TOPlist


 LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
48. 10041
49.Nyč 10021
50.Pelikán 10018
Bouldry:
48. 8653
49.Chytil 8634
50.Zímová 8606
Hory:
20.Louda 3676
21.Novotný 3598
22.Hess 3293

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152960 cest
Nové přelezy:
Tallados 8a
Mike Jorda 8b
Bílý Trave 7C
Dlouhej Ko 7C+
Mar De Las 7c+
Merino Pan 7b+
Las Invasi 7a+
Rollito Mc 7c
El Castiga 7b+
Bona Minyo 7c+

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ahoj lezci, lezkyně a lezčata,

předběžně bych vás rád pozval na možná poněkud originální akci, ačkoli v kraji žulovým šutrům zaslíbené již něco podobného proběhlo. Totiž, rádi bychom někdy za stabilního počasí, tedy nejspíš někdy v polovině června využili boulderové pohostinnosti petrohradských lesů a s Karlem Hegrem uspořádali závody na přírodních kamenech. Za tímto účelem zprovozníme nějakou novou oblástku (např. viz foto) a na absolutně nových neznámých šutrech by to celé mohlo proběhnout. Systém předběžně vidím tak, že by se v definovaném okruhu označilo body ca. 20-30 směrů, ty bychom společně obešli a poté by se odstartovala hodinka lezení. Podle nasbíraných bodů (pouze celé vylezené věci) by se určilo pořadí. Bodování by určitě bylo uděláno tak, aby se vyplatilo vylézt méně těžších věcí, než více lehčích, ale šanci v tomto systému dostanou i slabší. Obtížnosti budou někde od trojky po masakry. 

Tímhle způsobem bychom rádi dostali do povědomí lezců nové boulderové možnosti a také poněkud stmelili český boulderový kolektiv. Za tímto účelem bude večer zapálena vatra v Josemitu a do ranních hodin budou pěny písně a vyprávěny historky z drsného boulderového prostředí. Soudeček není vyloučen, spíš naopak.

V průběhu května se na Lezci objeví podrobnosti termínové a o místě srazu. Místo lezení samozřejmě neprozradím.

Přežijte periodu hnusného počasí, trénujte a až se budete nudit, napište pár podnětů a názorů na tenhle výmysl.




Petr Resch   [úpravy] 10:56 06.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ceske Bleau13:30:18 06.02.2003
Hmm, nektery ty sutry maji opravdu svetovy dimenze.
JirkaSodpovědět 

 Potřebujeme novou uklízečku,14:00:44 06.02.2003
nechceš to Petře vzít? Dobrej nápad, hlavně ten sud:)
Bídaodpovědět 

 bezva nápad18:43:20 06.02.2003
Myslím, že je to super nápad.Přijedu už kvůli těm boulder historkám.Jen dobře zvažte zda je dobré přenést soutěžní atmosféru do přírody.Možná by bylo dobrý boulderovat úplně volně a ohodnotit večer nejtěžší,nejhezčí,nejakrobatičtější a třeba i nejblbější boulder,ale hlavně všichni společně.
Už se na Váš Granitovej camp těším.
šťouchodpovědět 
 Re: bezva nápad09:24:59 07.02.2003
Myslím, že již z povahy pravidel (předběžných) je patrné, že se nebude závodit do krve a je to spíš taková srandička. Mimochodem samozřejmě není kontrolovatelné, kdo co vylezl (na řekněme dvaceti boulderech), ale bude to o důvěře. Druhou věcí je, že ceny budou určitě symbolické a ani body do českého žebříčku udělovat nebudeme. Jde fakt spíš o to bavit se. Organizátoři také předpokládají, než se snažit kontrolovat lezce, že budou všechno patřičným způsobem dokumentovat.
Šutru zdar
Petr
Petr Reschodpovědět 

 dobra idea21:16:36 06.02.2003
Vybornej napad, urcite Vas prijedu podporit!
Musadoodpovědět 
 Re: dobra idea09:52:29 07.02.2003
Naprosto souhlasím, super nápad. Jakmile bude termín tak dej vědět a přijedem v hojném počtu(dvou).
Břéťa
BBodpovědět 

 super...10:51:31 17.02.2003
takovouhle akci si urcite nenecham ujit a s par chlapikama urcite dorazime...
kubikodpovědět 

 Foto dne:
Kleine Buhne
Flosse Genosse, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181184)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Si No Te Gusta Te Vas A La Pan 6a Orihuela
Kanonazo 6a+ Orihuela
Via Funcionario De La Roca 6a Orihuela
Like A Pro 6a Orihuela
Logic-line 7A Albarracín
Nově komentované:
Mar De Las Calmas 7c+ Siurana
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Souhvězdí Marmota 7C Hradby U Kozla
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Souhvězdí Marmota 7C Hradby U Kozla

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Food truck! | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Re: kájo, ty chudáčku | Re: kájo, ty chudáčku | Re: Bouldering a pruvodce Holas | Re: výsledky? | Re: výsledky? | Re: výsledky? | Re: výsledky? | Imothep du sol 8B+ | fašismus | výsledky? |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (27)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (13)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (9)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)

 Nově v inzerci:
Nabídka rychlé půjčky | Naléhavá nabídka půjčky | Nabídka rychlé půjčky | Spolehlivá nabídka půjčky | Potřebuji rychle konsolidovat půjčky | Krosna na dítě - Corazon Panda | starší průvodce | Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1182 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1090 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 939 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 978 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 834 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.