LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
27.Pelíšek 10491
28.Danda 10455
29.Duchoň 10439
Bouldry:
27.Šťastný 9675
28.Horáček 9675
29.Svoboda 9581
Hory:
5.Skopec 7324
6.Černý 6626
7.Šuraba 6607

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165724 cest
Nové přelezy:
Princ A Ch 9
Fisherman´ 9/9+
Red Line 9
Zinnentrai 7b
Thor´s Ham 10-
Morlock-Sh 10
Hučení V J 10-
Vagabond D 7c
Kleiner Ro 9+/10-
Flatline 7b+

Stěny
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Eset Centrum - Praha 2
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
HUDYsport - Ostrava
Ksport - Třinec
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Joshua Tree National Park


Národní park Joshua Tree se nachází v Californii, nedaleko LA. Vyrazili jsme tam na víkend okouknout lezení a doufám, že se tam zase brzy vrátím, protože zdejší drsná žula mě fakt vzala...

Kompletní článek najdete zde.

Tomáš Cerha   [úpravy] 23:05 09.10.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pěkná ale daleká oblast15:46:45 11.10.2004
Podle fotek i vyprávění pěkná oblast. Škoda, že je tak daleko:). Každopádně si píši a až bude šance, jedeme tam. Díky.
aksarodpovědět 
 Re: pěkná ale daleká oblast23:40:43 14.10.2004
Jo, vyrazit sem jen tak na víkend by asi nebylo ideální, ale pokud člověk má možnost se podívat na západní pobřeží USA, tak by tuhle oblast rozhodně neměl vynechat. Vyrostla zde řada světových jedniček a charakterem je zdejší lezení opravdu ojedinělé. Průvodce obsahuje přes 5000 cest a další pořád vznikají (neoficiální informace uvádí 8000).

PS: Teď jsem tam strávil další tři dny a dnes se tam chystám znova, takže se pokusím časem doplnit nějaké ucelenější informace.
Tomáš Cerhaodpovědět 
  Re: pěkná ale daleká oblast18:17:35 24.01.2006
Ahoj, moc me zaujal tvuj clanek o lezeni v Californii, chtela bych poprosit o vice informaci, mam v planu tam na pul roku jet, tak by mi to pomohlo, popripade info o lezeni i v jinych oblastech a jak je to tak s pocasim.
Dekuju moc
Vladka
Vladkaodpovědět 
   Re: pěkná ale daleká oblast14:38:29 21.06.2006
J-Tree je nadherna granitova oblast ve vysoko polozene pousti (narodni park). Vetsina cest je tradicnich. Podnebi je velice horke behem pozdniho jara a zacatkem leta. [Yosemity je lepsi alternativa behem horkeho obdobi.] Spousta info se da najit na nekolika websitech (e.g., http://www.joshuatreeclimb.com/). Randy Vogel's pruvodce je dobry, ale setri oznacenim "R" (runout).
michalodpovědět 

 Foto dne:
Dohlenwand
Lumpazivagabundus, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (184920)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Guma Na Kaši IXc Broumovské Stěny
Talking Head 6C El Poris
Milou 7a Peniche
Pombinhas Da Catrina 6c+ Peniche
Dinos Haribo 5C Ostaš
Nově komentované:
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
? 1 Srbsko
Rechte Nordwand 7- Frankenjura
Direkte Nordwand 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Řezník ze sklepa... | důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor | Re: Řezník ze sklepa... | Gratulace | Zakresleno na openclimbing.org | Řezník ze sklepa... |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (9)

 Nově v inzerci:
dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1607 
 Ne 
 1860 
 Nevím 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.