LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
37.Kubíček 10131
38.Fajkoš 10131
39.Bartoš 10088
Bouldry:
37.Kümmel 9153
38.Bulička 9150
39.Čech 9100
Hory:
16. 4162
17.Cibulka 4073
18.Punčochář 3751

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5710 lezců
1142900 cest
Nové přelezy:
Rege Xa
Troll 7C+
Festival E 8A
Festival E 8A
Trollička 7C+
Vítejte V Xb
Gotická Li Xa
Drabina He Xa/Xb
Rege Xa
Panta Rhei Xa

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká premiéra filmu o Adamu Ondrovi na Festivalu alpinismu

Praha Smíchov 24.-26.11. 2017

Česká premiéra filmu Heinze Zaka o Adamovi Ondrovi a jeho přelezu Dawn Wall v Yosemitech, které bude předcházet  přednáška obou lezců, je jedním z vrcholů programu Mezinárodního festivalu alpinismu o přespříštím víkendu v Praze.

O programu festivalu, který se letos od 24. do 26.listopadu vrací zpět do tradičních prostor Národního domu na Smíchově, dnes informovali na tiskové konferenci v Praze jeho pořadatelé.

V české premiéře se má promítat i film Still Alive, který je režisérskou prvotinou Reinholda Messnera o záchranné akci na expedici na Mount Kenya. A třetí českou premiérou bude film o zimním výstupu slavných rakouských horolezců Petera Habelera a Davida Lamy severní stěnou Eigeru. Tímto výstupem oslavil Peter Habeler letos v březnu své 75. narozeniny.

David Lama na festivalu také osobně představí filmovou show o pokusu o prvovýstup na téměř sedmitisícový vrchol Lunag Ri v Nepálu.

Dalším výzamných hostem festivalu bude Lucka Hrozová, nejlepší světová ledolezkyně, která bude mluvit o svých přelezech nejtěžších mixových a ledových cest na světě.

Lucka Hrozová se zúčastní ještě panelové diskuse o sportovním lezení spolu s Adamem Ondrou a rakouskými závodními lezci Annou Stöhr a Jakobem Schubertem.

Lucka Hrozová a Ladislav Jirásko na tiskovce v Praze

Lucka Hrozová a ředitel festivalu Ladislav Jirásko. Lucka Hrozová bude na festivalu přednášet o nejtěžších mixových a ledových cestách na světa. Momentálně má od lezení pauzu. Léčí se s nemocným ramenem, který měla několik týdnů v ortéze po operaci kvůli úrazu z přetížení 


V nabitém programu budou i přednášky Marka Holečka o prvovýstupu Satisfaction na Gasherbrum I, Radka Jaroše a jeho aktuálním projektu Seven Summits a Jana Trávníčka a Marka Audyho o osmitisícovkách a jeskyních.

V rámci festivalu se chystají také autogramiády mj. Davida Lamy a Petera Habelera, a výstava Adam Ondra a David Lama s velkoformátovými fotografiemi z projektů Dawn Wall, Flatanger, Cerro Torre dalších.


Adam Ondra leze Dawn Wall (c) Heinz Zak0
Oo nedávné světové premiéře v Rakousku a o filmu je více v článku zde: Adam Ondra a Heinz Zak: premiéra filmu z Dawn Wall


Během festivalu se budou vyhlašovat výstupy roku 2017 a Horolezec ČR 2017 a v premiéře bude také vyhlášen vítěz nové soutěže Osobnost českého sportovního průmyslu. Proč na festivalu alpinismu? Jedním z důvodů má být i to, že outdoor je nejnosnějším odvětvím ve sportovním průmyslu, jak jsme se dozvěděli na tiskovce.

Tisková konference k MFA

Tisková konference k Mezinárodnímu festivalu alpinismu Praha


Festivalu bude předcházet ve čvrtek 24. listopadu Fórum alpinismu, což bude den na téma bezpečnost v horách. Přednášky odborníků mají reflektovat osudnou událost z února 2016, kdy pod lavinou v Rakousku zahynulo 5 českých skialpinistů.

Více o programu viz:

festivalalpinismu.cz

sth   [úpravy] 22:17 15.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Lukáš Černý v cestě Primabalerina na Starostu v Bělé
Primabalerina
 Databáze cest:
Všechny cesty (182315)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nevinník 5C Končitá
SW-Wand V Bielatal
Ultimo Raggio Di Sole 6a+ Dorgali
Frühlingsriss VI Bielatal
Klikatá Spára V Příhrazy
Nově komentované:
Údolní Komín VII Příhrazy
Koutová III Hrubá Skála
Koutová III Hrubá Skála
Do No Name 5 Děčínský Sněžník
Riss 6B+ Bahratal

 Nově v diskusi:
Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner |

 Nové komentáře:
Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: Kde? | Re: Plošný zákaz | Re: :-) | Kde? | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (66)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1592 
 Ne 
 1535 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.