LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
37. 10178
38.Suchan 10171
39.??? 10166
Bouldry:
37. 9206
38.Jeliga 9203
39.Kožich 9200
Hory:
21.Novotný 3598
22.Chomová 3276
23.Špás 3183

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1161817 cest
Nové přelezy:
Nightmare 10
Fuck Capit 9-
Hermés 8A/8A+
Ninnuah 8A
Variante X 8A
Zyklop 8A+
Empire Sta 7c
Jaxitax 8B
Země Pro S 9+/10-
Rallye 10

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ralsko

Přichází krásné počasí a s tím i výlety do přírody a hlavně do skal tady vám posílám tip na nedělní odpoledne.

Ahoj lidičky tady vám chci přiblížit výborný výlet ,který jsem podnikl minulý týden. Jedná se o krásný výšlap na čedičový kopec jménem Ralsko tento kopec se nachází cca 4km od města Mimoň (Mimoň asi 45km od Liberce smerem na Prahu).Výšlap začíná ve vesnici jménem Vranov kde se již můžeme zahřát vylezením na 25m pískovcovou věž jménem Džbán (Trpaslík).



Zde vede pár pěkných cest od IV-VIII, nebo se hned vydat ne kopec kde nás čeká dobré lezení na čediči dobré pro skobování.



Cestou na vrchol mineme pár pěkných kamínků na bouldering a po té co dorazíme na vrchol vás uchvátí krásný pohled do krajiny severočeské.



Tak to je můj tip na nedělní odpledne,ale nejen na neděli.




Petr Holas   [úpravy] 22:34 02.05.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Průvodce07:06:26 03.05.2005
Nemá někdo na tuto oblástku průvodce?
 jirkasodpovědět 
 Re: Průvodce07:30:41 03.05.2005
na čedič nahoře průvodce neexistuje. hned u značené cesty jsou decentně ošipkované bouldry, pak jsou tam stěny do 30 m výšky, leč kvality nepříliš vábné.
na pískovec dole průvodce existují:
- pískovcové skály, 2. díl - severní čechy, olympia 80tá léta, něco stručně
- Gantze Hasso, Kummergebirge, 1994? (německo-česky)
- Turkovy internetové samizdaty
- Kittler Albrecht, Dubaer Schweitz? (stačí dát do nějakého německého vyhledávače kletterführer a Albrecht kittler, dá se to ještě koupit, a to buď poslat poštou nebo v prakticky každém lezeckém kšeftu v německu)
- Bellmann Michael, Nordliche Böhmen (zase se to dá vyhledat, dá se taky ještě koupit)
Lukas B.odpovědět 
  doplnění10:56:12 03.05.2005
To máte pravdu průvodce na čedič není ale místama se tam dá dobře bouldrovat jinak velké stěny jsou posypané houbou tak je to takové né příliš dobré na několika fotkách to jde videt ,ale doporučuji si tam vyrazit. Koho nezaujme lezení tak to je docela dobrej výšlap lepší je jít po kameném poli a dále po hřebeni k hradu v zimě je to docela adrenalin když je to zmrzlí.Nedoporučuji tuto cestu v létě ,každý dva metry je tam had!!!!!
holasekodpovědět 

 Foto dne:

Grenguar, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (184439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hrom Do Police 6B Ostaš
Genetická Exploze 6c Ostaš
Nové Zrození LOW 6c+ Ostaš
Nové Zrození 6B+ Ostaš
Pitztaler Madle 6c Pitztal
Nově komentované:
Žlebský Parlament VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Když V Báru Houstne Dým Xa Prachov
Klínová Spára 6- Mařenka
Klínová Spára 6- Mařenka
En Garde 6a La Mannuta

 Nově v diskusi:
Re: Davle sekačka | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle sekačka | Re: Davle | Re: Ztraceny bot | Re: Davle | Re: Davle | Re: Pro preklizkare |

 Nové komentáře:
Super! | Re: Tak to je | Re: Tak to je | Re: -3 pokusy | Re: -3 pokusy | Tak to je | Re: -3 pokusy | Re: -3 pokusy | Re: -3 pokusy | -3 pokusy |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Sleva na příští rok za zrušené finále žen SP v bouldru v Praze (2)

 Nově v inzerci:
Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky | Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov | Vejškovky v Liberci | Statická a dynamická lana | Spolulezec | Pouzite Evolv Zenist vel. 46 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1467 
 Ne 
 1693 
 Nevím 
 1000 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.