v údolí Beco de Aial




Příjezd, přístup:
Do Cortiny d Ampezzo se dostanete nejlépe přes Mnichov a pak Garnisch Partenkirchen a dále směren na Insbruck. V Insbrucku pokračujete na Brennero a v Itálii pak ještě asi 30km než odbočíte na Brunic. V Dobbiacu pak na Cortinu. Z Cortiny pak pokračujete na západ silnicí N 48 až do osady Pocol, kterou projedete a pak odbočíte doprava na Sass Giau (N 638). Odtud jedete asi 3km až přejedete potok, následují ještě dvě nebo tři serpertýny a v jedné je odstavný plac a naproti je loučka s hrazením. Délka přístupu ke skalám je do 12 min po rovině lesíkem.


Situ plánek sektorů



Detailní přístup ke CdO Bassi


Kemp bivak:
Pohodový plácek pro obě oblasti je v místě bývalého lomu, několik stovek metrů skalami. Je na té samé straně jako obě stěny Crepe de Oucera.
Spaní je tolerováno po obou stranách silnice, podmínkou je přespání bivakovitého typu.
To znamená vyspat se pokud možno bez stavění stanu a časně ráno beze stop zmizet. Pro lezce, kteří ocení sprchu a delší vylehávání ve stanu, je k dispozici kemp v Sass Dlacia. Kde jsou také skvělé lezecké příležitosti) nebo zakotvit v jedom ze čtyř kempů v okolí Cortiny.
Camping CORTINA - tel. 0436 867575. otevřen celoročně
Camping DOLOMITI - tel. 0436 2485. Jen přes léto.
Camping ROCCHETTA - tel. 0436 5063
L'international Camping OLIMPIA - tel. 0436 5057 – nedaleko Fiames ve směru na Dobbiaco. otevřen celoročně.


Luky leze cestu Sex Appeal, 7a


Klima:

Bassi dostanou příděl slunce po ránu a pak si již můžete užívat stínu v letních vedrech.


Settore Sinistro nebo Destro? Prostě ta pravá


Průvodce, mapy navigace:
Průvodce byl vydán na celou přilehlou oblast, jmenuje se Arrampicata sportiva a Cortina d Ampezzo. Autor. Roberto Casanova. Je to povedená publikace s řadou super sportovních oblastí okolo. Přístupové mapky jsou přesné a nákresy cest sedí. Díky nápisům na skále je orientace dobrá. Cena průvodce je 15 Euro a je k dostání v Cortině.


Průvodce

GPS souřadnice:
Parkoviště CdO Bassi: N46 30 42.1 E12 05 14.8  1618 m.n.m
CdO Bassi Settore Sinistro :  N46 30 48.8 E12 05 01.3  1609 m.n.m
Wild camp:  N46 30 32.8 E12 04 56.1  1671 m.n.m

Potraviny a voda:
Pitná voda se nalézá na cestě z/do skal v osadě Pocol u hotelu. Její načepování by se ale možná nemuselo setkat s přívětivým pochopením majitele hotelu, proto si zásobu vody přivezte z údolí. Pro potraviny v Itálii je nejlépe zajít do jednoho z marketů typu Billa, které jsou ale dole v údolí. Obchodní dům v Centru Cortiny je nevhodné místo pro nákup potravin, jelikož jsou dost předražené.


Velikáni v okolí


Doporučené cesty:

Sex Appeal, 7a supr technika plus trochu boulder a trochu vytrvalost

Povídání v angličtině z výpisem cest z italského serveru Planet Mountain Crepe de Oucera

JirkaS   [úpravy] 13:50 03.09.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lezení v oblasti16:23:52 03.09.2004
Loni jsem v této oblasti lezl a je to celkem pěkné lezení, ale na pohled (je to v lese bez výhledu) i lezení naprosto odlišné od Cinque Torre (na Torre cesty po ostrých drsných chytech, zde oblejší a mírně kluzké, charakter trochu jako Srbsko, ale mnou lezené cesty nebyly vůbec oklouzané, prostě ne tolik drsné vápno).
Vodu jsme tehdy brali z potoka a nic nám nebylo, ale je nutné brát v úvahu, že se v okolí pasou krávy a pro citlivější povahy to tedy není vhodné.
Průvodce loni nebyl v celé Cortině k dostání, starý prý je již vyprodaný a na nový se čeká (letos zřejmě již byl v prodeji).
Tomodpovědět 
 Re: Lezení v oblasti09:05:04 14.09.2004
ČAO....tyhle sportovní oblasti jsou fakt cool. Nikdy jsem nebyl na kilometrový prásky v horách s odlezema 50 metrů ....tak tam jezdím alespoň na sportovní cesty s výhledem na velikány. Sjel jsem všech tuším 6 či 7 oblastí kolem cortiny, které mám v průvodčíku. Udělal jsem takový průvodcovský komplot - kombinaci průvodců sportovních oblastí včetně Cinque torry + pár velehorských the best of + nějaké mapky fotky atd...... tak pokud by po tom někdo toužil múžu to asi poskytnout na CDR. Pokud máte už okoukaný Arco, Paklenici či Finále a nejste na útrapy v horách určitě jsou tyhle skalky a věže moc dobrý....Pro mne vítězí Cinque Torry....Připadám si na těch 200 metrech stěny ve výšce nad 2000 metrů jako horolezec a přitom lezu vcelku odjištěný cesty, mám to 5 minut od auta, a 5 minut od chaty kde maj super víno ve džbánku......prostě žádné strasti pouze slasti.
Radim Bzuraodpovědět 

 Bassi13:47:29 17.08.2005
Zdravím. Tohle je fakt dost dobrá oblast, ale ocekával jsem víc, protoze na italské pomery není az tak huste osazena nyty a hodnoceni nekterych cest je oproti jinym oblastem dost tezke...
Napr.: Lezl jsem tu 6a+ a pripadalo mi jako nejaké 6b. A to minimálné... :)
G.A.P.A.odpovědět 

 Foto dne:
Lehenstein
Mein herz brennt, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (183636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gita Digitale 6b+ Osso
Vombato Di Lato 6a+ Osso
Swiss Machine 6c Osso
Krumira 6c+ Osso
Colpo Di Schiena 6c Osso
Nově komentované:
Smutný Příběh VI Tisá - Hřebenové Věže
Elijah Xc Toczek
Mr.Big 9a Margalef
Mavri Kardia 1 Kalymnos
Krvavý Román 9+/10- Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Eurosport | Re: Eurosport | Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
Férové a transparentní | Praha a okolí - lezkyně | Fjällräven Batoh Keb 52l | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1814 
 Ne 
 1728 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.