LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12456
2.Šindel 12397
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137500 cest
Nové přelezy:
Senzace 11
Kralupskej 7C
Hilti Box 7C
One Of The 7C
Kníže Roha 8A
Rum A Síla Xb
Když Se Sn 8A
South Park 9-/9
Montanejos 7b+
Karl May 8a

Stěny
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Bouldrovka - Velké Meziříčí
A-ProSystem s.r.o. - Most

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

HandiCamp IX.

HandicampNemáme to všichni snadné. Nikdy jsme neměli. Ale jde o to nevzdát to.  A o tom to je. V životě, i v lezení. Ne nadarmo míří singáčská šipka nahoru, což je pro někoho výš, pro jiného dál. Po pár předchozích akcích, kdy nám moc nepřálo počasí, jsme zvolili jinou taktiku.

Dva zářijové termíny po sobě s tím, že aspoň v jeden to vyjít musí, i za cenu značného organizačního nepohodlí. Bohužel, všechno se semele jinak, než si člověk naplánuje, zbyl z toho nakonec termín jeden a předpověď počasí pár dní před konáním nejistá. Takže rušíme. Tedy nerušíme, jen o dva týdny odkládáme. A posun se vyplatil.

Handicamp 1Letošní IX. ročník horolezecké akce HandiCamp, především pod taktovou firmy Singing Rock a za spolupráce Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, proběhl o víkendu 2. – 4. října 2015. Sice již v pokročilé roční době, ale nakonec s přívětivým počasím. Nejen že ruce na skále nezábly a nebylo mokro. Ale i Ti, co neměli moc teplé spacáky, to ve stanech přežili a ráno se mohli ohřát v budkách s přímotopy těch „šťastlivců“, co si je rezervovali jako první ?. To vše v areálu Jezdeckého klubu Blatiny. Ano, vracíme se po letech na osvědčenou lokality na Vysočinu, na Drátník a Čtyři palice. Tedy tam, kde si zalezou nejen začátečníci, ale i ti pokročilejší, hlavně ale ti, kterým handicap nalajnoval pro život i lezení (není to jedno a to samé? ☺) úplně jiné možnosti. Je nám sice předem jasné, že tady na skalách bude narváno, ale snad se nějak podělíme, snad se naše třicetihlavá skupina někam vejde…

K překvapení nás zkušenějších, co situaci známe, jsme tam chvílemi byli i úplně sami, no neuvěřitelné. V sobotu na Drátníku vše běží jako po drátku, nataháme cesty, zbudujeme lanovku mezi Sokolem a Orlem… a hlavně si to celý den pořádně užíváme. Handicamp 2Natažená lana jsou k dispozici i ostatním příchozím lezcům, čehož řada z nich využívá. Komu se poštěstí se hned vrhnout na lezení a také si pošetřit vlastní lano, tedy ehm chtěl jsem říci vyzkoušet si nové produkty Singing Rock :-o?!. Večer uzavřeme skvělý den společným posezením spojeným s promítáním fotek a vyprávěním o výstupu na Kilimandžáro, u čehož někteří už i usínají. Takže do spacáků a nechat si zdát krásné sny.

Ráno je mlhavo, ale zase tepleji, takže i ti s letními spacáky se vyspali a neklepali cepíny (přece nebudu říkat že kosu!). Rychle balíme a po snídani vyrážíme na Čtyři palice. Tady je lezců víc, ale zase si nezavazíme a vejdeme se. A zase někteří „cizí“ využívají možnost a „testují produkty“ ☺ Ti co mají lezení dost či odpočívají třeba řeší s horským vůdcem Tondou Volkem, co je to technické lezení a jak se dělí, nebo si zkoušejí uzlovat, jistit atd. Jako šestiletý neslyšící špunt Toníček, s jistítkem na smyci okolo šutru radujíc se nad tím, jak jeho dospělá teta jede ze skály hezky rychle, když to lano úplně pustí ☺

Ostatně s Toníčkem, nejmladším účastníkem HandiCampu, byla zábava. Handicamp 3„Ten pán nemá ručičku, on je postižený.“ „A ta paní také nemá ručičku, a druhou má nějakou křivou, ona je také postižená“, komentuje ve znakovém jazyce otevřeně lidi v naší partě. „A Ty Toníčku, když neslyšíš, postižený nejsi?“ „Ne, já nejsem postižený. Ale slyšící postižení jsou!“ Jak to, že jsou postižení, Toníčku“? No, protože neumí znakový jazyk, tak jsou postižení…“. 

Den se překlopil do odpoledne a pomalu se musíme rozjet do různých koutů republiky. Přebíráme matroš, překládáme bágle, přesedáme z aut do aut, podle toho kdo kam jede a kdo má volno. A také, že bychom se mohli potkat ve Víru na ledové stěně. A hlavně na příštím HandiCampu, který by mohl být na písku. Bude totiž kulatý (jako jsou kulaté vrcholky pískovcových věží), jubilejní desátý, takže třeba bude i horolezecký dort. A víte, jak takový dort vypadá? Má několik pater, ale převislých….





Handicamp 4


Handicamp 5


Handicamp 6


Handicamp 7


Handicamp společné foto

   [úpravy] 12:14 11.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

La Peñeta
 Databáze cest:
Všechny cesty (181719)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Reflux 7 -
11. Přikázání IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Luna Piena 6c+ Cannicattini Bagni
Waidmanns Heil 7a Cannicattini Bagni
Disco 3er 5c Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Phobos A Deimos IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Střídavě Oblačno VIIc Suché Skály
Pure 8A Rohanovský Vrch
Hilti Box 7C Rohanovský Vrch
Culo Di Gomma 6b+ San Vito Lo Capo

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene |

 Nové komentáře:
Nacvičování | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (58)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (28)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Prodám hodinky Suunto t4c | Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | LS Otaki women 38,5 | Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1160 
 Ne 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.