LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
26.Jungling 10616
27.Slezáková 10580
28.Pelíšek 10491
Bouldry:
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9750
28.Horáček 9675
Hory:
31.Málek 2682
32.Zvonková 2632
33.Lienerth 2588

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168879 cest
Nové přelezy:
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9
Cesta Pro 9-
Tête 7c+
Nice Fresh 11

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Mnoho lidí zahynulo na osmitisícovkách v Himálajích v posledních dnech. Zahraniční i česká obecná média informují o 10 obětech na Everestu, kde mezi příčinami několika úmrtí byla i zácpa na normální výstupové trase. V nepálské části Himálají bylo od března 18 smrťáků.


sth   [úpravy] 05:26 26.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 velmi pěkné08:42:54 26.05.2019
Vypadá to moc hezky. Pravé horolezectví.
Humrdodpovědět 

 Dopravné zácpy13:51:16 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 

 Dopravné zácpy14:09:14 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 
 Re: Dopravné zácpy17:44:38 26.05.2019
Klika je, že to není povinné. Na druhou stranu tady jasně vítězí ego nad pudem sebezáchovy.
Lubošodpovědět 

 masovka22:54:59 26.05.2019
Na té fotce bylo prý 300 lidí ve frontě na vrcholovém hřebenu.

Tak nějak s úsměvem si vybavuji ten "výkon" kláry Kolouchové.
odpovědět 
 Re: masovka09:26:21 27.05.2019
Tak zase na druhou stranu je to výkon, stát ve frontě na vrchol :D
odpovědět 
 Re: masovka09:34:44 27.05.2019
Taky jsem si na ní vzpomněl, když jsem četl o šerpovi, co tam byl už téměr 25x, z toho jednou dokonce 2x za týden :-)
odpovědět 

 horolezci?21:29:31 03.06.2019
No, opravdový horolezec dnes už na Everest nepůjde. Minimálně ne normální cestou. Toto není horolezectví a lidi, co se učí jumarovat v základním táboře opravdu za horolezce nepovažuji. Nepovažuji za něj ani sebe, jakožto rekreačního skalkaře a alpinistu a to si troufnu tvrdit, že mám o dost víc zkušeností než spousta klientů, co si Everest zaplatí. Ze svých zkušeností s pětitisícovkami a jednou sedmitisícovkou, jsem byl opravdu nemile překvapen, co za lidi tam občas jezdí (a že je ty agentury a cestovky berou). Já měl vždycky k horám obrovský respekt a laťku náročnosti zvyšuji pomalu a postupně. ale dnes už pěknou řádku desetiletí platí, že na velké hory chodí spíš lidé co na to mají peníze, než ti co na to mají fyzicky, zkušenostmi a technicky. To že tam pak takto umírají lidi je logické, nikomu to nepřeji, ale líto mi jich nikoho není, každý si na tom chce namastit kapsu (cestovky, agentury, nepálské úřady), majetní klienti se zas předvést a pak to takto dopadá. Moje velmi naivní idealistická představa je, zrušit jakýkoli byznys ve velehorách a ať tam chodí jen ti, co jsou schopni to zvládnout sami, bez pomoci vůdců, šerpů atd. To by to v těch horách vypadalo jinak. Takhle člověku nezbývá, než škrtat vysněné hory (a že se nejedná zdaleka jen o osmitisícovky, ono stačí se podívat do Tater, či na Blanc a Matterhorn). Je to karma a kdo s čím zachází, s tím také schází. Já bych na osmičku nechtěl ani za zlatý prase. Horolezectví a lezení je nebezpečný sport, ale tato egoistická honba za senzací nedostatečně zkušených a připravených a penězi v případě těch, co nich vydělávají, přesně k takovýmto hromadným tragédiím. A pak tam umíraj všichni.
thrasherVojtiodpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185264)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rsšení Jara VII Bělá U Děčína
Ebenová Hrana VII Bělá U Děčína
Stará Cesta V Bělá U Děčína
Komín III Labské Údolí - Pravý Břeh
Starý Projekt VI Bělá U Děčína
Nově komentované:
Švýcarský Nožík VII Děčínský Sněžník
Srdcové Eso VIIb Děčínský Sněžník
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Friends Like You 10/10+ Frankenjura
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1983 
 Nevím 
 1249 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.