LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5698 lezců
1157080 cest
Nové přelezy:
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9
Buscando A 8a
Wolkom 7C
Ztopořená 9/9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové video - Radek Votoček a Rock Erotics 8c+/9a

👉🔥 Dvanáct cest v obtížnosti 8c-8c+ za šest měsíců! 🤯 To je skóre cest @radek_votocek, který v době natáčení dle zapsaných přelezů na 8a.nu držel 32. příčku v žebříčku skalních lezců na světě. To znamená třetí místo v ČR! Teď už má Ráďa na kontě další těžké cesty.

Ve videu uvidíte zatím Ráďovu nejtěžší cestu Rock Erotics za 8c+/9a a další turecké prásky. Krom toho se dozvíte něco o jeho začátcích, tréninku nebo třeba o lezení na písku…
.
👉Sledujte video na kanále HIGHLIFE na YouTube.
A pište komentáře! Budu rád za pozitivní komenty i konstruktivní kritiku.
.


Ráďa je mladej kluk ze severu, mašina, co sází přelezy těžkých cest jeden za druhým. Nyní je třetím nejlepším Čechem, co se týče žebříčku sportovního skalního lezení. V tureckém Geyikbayiri jsem s Ráďou natáčel asi týden během mého vánočního výjezdu, a mohl jsem tak natočit další zářezy do jeho lezeckého deníčku. Ve videu se tak dokonce můžeš těšit na jeho doposavad nejtěžší cestu. Kromě toho se dozvíš, od jakých obtížností začal systematicky trénovat, co si o něm zpočátku mysleli lezci z lezce, nebo jak to má s lezením na písku.


A tady máš ještě pár otázek na Ráďu, na které se odpověď ve videu nedozvíš:


"Ráďo, co bys doporučil dalším, kteří si v lezení chtějí posunout svůj limit v obtížnosti. Nějaké skalní sportovky? Máš nějaký klíč, který pomáhá tobě?"

Ideálně nechodit do práce ani do školy a věnovat se naplno lezení a tréninku.


"S tátou jste projeli už velkou spoustu skalních oblastí. Je nějaká, která ti přirostla k srdci? Popř. nějaká, která tě překvapila, a rád by ses tam vrátil? A proč? "

To je jasný! Turecko, Frankenjura a Krkavka jsou moje oblíbené oblasti.


"Pro mě osobně je velká část v lezení o zraněních. Stále s nimi bojuju. Jak to máš ty? Stala se ti nějaká, a jak jsi je případně řešil?"

Vůbec o takovém tématu se mnou nemluv, nic takového neexistuje! 😆 Občas mám nějaké pohmožděniny a kůže často roste pomalu, ale snažím se šetřit.



Doufám, že se ti bude video líbit!


Luky









Luky   [úpravy] 07:39 23.03.2023Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181556)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aberri Aguna 6c Pinell De Brai
Aromes De Carajilo 6a+ Pinell De Brai
Catch And Release 6B+ Foxtown Boulders
Choomah Hunter 6B+ Foxtown Boulders
Singularity 6C Foxtown Boulders
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 933 
 Ne 
 917 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.