LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
25.Slezáková 10580
26.Pelíšek 10491
27.Novák 10481
Bouldry:
25.Nespoutaný 9731
26.Urubčík 9725
27.Horáček 9675
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Y 6736

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156330 cest
Nové přelezy:
Miami Stea 7C+/8A
Dýka 8A
Farao Přím Xb
Don Papa L 8A
Don Papa 8A
Boha Jeho 7C
Píďa Xb
Dokončená 9+/10-
Cris Et Co 7b
Noir Désir 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS se bude konat 24. 3. 2018

+ ČHS o závodech, metodice, Panťáku ...

Další Valná hromada Českého horolezeckého svazu je naplánována na sobotu 24. března 2018. Termín stanovil výkonný výbor ČHS na svém posledním zasedání 4. října, z něhož včera zveřejnil zápis.

Zápis obsahuje dále informace týkající se metodické činnosti ČHS, soutěžního lezení apod.

K metodické činnosti zápis mj. informuje o přípravě překladu metodické příručky UIAA Alpine skills - summer pro garantované horoškoly, pro kluby mládeže a další oddíly.

Soutěžního lezení se mj. týká stanovisko výkonného výboru k mitrovství Evropy mládeže ve Slaném: "MEJ v boulderingu ve Slaném byl o ze strany IFSC hodnocen o velmi dobře, nicméně podařilo se jej zvládnout jen za cenu enormního nasazení ze strany ČHS, neboť spolupořadatel nebyl na mezinárodní akci dostatečně připraven. VV konstatoval, že při pořádání případného dalšího mezinárodního závodu je nutno použít jiný organizační model. Na základě zkušenosti s pořádáním MEJ ve Slaném a na základě toho, že potenciální pořadatelé SP v boulderingu 2018 v Ostravě nebyli schopni zajistit potřebné finanční garance a upustili od pořádání závodů, VV rozhodl
o stažení přihlášky a odstoupil od pořádání závodu. ČHS zváží pořádání SP v boulderingu v roce 2019."

Jedním z dalších bodů byl Pantheon na Malé Skále a sanace okolí tamních skal. "VV se seznámil s kritickým stavem pozemků, na kterých se nachází sportovní cesty na Pantheonu (půdní eroze, likvidace vegetace), a odsouhlasil uvolnění částky 60 tisíc Kč z rozpočtové rezervy na provedení nezbytné sanace. Využití těchto peněz je podmíněno souhlasným stanoviskem Správy CHKO Český ráj a provedení alespoň části sanačních prací brigádnickým způsobem."

Další body a témata viz plné znění zápisu:

Zápis z jednání Výkonného výboru

sth   [úpravy] 11:39 12.10.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Neni 60K na sanaci trochu malo?12:39:10 12.10.2017
Neni tech 60K na sanaci trochu malo? (myslim na stav v okoli Pantheonu, nikoliv na ego)
odpovědět 
 Re: Neni 60K na sanaci trochu malo?07:08:27 13.10.2017
muzes prihodit... pripadne prijit s lopatou. Apropo ja jako neclen, avsak jako starej seslapavac, bych taky rad helpnul, napr. vozit tacka s piskem ci přibouchnout nejakej ten kul do svahu, tak dejte nekde vedet napr. datum.
lacusakodpovědět 
  Re: Neni 60K na sanaci trochu malo?14:20:14 13.10.2017
"muzes prihodit... pripadne prijit s lopatou."

Jak toto souvisi s tou otazkou? A moc nevim, zda by fungoval model, ze mimo clenskych poplatku bude kazdy clen platit jeste naturaliemi..
odpovědět 

 dotaz15:57:24 12.10.2017
co se myslím pod pojmem sanace okolí skal panteonu?
zůstane tam nějaká skála pro lezení ještě?
honzaodpovědět 
 Re: dotaz08:31:03 13.10.2017
Myslím že si pleteš sanaci s asanací.
honzaodpovědět 
 Re: dotaz21:17:16 13.10.2017
Sanací jsou myšlena opatření, vedoucí k omezení nebo snad dokonce nápravě eroze pozemků pod Centrální stěnou Panteonu. Kdo chodí na Panťák lézt tak ví, že situace je špatná a že se stále zhoršuje - kořeny stromů a kameny pod stěnou jsou víc a víc vidět, s každým větším lijákem dochází k dalšímu odplavování horniny.
V zásadě by se mělo jednat o zbudování nějaké zídky, terasy či hrázky ať již z kamenů nebo kmenů, ve vzdálenosti cca 4 až 5 m podél skály. Ideální by bylo, terén mezi zídkou a skálu pak uvést do co nejvíce vodorovného stavu, aby voda stékala směrem od skály co nejméně (neboli mezi skálu a zídku navozit horninu z okolí). V tomto prostoru by se pak i nadále lezci mohli pohybovat. Prostor od zídky směrem dolů po svahu, tj. směrem od skály, bychom pak rádi ohradili nějakým přírodním bordelem - nejlépe větvemi, pořezanými stromy apod., abychom zde omezili co nejvíce pohyb lezců, jejich dětí a psů. Pokud by se pohyb zde omezil, je naděje, že tam začne růst nějaká drobná vegetace, což by pak zabránilo další erozi svahu (až půjdete lézt na Panťák, tak si všimněte, jaký je rozdíl ve vegetačním podrostu pod Centrální stěnou a pod skálou, začínající za II. ligou, kde už se lezci nepohybují ...).

O brigádě dáme určitě vědět, bude na jaře a nejspíše již i nyní na podzim, zároveň tímto předem děkuji za případnou účast. Práce bude potřeba určitě spousta.

Děkuji zde tímto i svazu za poskytnuté finance.
Dejfodpovědět 

 Kurzy08:54:37 17.10.2017
Může mi, prosím, někdo vysvětlit tento bod:

3. Dopis pro MŠMT s upozorněním na riziko spojené s kurzy, které mají neomezenou dobu platnosti – bude řešeno v návaznosti na bod 2...

Děkuji
Fodpovědět 

 Foto dne:

Cesta Nebojsů, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183944)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mlynske Kolo 5+ Priedhorie
No Name 1 6A+ Hlubočepské Plotny
Podvečer VIIc Ostrov
Koronatovič 7 Kršlenica
Don Papa Low 8A Ostaš
Nově komentované:
Konečník 7 Lomy Nad Velkou
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Tuleníčko 7+ Řež U Prahy
Navždy Děvče 8+ Svatý Jan
Noční Pták 9 Kapucínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky |

 Nové komentáře:
Re: verejnost | Re: verejnost | Re: verejnost | Nadhera | Re: Dětské hřiště | verejnost | Dětské hřiště | Re: Ropecult | Ropecult | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (64)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (8)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)

 Nově v inzerci:
Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Kouba Permon Biaxial vel.6 | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty | stary kruh s drikem | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 296 
 Ne 
 339 
 Nevím 
 111 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.