LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
47.Schockherr 10006
48.Jurečka 10006
49.Čech 9988
Bouldry:
47.F 8906
48.Kalvas 8900
49.Chochola 8853
Hory:
4.Sejbal 6951
5.Y 6736
6.Zaoral 6412

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154819 cest
Nové přelezy:
Chilli 9
Wave Direc 10
Neuropatol XIa/XIb
Bonne Anné 7c
Cesta Pro 9-
Runway 9+/10-
Peklo Nad 7B+
Attention, 7C+
Malá Hradn 9+
Iron Maide 9+/10-

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Hotel Praha - Broumov - Broumov

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
Ksport - Třinec
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V sobotu 17.2. Vírský cepín nebude

I přes maximální snahu nedokázali ledaři z vírského horolezeckého spolku vytvořit v tomto počasí podmínky pro konání rychlostního mistrovství republiky v ledolezení.

Zásadní otázkou je, zda se to vůbec ve zbytku zimy může ještě povést a bude šance na náhradní termín? A tak se může klidně stát, že po osmi letech neproběhne v sezóně žádný ledolezecký závod.

Pořadatelům tradiční akce daly naději noční poklesy teplot týden před závodem. V neděli mělo padnout konečné rozhodnutí. Ráno po vypnutí vody provedla lezecký test úřadující mistryně republiky Karolína Matušková a hodnocení z výstupu bylo jasné. Vrstva ledu je slabá, nesouvislá a k tomu ještě podtečená vodou, což se při dostatečně nízkých teplotách nestává. Již nelze ani spekulovat o dalším vývoji počasí v následujícím týdnu, a tak platí: tentokrát určitě ne! 










Slávek Matuška   [úpravy] 08:52 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 xxo12:59:24 12.02.2018
Tak co poupravit název a valit po holé skále, jen se trošec ztíží obtížnost
Ladjaxodpovědět 
 Re: xxo15:55:19 12.02.2018
Nebo zkusit nastříkat led namísto Víru někde na horách...
motákodpovědět 
  Re: xxo22:09:04 12.02.2018
Samozřejmě!S vytvořením závodního ledopádu někde na horách a uspořádáním závodu na něm už měl dávno někdo přijít....
Slávek Matuškaodpovědět 
   Re: xxo12:34:18 13.02.2018
přišel, ale skus s tím přijít za zelenýma, ti to rychle zatrhnou, kdysi kámoši upravovali vodu tekoucí ne jeden ledopád, dokážeš si představit ten průser kdyby se to profláklo, jiní polívali lezecky nezajímavou skálu kde se to mohlo, borec jim zastavil vodu když nemrzlo, ona ti nělajá v hadici zůstane a když nemáš po ruce potok kde to necháš rozmrznout tak si zas někde, i tak je to dost fuška, jednou sem to viděl ve víru
Ladjaxodpovědět 
    Re: xxo12:39:31 13.02.2018
Ne vsechny horsky tereny jsou v silne chranenych celcich. Treba nizsi zony CHKO snesou dost (teda hlavne tezbu dreva..) a tam by se na takove akci dohodnout s ochranari asi slo.
odpovědět 
     Re: xxo13:03:51 13.02.2018
A co to udělat třeba v Rakousku? Nebylo by to poprve kdyby se nějaké české lezezecké závody konaly v zahraničí.
odpovědět 

 thx.19:53:45 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 thx.19:53:47 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 Foto dne:
Stefansturm
Torre grande, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183821)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Powerslave 7A Fontainebleau
Zadzior 7A Kamienna Gora
Jesse James 7- Fichtelgebirge
Westwand 6+ Fichtelgebirge
Linke Westwand 5+ Fichtelgebirge
Nově komentované:
Hradní Spára 10- Holštejn
Disco Boy VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Šuplíky 6C+ Sklapsko
Z Brloha 7+ Paština Závada
Cesta Nářku 6 Plešivec

 Nově v diskusi:
Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Lezení Praha navijáky? | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Termín V. Aurina | Never rest | Everest | Re: Trapárna | Trapárna | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (38)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)

 Nově v inzerci:
VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 136 
 Ne 
 131 
 Nevím 
 59 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.