LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
50.Brajer 9988
51.Hebelka 9960
52.Černík 9956
Bouldry:
50.Kollár 8853
51.Chochola 8853
52.Fišer 8850
Hory:
30.Malý 2695
31.Málek 2682
32.Zvonková 2677

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166244 cest
Nové přelezy:
Zinnentrai 7b
La Peste 7c
Uniqueaumo 7c
Galáctico 8A
Compagni D 7b
Krkavčí Ma 9+/10-
Pope Star 7c
Lost In Sp 7c+
Chipotle 7c
Style Firs 8+/9-

Stěny
Šutr - Liberec 17
Gejzír - Karlovy Vary
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Zdeněk Hák zahájili expedici na Chamlang (7319 m)

Mára Holeček a Zdeněk Háček Hák zahájili v Nepálu expedici s cílem vylézt novou cestou na sedmitisícovku Chamlang. O expedici Mára informuje na sociálních sítích. Naposledy se ozval včera z Namche Bazaaru poblíž hory. Chamlang (nebo Čamlang) má 7319 m a leží nedaleko Makalu.

O Márově plánu lézt na Chamlang jsme informovali loni v listopadu zde: Mára Holeček: příštím himalájským cílem bude Chamlang


Zde je Márúv příspěvek s horizontem nepálských velehor. Chamlang by měl být kopec napravo. Zleva je na obrázku  Lhotse, zhruba uprostřed Makalu:
View this post on Instagram

🌏Expedice.... Nepál 2019🌏 Je to ta kráska vpravo.😉 No jo, jen jedno slovo, jako láska. Každému bez rozdílu někde v duši rozbrnká strunku. Jistě má spousty podob a i různou důležitost pro naše další kroky v životě. Ale, z čeho se tvoří. Co je pouštědlo, chuťových pohárků, líbivosti obrazů, příjemného sametového doteku, vůně rozkvetlých luk a hladivé harmonie pro ušiska. Jistě, nad vším kraluje mysl. Tam se vytváří žádostivost našich představ. Uvědomil jsem si to při čtení dětský pohádek, kde princ chce zachránit krásnou princeznu a ona na druhou stranu chce být vysvobozena švarným junákem od krvelačného draka. A tam je zakopán pes, jelikož v dětském tělíčku není ještě žádná zkušenost, přesto představivost vykresluje, jaké to bude, až… Jedna děsivost my z toho vyplývá, že do čisté mysli se dá implantovat i zvrácenost. Neboli, můžete brát žhavé uhlíky a vydávat je za chladné, jíst cosi, od čehož se ostatní odvrací a tak dále. Však otočím pohled druhým směrem. Přeskočím pár let dospívání a ocitám se před láskou, která mi padla z nebes do oka, hned při prvním brouzdání krásným Nepálem. Přiznejme si, je spíše již zralou dámou, s věkem bezmála tohoto světa. A věřte, nikdy jsem jí do té doby neviděl, přesto to bylo…to ono. Představa se objevila daleko dřív, při listování knih, kdy se v hlavě vytvářel obraz společně s utínáním hlav drakům a bojem o srdce princezen. Ten až při pohledu na ní, najednou vystoupil z mlhy stínů a přesně usedl, jak zadek na hrnec. Takže jupí, že. Mělo to jeden háček, měl jsem ostýchavost a obavy se k ní přiblížit. Nesmělost pramenila z jediného, jsem dostatečně připraven prolézt tímto směrem jejímu vršku, mám vůbec šanci uspět. Vím, že za špatným krokem, či rozhodnutí čeká jen odchod na věčnost, což je cena, kterou rozhodně nemám chuť platit. Takže jsem hoden ucházet se o ní…? A jsem ochoten podstoupit nadcházející martyrium. Od té doby oběhlo dalších osmnáct let, kde čas neubral ani ždibeček z počátečního okouzlení......více na www.marekholecek.cz a www.facebook.com/MarekHolecek.cz #maara#marekholecek #pronasledujsvesny #followyourdreams #suunto#goalzero @mammut_swiss1862 @mercedesbenzvans_cz @hudysport @conseq.cz @devoldczsk @jetboilczsk

A post shared by Marek Holecek (@marekholecek) on




Chamlang:










sth   [úpravy] 12:29 01.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Good Luck03:58:17 03.05.2019
Hodne Horskeho Stesti Hovada ! Zdar a Silu
Jirka Malyodpovědět 

 Přání15:31:03 03.05.2019
Hodně štěstí. Nechť místní bohové stojí při vás.
Jirkaodpovědět 

 básník13:11:09 04.05.2019
Respekt k Márovi, hodně štěstí, hora krásná. Jen ty sáhodlouhé nadýchané popisy........
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Emil Riedl Gedenkwand
Madonna, 11-/11
 Databáze cest:
Všechny cesty (184954)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stehnokraft 6B Sklárna Jih
Outre D'hier 7a La Pierre A Voix
Pierre Qui Roule 7b+ La Pierre A Voix
Clairiere 7a La Pierre A Voix
Yok Yok 5c La Pierre A Voix
Nově komentované:
Anet 7+/8- Lom Kobyla
Klonování 6A+ Ostaš
Dement VIIIb Prachov
Západní Hrana VII Prachov
Jižní Spára VIIb Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
Re: důkaz | Re: Rekord | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: Nanga Parbat | Re: Rekord | Re: Rekord | Re: Rekord | Rekord |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (84)
SP v boulderingu Praha 2025 (59)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (8)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1635 
 Ne 
 1884 
 Nevím 
 1156 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.