LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
10.Jeliga 11155
11.Širůčková 11034
12.Klapal 11022
Bouldry:
10.Lavička 10175
11.Jungling 10125
12.Šlapák 10053
Hory:
11.Zaoral 5778
12.Procházková 5670
13.Šuraba 5533

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5689 lezců
1153896 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Calvo Potr 7c
Hanc Exten 8a
Gegoune 7c
Welcome To 7c
Ekati 7c
Zorba Le G 7b
Lulu In Th 7b
Fast Lane 7c
Espérame E 7b

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na ME ve skialpinismu 2 stříbrné medaile pro ČR

smNa Mistrovství Evropy ve skialpinismu vyhráli dnes ve Francii čeští reprezentanti dvě stříbrné medaile v závodě Vertical Race.

Získali je kadeti Karolina a Radek Grohovi z AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu Janské Lázně.
Mistrovství Evropy začalo dnes ve francouzském středisku Morzine - Avoriaz.
Závod "Vertical Race" je časovka do vrchu. V neděli je na programu závod seniorských dvojic „Team Race“, v pondělí na osvětlené trati večerní štafety „Relay“ a posledním závodem bude středeční závod jednotlivců všech kategorií „Individual Race“.

Oficiální stránky k Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2007:
www.ffme.fr/morzine-avoriaz

Jak to dnes probíhalo?

Přesně týden po domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně se ve Francii v úvodním závodě Mistrovství Evropy ve skialpinismu ve skvělé formě představili sourozenci Karolína a Radek Grohovi. Na start závodu se v devět hodin ráno postavilo 64 kadetů a juniorů, pro které bylo připraveno převýšení 650 metrů. Startovalo se zhruba v polovině cesty z Morzine do výše položeného zimního střediska Avoriaz. Radek Groh do cíle došel celkově na šestém místě společně s nejlepšími juniory a ve své kategorii kadetů tak stříbrnou medailí dodatečně oslavil svoje páteční narozeniny. Výborně si počínal i prvním rokem závodící Ondřej Fejfar, vítěz loňského Českého poháru v běhu do vrchu, který v kadetech vybojoval sedmé místo. Radkova sestra Karolína nestačila pouze na francouzsku Ferranovou, která si s přehledem poradila i se všemi juniorkami na trati. V juniorech se dále představili Jan Hepnar, Roman Jadamus a Adam Brožek a obsadili čtrnáctou, jednadvacátou a třiadvacátou příčku.
Senioři startovali o hodinu později přímo v Morzine. Čekala je trasa s převýšením 1030 metrů, místo cíle bylo společné s juniorskými kategoriemi. Na startu se prezentovalo 104 závodníků včetně kategorií „Espoir“ do třiadvaceti let. Vítězem se stal při selhání rodáka z Morzine Patrika Blanka, který obsadil „až“ čtrnáctou příčku, další z domácích závodníků Florent Perrier. Kategorii žen ovládla „Espoirka“ Laetitia Roux, která potvrdila nadvládu francouzských barev. Z českých reprezentantů v kategorii do 23 let startovali Dita Formánková a Pavel Vondra a v cíli byli klasifikováni na desátém respektive osmnáctém místě. Mezi ženami měla česká výprava zastoupení v podobě Alice Korbové, která obsadila jedenatřicáté místo. V nejpočetnější kategorii mužů byl nejlepší z Čechů na trati Roman Kuczynský na třicátém sedmém místě. Petr Maliga obsadil čtyřiačtyřicátou příčku, Martin Cienciala devětačtyřicátou a Jan Pochobradský sedmapadesátou příčku.
Nejúspěšně7jší zemí první den byla domácí Francie se ziskem šesti zlatých medailí. Česká republika je prozatím na čtvrtém místě v počtu medailí za Francií, Itálií a Španělskem.
V nedělním závodě dvojic seniorů startují vítěz domácího šampionátu Mirek Duch s Romanem Glajcarem, Jan Pochobradský s Martinem Ciencialou a ženská dvojice Alice Korbová s Ditou Formánkovou.


Karolína Grohová - 2. místo - kadetky

foto by © Štěpán Pleskač



Verical Race - svah 

foto by © Štěpán Pleskač




Radek Groh - 2. místo - kadeti

foto by © Štěpán Pleskač





Vítěz muži A Florent Perriers

foto by © Štěpán Pleskač


VÝSLEDKY:

KADETKY
1  FERAN LEONIE FRA 30.31.5
2  GROHOVA KAROLINA CZE 31.53.0
3  WAJDA JULIA POL 32.16.2

KADETI
1  GACHET XAVIER FRA 24.53.6
2  GROH RADEK CZE 25.17.9
3  PINSACH RUBIROLA MARK ESP 25.30.1
7  FEJFAR ONDREJ CZE 26.33.8

JUNIORKY
1 MERCIER JESSICA FRA 30.53.7

JUNIOŘI
1    JORNET BURGADA KILIAN  SPA 23.38.1
14  HEPNAR JAN CZE 26.52.8
22  JADAMUS ROMAN CZE 28.43.3
24  BROŽEK ADAM CZE 29.24.9

ESPOIR  M (do 23 let)
1    HOZKNECHT LORENZO ITA 41.32.0   
18  VONDRA PAVEL CZE 55.17.3


ESPOIR  W (do 23 let)
1    ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
10  FORMÁNKOVÁ DITA CZE 1.09.51.2


SENIOR M
1    PERIER FLORENT FRA 39.48.1
37  KUCZYNSKI ROMAN CZE 47.44.6
44  MALIGA PETR CZE 49.14.9
49  CIENCIALA MARTIN CZE 50.36.4
57  POCHOBRADSKÝ JAN CZE 52.03.8

SENIOR W
1  ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
31 KORBOVÁ ALICE CZE 1.03.38.7





Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:10 24.03.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Barbarossa
Mustapha et les mustaphettes, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181305)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stanislawského žľab 6+ Javorová Dolina
Nesmrtelní Blázni 7- Velká Studená Dolina
Por La Boca Muere El Pez 6b Araya
Dirty Poets 7a+ Kalymnos
Zambuco 7a Alcalalí
Nově komentované:
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Hanc Exten. 8a Kalymnos
Monnraisers 7c+ Kalymnos
Vitálogica 7b Siurana
Zlatá žila 8a+ -

 Nově v diskusi:
Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | ČP nominace reprezentace | Re: Zápisy na nic | Re: Tognazza | Re: Tognazza | Tognazza | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: Široké boty na zimní lezení |

 Nové komentáře:
Pěknej | Re: fašismus | Čurák | Re: Legendy zustavaji | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (48)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Deuter Kid Comfort III | výškové práce- Brno | Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 9 
 Ne 
 7 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.