LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5719 lezců
1148886 cest
Nové přelezy:
Rote Kante 10-
Amor I Odi 7c+
Naplivu Na 7B+
Red Zone 10-
Fake Blond 8+/9-
Rekonstruk 9+
Bloody Bob 7C+
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bjørn-Eivind Årtun(45) a Stein-Ivar Gravdal(37) zahynu

smallDva významní norští lezci zahynuli v noci ze čtvrtku na pátek při ledolezení na Kjerag v Norsku.

Oba horolezci byli špičkovými profesionály. Stein Ivar Gravdal byl navíc členem "horské záchranné služby", která snášela jejich těla.
Rozsáhlá záchranná akce se rozeběhla na podnět rodin, které zalarmovali záchranou službu. Lezci odjeli do hor ve úterý a plánovali návrat ve čtvrtek. V tu dobu však nedorazili. Byli nalezeni mrtví v pátek navázáni na jednom laně, asi 100 m nad suťoviskem (velmi nízko od nástupu). Vyprošťování znemožnilo špatné počasí a tak se těla obou lezců dostala dolů až v neděli.
Oba horolezci se věnovali zejména big-wallovému a zimnímu lezení. V roce 2007 se Gravdal zúčastnil expedice na Great Trango Tower. Přímo na Kjerdal (tisíc metrů dlouhá ledová stěna, do které se nastupuje přímo z moře) uskutečnil Gravdal několik prvovýstupů. 

Informace jsou převzaté z www.nrk.no
Podrobnosti nehody se vyšetřují.

na fotkách je Bjorn Årtun v průběhu prvovýstupu The Bollocks On Rultens se spolulezcem Markem Prezeljem (foto od Špicála).

01


02


03


04


05

Eliška   [úpravy] 23:53 12.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To nee :-(11:22:15 13.02.2012
Bjorn patřil do absolutní světový špičky v mixovym lezení v horách a kdo ho někdy viděl ohánět se motykama koukal s otevřenou pusou. Moc fajn skromnej kluk, dalších neuvěřitelnejch punkovejch výstupů jako byl třeba Dracula už se teda nedočkáme :-(
http://aaj.americanalpineclub.  org/features/feature-aaj-2011  /dracula-by-bjorn-eivind-aartun/
(mezery)
Špicálodpovědět 

 ...11:57:25 13.02.2012
Hodně špatné. Jak už je u takových zpráv zvykem. Ronim.
Magnusekodpovědět 

 Foto dne:

Hrana Carevny
 Databáze cest:
Všechny cesty (183651)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normalweg Direkt 6 Kreuzfelsen
Chicken Way 6A+ Ostaš
Mladá Krev 6B+ Ostaš
Shut Up And Ride 6B Ostaš
Viva Zaplata IXa Hrubá Skála
Nově komentované:
Sonnenschamane 6- Kreuzfelsen
Cloister 7- Srbsko
Viva Zaplata IXa Hrubá Skála
Viva Zaplata IXa Hrubá Skála
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Příště zase | Pěkná akce | Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)

 Nově v inzerci:
Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1867 
 Ne 
 1777 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.