LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11056
14.Churavý 10987
15.Smetanová 10972
Bouldry:
13.Danda 10159
14.Kučera 10125
15.Pařík 10075
Hory:
4.Sejbal 6951
5.Y 6736
6.Zaoral 6412

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5721 lezců
1149411 cest
Nové přelezy:
Liebe Ohne 9
La Llei De 7a+
Bad Joke 7c
Nalgene 7C
Sněhurka A 10-
Sněhurka A 10-
Proces 7C+
Rote Kante 10-
Amor I Odi 7c+
Naplivu Na 7B+

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Alpin Třebíč - Třebíč
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na ME ve skialpinismu 2 stříbrné medaile pro ČR

smNa Mistrovství Evropy ve skialpinismu vyhráli dnes ve Francii čeští reprezentanti dvě stříbrné medaile v závodě Vertical Race.

Získali je kadeti Karolina a Radek Grohovi z AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu Janské Lázně.
Mistrovství Evropy začalo dnes ve francouzském středisku Morzine - Avoriaz.
Závod "Vertical Race" je časovka do vrchu. V neděli je na programu závod seniorských dvojic „Team Race“, v pondělí na osvětlené trati večerní štafety „Relay“ a posledním závodem bude středeční závod jednotlivců všech kategorií „Individual Race“.

Oficiální stránky k Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2007:
www.ffme.fr/morzine-avoriaz

Jak to dnes probíhalo?

Přesně týden po domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně se ve Francii v úvodním závodě Mistrovství Evropy ve skialpinismu ve skvělé formě představili sourozenci Karolína a Radek Grohovi. Na start závodu se v devět hodin ráno postavilo 64 kadetů a juniorů, pro které bylo připraveno převýšení 650 metrů. Startovalo se zhruba v polovině cesty z Morzine do výše položeného zimního střediska Avoriaz. Radek Groh do cíle došel celkově na šestém místě společně s nejlepšími juniory a ve své kategorii kadetů tak stříbrnou medailí dodatečně oslavil svoje páteční narozeniny. Výborně si počínal i prvním rokem závodící Ondřej Fejfar, vítěz loňského Českého poháru v běhu do vrchu, který v kadetech vybojoval sedmé místo. Radkova sestra Karolína nestačila pouze na francouzsku Ferranovou, která si s přehledem poradila i se všemi juniorkami na trati. V juniorech se dále představili Jan Hepnar, Roman Jadamus a Adam Brožek a obsadili čtrnáctou, jednadvacátou a třiadvacátou příčku.
Senioři startovali o hodinu později přímo v Morzine. Čekala je trasa s převýšením 1030 metrů, místo cíle bylo společné s juniorskými kategoriemi. Na startu se prezentovalo 104 závodníků včetně kategorií „Espoir“ do třiadvaceti let. Vítězem se stal při selhání rodáka z Morzine Patrika Blanka, který obsadil „až“ čtrnáctou příčku, další z domácích závodníků Florent Perrier. Kategorii žen ovládla „Espoirka“ Laetitia Roux, která potvrdila nadvládu francouzských barev. Z českých reprezentantů v kategorii do 23 let startovali Dita Formánková a Pavel Vondra a v cíli byli klasifikováni na desátém respektive osmnáctém místě. Mezi ženami měla česká výprava zastoupení v podobě Alice Korbové, která obsadila jedenatřicáté místo. V nejpočetnější kategorii mužů byl nejlepší z Čechů na trati Roman Kuczynský na třicátém sedmém místě. Petr Maliga obsadil čtyřiačtyřicátou příčku, Martin Cienciala devětačtyřicátou a Jan Pochobradský sedmapadesátou příčku.
Nejúspěšně7jší zemí první den byla domácí Francie se ziskem šesti zlatých medailí. Česká republika je prozatím na čtvrtém místě v počtu medailí za Francií, Itálií a Španělskem.
V nedělním závodě dvojic seniorů startují vítěz domácího šampionátu Mirek Duch s Romanem Glajcarem, Jan Pochobradský s Martinem Ciencialou a ženská dvojice Alice Korbová s Ditou Formánkovou.


Karolína Grohová - 2. místo - kadetky

foto by © Štěpán Pleskač



Verical Race - svah 

foto by © Štěpán Pleskač




Radek Groh - 2. místo - kadeti

foto by © Štěpán Pleskač





Vítěz muži A Florent Perriers

foto by © Štěpán Pleskač


VÝSLEDKY:

KADETKY
1  FERAN LEONIE FRA 30.31.5
2  GROHOVA KAROLINA CZE 31.53.0
3  WAJDA JULIA POL 32.16.2

KADETI
1  GACHET XAVIER FRA 24.53.6
2  GROH RADEK CZE 25.17.9
3  PINSACH RUBIROLA MARK ESP 25.30.1
7  FEJFAR ONDREJ CZE 26.33.8

JUNIORKY
1 MERCIER JESSICA FRA 30.53.7

JUNIOŘI
1    JORNET BURGADA KILIAN  SPA 23.38.1
14  HEPNAR JAN CZE 26.52.8
22  JADAMUS ROMAN CZE 28.43.3
24  BROŽEK ADAM CZE 29.24.9

ESPOIR  M (do 23 let)
1    HOZKNECHT LORENZO ITA 41.32.0   
18  VONDRA PAVEL CZE 55.17.3


ESPOIR  W (do 23 let)
1    ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
10  FORMÁNKOVÁ DITA CZE 1.09.51.2


SENIOR M
1    PERIER FLORENT FRA 39.48.1
37  KUCZYNSKI ROMAN CZE 47.44.6
44  MALIGA PETR CZE 49.14.9
49  CIENCIALA MARTIN CZE 50.36.4
57  POCHOBRADSKÝ JAN CZE 52.03.8

SENIOR W
1  ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
31 KORBOVÁ ALICE CZE 1.03.38.7





Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:10 24.03.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

El colmillo, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (183707)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nezašpiň Si Boty 6A+ Hlubočepské Plotny
Pufferzone 6- Frankenjura
Mingus 6a+ Massone
Model 55 VI Ostrov
Nie Ma Szmalu, Nie Ma Balu 7 Podzamcze
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Erkerweg VII Schrammsteine
Erkerweg VII Schrammsteine
Viktorka 6- Svatý Jan
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Jakub | Jakub | Re: Finále | Finále | Re: Celkove vysledky | Re: Celkove vysledky | Celkove vysledky | PĚKNĚ | šance | místňáci by spíš řekli |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zákaz lezení Čtyři palice (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (17)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)

 Nově v inzerci:
garantovaná bezplatná půjčka do 24 hodin | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1893 
 Ne 
 1806 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.