LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
7.Stráník 11455
8.Nespoutaný 11453
9.H2 11169
Bouldry:
7.Popovský 10528
8.Pochman 10503
9.Novák 10500
Hory:
14.Šuraba 4463
15. 4162
16.Cibulka 4073

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142277 cest
Nové přelezy:
Krajský Př Xb
Nejistá Se XIa
Amalthee 7b+
Popo 8a
Kato 8A
Motivation 7C
Omerta 8A+
Dnes Neumí 7C+
Festival E 8A
Maloskalsk 7C

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 9
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra po půlce Dawn Wall odpočívá a chystá se na Nose

Adam Ondra po půlce Dawn Wall na El Capu v Yosemitech, kde ve čtvrtek prozkoumával nejtěžší délky, odpočívá a chystá se na Nose, informoval v noci na dnešek jeho sponzor Black Diamond.

Klasickou cestu The Nose, měl Adam původně v plánu přelézt jako první, ale pak kvůli dešťům, po kterých nejrychleji vyschl nejtěžší cíl Dawn Wall, pustil se do něj.

Adam v nové zprávě od Black Diamond uvádí, že další klíčové úseky nad 10. délkou, byly naštěstí lépe zajištěny. Tak  nebylo tolik složité jimi prolézt včetně klíčových traverzů. Adam zdůraznil, to zatím vše volně neleze. Teď má za cíl celé to odspoda volně či technicky prolézt, zafixovat lana, a pak začít nacvičovat, aby se připravil pro pozdější závěrečný pokus o volný přelez.

"Tedy jestli je klíčové místo v blízkosti jištění, pouze se vždy dotknu chytů, abych se podíval na možnou sekvenci kroků, a pokračuji dál. První klíčová délka jednoznačně vypadala supr těžce pro volný přelez. Budu se muset podívat na všechny ty břitvy více zblízka."

"Konečně už za tmy jsem se dostal skrz 16. délku (dynamickou - Dyno Pitch), ale zastavila mě poslední odvážná sekce cesty, kde jsem cítil, že budu potřebovat světlo pro lezení titěrného sokolíku nad špatným jištěním. Tak jsme to nechali na den a sjeli dolů zpět do Campu 4. Teď je dva dny rest na uzdravení kůže a pak zkusím Nose," citoval Black Diamond Adamova slova z pátku 21.10.



Update: Ondra To Rest Up for the Nose⠀ ⠀ “Yesterday was another day on the Dawn Wall. We had our fixed-lines on the top of pitch 10 and we wanted to move as high as possible. But we would face some of the crux pitches of the whole climb. Fortunately, the pitches were better protected and it was not such a big problem to climb through the next five pitches, including the crux traverses. I would like to emphasize that I am not free climbing everything yet. The goal right now is only to go ground-up to the top, free-climbing and using a little bit of aid climbing, to fix the whole line with ropes and start working on the pitches properly to have them ready for the final free push later. So if the crux is around the protection, I just touch the holds to see how the sequence would be and continue. The first crux-pitch looked definitely super hard to free climb. Almost impossible. I will have to take a look at all these razorblades more closely.⠀ ⠀ “Finally, already in the dark, I was pushing through pitch 16 (Dyno Pitch), but I was stopped by the final bold section of the route, where I felt I needed the light for climbing this tiny layback high above bad protection. So we just called it a day and went down back to Camp 4. Now it’s two days of rest to heal my skin and I will try the Nose.”⠀ ⠀ –BD Ambassador @Adam.Ondra, Oct. 21, 2016.⠀ ⠀ Stay tuned for more exclusive coverage of Ondra’s Yosemite trip.⠀ #liveclimbrepeat Photo: @pavelblazek

A photo posted by @blackdiamond on





Zde je foto z pátku, na kterém Kevin Jorgeson, který loni s Tommy Caldwellem Dawn Wall volně přelezl, dává Adamovi rady, jak lézt. Foto zveřejnil na instagramu Adamaův splulezec Pavel Blažek:





Adam se učí jumarovat v Dawn wall (Foto zveřejnil na Instagramu Adamův spolulezec Pavel Blažek)


sth   [úpravy] 09:26 22.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Giardino Di Nato
Manicuz E Prepuzio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (182262)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Matcha 7B Lysák
Zloděj Tváří 7C Ostaš
Houba 7C+ Lysák
Strážce Vířivky 7B Bor
Koumák 6C+ Bor
Nově komentované:
Předávkování 7+ Velká
Los Mundos De Sintinga 7a Cogollos
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou
Lůďova Anča 6A+ Rusava
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou

 Nově v diskusi:
Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: a je to tady | Re: a je to tady | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: Uroven | Re: :-) |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (71)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1568 
 Ne 
 1516 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.