LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
35.Lank 10290
36.Reich 10254
37.Chejn 10194
Bouldry:
35.Kümmel 9450
36.Oliva 9409
37.Ďurech 9356
Hory:
17.Cibulka 4254
18.Hess 3908
19.Punčochář 3751

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169215 cest
Nové přelezy:
Nuda V Jab 9
Szmatan 7C
666ml Zapo 7C+
Megaline 8A
To Už Dopl 7C
Supernaut Xc
Vacuum 7b+
Diretta 7b+
People Mov 7b
Chachiment 7b

Stěny
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Squashová hala - Bezdružice
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Olomouc
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní lezecký tábor Ždárské vrchy

29.7. - 12.8.2006

Ono se to řekne: "Napiš článek o táboře!, jenže mně z toho pořád vychází slohový úkol nejméně na šest stran. A kdo by to četl! Nejsme oddíl čtenářský, ale lezecký. No né! Takže něco málo napíšu, zbytek hledejte v popisech k fotečkám a že jich tento rok máme.No hafooo-moc!

V měsíci srpnu pořádal náš oddíl HK Pálavský věšák, Orel Břeclav v pořadí již druhý lezecký tábor pro naše a nejen naše lezecké mládí. Tábor se uskutečnil v překrásném prostředí žďárských vrchů.  Zúčastnili se i děti z jiných oddílů  a míst naší republiky a dokonce i ze zahraničí.





Počasí nám zrovna moc nepřálo! Těch nejupršenějších čtrnáct dní, které byli za celé prázdniny,  sužovaly  naše táborové radovánky. Ne, že by to byla nějaká pohroma, ale pro naše účely dosti nepohodlné a nevyhovující.  A  z  lezeckého  tábora  se  málem  stal  tábor vodácký. Když nám přes tábor teklo několik potůčků a říček a děti i dospělí museli brodit a hledat nejschůdnější cestičku, kamkoliv. Odolali jsme! Lezci jsou lezci!





I v dobách nepohody. A že jich bylo - jsme neupadali do nečinnosti.  Hráli se hry, probírala se teorie - zdravověda, uzly, materiál apod.- a stihli jsme i k táboru neodmyslitelně patřící táboráčky, u kterých se opékali buřtíky, zpívalo a tancovalo se a řádilo tak, jak to u táborových táboráků bývá.





Byl to ale lezecký tábor, tak se především lezlo a lezlo a lezlo. Lezecké terény v okolí - Drátník, Čtyři palice, Pasecká skála, Milovské perníčky - se přímo vybízeli k využití dovedností a poznatků, které jsme dětičkám sypali do hlaviček za dlouhých upršených dní i večerů. A ony je přimo ukázkově uplatňovali!  Celkově byli dětičky (tedy většinou už tvrdě pubertální mládež) skvělé. Drželi partu, pomáhali si a dokázali skousnout i věci, které jim zrovinka nevoněli. A tím jsem samozřejmě nemyslel kuchyň!  Kuchař vařil skvěle!





Takže abych to už neprotahoval, tábor byl skvělý, úžasný, jedinečný ?.    Děkuji moc všem vedoucím i lidičkám, kteří  nám jakýmkoliv způsobem pomohli. Dík!








Doufám, že si to zase za rok všichni rádi zopakujem. Páček, schledáček!

Stano  Gajdoš  (vedoucí tábora)

Stano Gajdoš   [úpravy] 11:13 20.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gramatika12:19:07 20.10.2006
Navrhuji do táborové výuky napříště zařadit shodu podmětu s přísudkem. Možná by se táboroví velitelé a reportéři lecos naučili. Jinak počin pro děcka hezký.

Tomas
tomasodpovědět 
 Re: Gramatika12:36:58 20.10.2006
.....leccos naučili
Jardaodpovědět 
  Re: Gramatika15:30:42 20.10.2006
reknu ti to asi takhle: autor je slovak tak bud rad ze to neni cele ve slovenstine...
ondraodpovědět 
   Re: Gramatika20:37:26 20.10.2006
Stano je Slovák takže na pravopisné chybičky má právo!!!!
Veronikaodpovědět 

 Klobouk dolů...16:21:10 20.10.2006
Klobouk dolů...
Je pěkné, že se ještě najdou tací co neváhají dělat věci jen tak pro ostatní.
Většina toho není schopná a jen přihlouple remcá ... To nestojí ani práci ani čas ... 
Davidodpovědět 

 Děckasemaj20:22:15 20.10.2006
Z poslední fotky to vypadá , že děcka měli i lekci plavání. Jinak věřím, že to musleo bejt fajn, hned bych na takovej tábor jel bejt mladší.
JirkaSodpovědět 
 Re: Děckasemaj20:54:09 20.10.2006
Pěkný, pěkný. A v krásným místě.
Nikdo nespadl ani se neutopil, co si víc přát.
dagodpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185425)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sztylet 7B+ Batorowek
666ml Zapomnianego Dżemu 7C+ Borowá Kopa
Zapomniany Dżem 7C Borowá Kopa
Szmatan 7C Borowá Kopa
666m.n.p.m. 7B+ Borowá Kopa
Nově komentované:
Chachimente 7b Inferno
Chachimente 7b Inferno
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1755 
 Ne 
 2001 
 Nevím 
 1264 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.