LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
19.Vlk 10868
20.Melen 10848
21.Novák 10831
Bouldry:
19.Šípek 10000
20.Štípek 9956
21.Lavička 9950
Hory:
21.Petr 3385
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5763 lezců
1170376 cest
Nové přelezy:
Le Crime E 8a
7b+ 7b+
Fibres A C 7b+
757 7b+/7c
Spécial On 7b
La Boulett 7b+
Les Six Do 7b+
One Move 7c
Kompressor 8a
Omega3 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Baruntse: Mára Holeček a Radek Groh jsou Káthmándú

a čekají na letenku domů +rozhovory pro mainstream

Mára Holeček a Radek Groh jsou po úspěšném prvovýstupu Z stěnou na vrchol Baruntse a následném sestupu, při kterém je zadrželo na 4 dny ve výšce 7000 m špatné počasí, už v
Káthmándú a po zastávce v tamní nemocnici čekají na letenku domů.

"Celé lezení nebylo nic proti návratu do Káthmándu. Tady teprve začíná ten správný zážitkový poukaz do loterie přežití. Předesílám, že mi nic není, však doba je zvláštní. Nejprve mě po přistání s helikopotvorou odvezli na "mezinárodní" kliniku jakožto procesní záležitost, ze které nelze utéct. Tam mi třikrát odebrali krev, takže mě regulerně vykrvili. Pak rentgenovali a následně vyhodnotili, že potřebují kyslík, pak jsem dostal 1000 prášků. Takže jsem se mávnutím proutku mohl z fleku stát distributorem drog. Když jsem je odmítl žrát a cokoliv s nimi  dělat, dospěli k hodnocení, že jsem na hlavu a s jistotou umřu. Však se slovy, že to risknu mě houkačka vezla liduprázdným městem rychlosti F1 zpět na můj Buba Hotel. Nicméně "Nebeská past“, tak se jmenuje naše nová cesta na "Barušku", slaví světový úspěch. Jediné co to kalí je fakt, že zatím nemáme letenku domu. Asi budeme muset dojit pěšky.
Maara




Další čas Mára využívá k rozhovorům pro mainstreamová média:

CNN Prima News:



iDNES.tv:




Standa Holec   [úpravy] 20:36 01.06.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Kobylí hlava
UFO, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185553)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Contadini Verticali 5b Orsomarso
Nutella 6b+ Orsomarso
Ravanage 6b Orsomarso
Ah Forza 6b Orsomarso
L'Envers Du Mouvement 4C Fontainebleau
Nově komentované:
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Ivan Jirous IXa Údolí Loubenského Potoka
Sonne In Der Nordwand 9 Höllental

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Sportovky Schladming | Sportovky Schladming | Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See |

 Nové komentáře:
Re: Technická pzn. | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: Technická pzn. | Re: Technická pzn. | Re: death is coming | Re: Technická pzn. | Re: gratulace | Fajne | Re: gratulace |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Alpská „hurá akce” (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1846 
 Ne 
 2106 
 Nevím 
 1351 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.