LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12825
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168545 cest
Nové přelezy:
Professeur 7b+
Fénix 9+
Transalpin 9
Back Stree 7b
L´Affaire 7b
Räuber Hot 8+/9-
Azvenzgron 9-
Sledgehamm 9-
Beavis & B 9-/9
Vakuumgeis 9a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smrtelná nehoda vo Velickej doline

Smrtelná nehoda vo Velickej doline

28.05.2005

28.5.2005 o 17:56 hod. prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS správu o výpadku horolezca v západnej Velickej stene. 33-ročný slovenský horolezec vypadol zo steny pri zostupe. Príčinou nehody bolo zlyhanie starého istenia, ktoré dvojica horolezcov použila pri zlaňovaní. Horolezec následkom 100 metrového pádu podľahol.
Horská záchranná služba informovala LZZS a na miesto nehody ihneď po jej ohlásení vyrazila skupina záchranárov z Vysokých Tatier.

Telo nebohého bolo transportované v súčinnosti s LZZS do márnice v Poprade. Druhého z dvojice záchranári doprevadili do bezpečia.

   [úpravy] 14:26 30.05.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 K článku11:50:37 31.05.2005
Len pre zaujímavosť si pozrite ešte http://www.bleskovky.sk/index?cid=70986&sid=10
Je to bulvár, ale niečo málo sa z toho dá vyzistiť.
Kapoodpovědět 
 Re: K článku14:09:56 03.06.2005
Řekl bych, že pravděpodobnost výpadku ze staré skoby a nebo smyce je reálná, i když velmi malá. Tak jeden případ ze sta, možná hůře promile, nevyjde. Pro to jedno procento či promile asi by měl člověk přidat něco svého, a to asi vždy, tj. 100%tně. I když to zdržuje, likviduje materiál a po slanění to člověka štve. Skobu je dobré poťukat kladivem, i když vypadá naoko dobře - občas je z toho šok, jak se lehce pod úderem posune. Vlastně ani nevím, co se stalo. Ten kluk se stal trvalou částí těch nejlepších hor na světě, byl šťastnej a to mu zůstane na věčnost. Hore zdar
odpovědět 

 Foto dne:

E 55
 Databáze cest:
Všechny cesty (185158)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Les Six Doigts 7b+ Le Rocher Qui Répond
Professeur Nimbus 7b+ Le Rocher Qui Répond
Paraître N'est Pas être 7a+ Le Rocher Qui Répond
On The Rock Again 6b+ Le Rocher Qui Répond
When Iam 64 7+ Frankenjura
Nově komentované:
Übermut Tut Selten Gut 8+ Frankenjura
Mikešovka 8 Česká Skála
Shöne Wetter 9- Frankenjura
Džejvan 9+/10- Lom V Doubí
Nebeská Hrana 7 Rolandův Kámen

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj | Re: Je to pánko | Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (19)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1730 
 Ne 
 1973 
 Nevím 
 1237 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.