LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
44.Hyžný 10078
45.Hebelka 10066
46.Schockherr 10056
Bouldry:
44.Paděrová 8706
45.Fišer 8703
46.Chochola 8700
Hory:
13.Šuraba 5533
14. 5400
15.Sukačová 5270

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1151915 cest
Nové přelezy:
Patata Neg 8a
Bread & Sa 7c
Big Pussy 7b
Poker Face 7C+
Poker Face 7C+
Rim Ram 7c+
Ztopořený 9+
Marathon 7c
Úsměv 7C
Loupež Chy 7C+

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Praha 5
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dře to, ale tře to..

První čisté 8B+ na Jesenicku!

Už před prudkým poklesem teplot a vzestupem tření se událo něco, co jsme zase nějak prošvihli. Na ve stínu Petráče plačícím osamělém Mlýnském vrchu je nový, zatím nejtěžší boulder Jesenicka za 8B+. Jeho autor není až tak překvapivý, ano, opět Rosťa Štefánek. Boulder s poetickým názvem "S trny v kůži hledám krásu růží" vede na jeden z nejlepších kamenů na Mlýňáku, na Škuner. Zde jsou jedny z prvních opravdových prásků z počátku nové éry bouldrování na Jesenicku, např. Machetas 8A a Esperanza 8A+, oba směry vytvořil na podzim roku 2002 také Rosťa. Dalo by se napsat, že právě těmito bouldry se zdánlivě vyčerpal potenciál Mlýnského vrchu a zájem se přenesl k nedalekému Petrohradu. Po 4. letech neúnavného objevování Petráče především Petrem Reschem a Karlem Hegrem je docela překvapivé, že první čisté 8B+ vzniklo právě na Mlýnském vrchu. Dle zápisu na lezci směr začíná jako Machetas a pokračuje po tupé hraně bez chytů a ze špatnými stupy až do lehkého terénu. Zde je přehled nejtěžších boulderů na Jesenicku:

1. S trny v kůži hledám krásu růží 8B+ Mlýnský vrch - Škuner, R. Štefánek 2006

2. Barevný svět 8B/B+ Větrná hůrka - Mučírna, P. Resch 2006

3. Frodo na kole 8B Vyhlídková skála - Nočník, P. Resch 2004

4. Eso Rimmer 8B Vyhlídková skála - Tlama, R. Štefánek 2006

5. Let se zelim 8A+/8B Vyhlídková skála - Nočník, P. Resch 2006

Celkem je na Jesenicku už přes 40 boulderů za 8A a výš a přes 100 boulderů za 7C a výš, vše za posledních 5 let. Věhlas oblastí na Jesenicku, především Petrohradu, už dávno překročil hranice ČR, o čemž svědčí často parkující auta s německými, polskými i slovinskými značkami.

Daří se i jednomu bouldrérovi, který má na všem popsaném lví podíl, hausmeistru Petru Reschovi, který si na Petráči připsal další 8B, Eso Rimmer na Tlamu. Všem zúčastněným gratulujume.

...a malý dotaz na konec: Kdy a kdo udělá první jesenické 8C???

lezec.cz   [úpravy] 18:07 05.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 lesní muž00:59:58 06.11.2006
Petr Resch je hausmeister, dělá s liškou mrdy mrdy
Pytlohradodpovědět 

 peklo21:29:44 06.11.2006
8B+? - to je PEKLO (aspon pro mne)!
Rosto, respect!!!
kubaS.odpovědět 

 Foto dne:

Thor
 Databáze cest:
Všechny cesty (181030)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zarrapastrón 6a+ Rapún
Permiso Concedido 6b Rapún
Fisura II 6a+ Rapún
Fisura Del Balcon 6a+ Rapún
UB-40 6b Rapún
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenuté heslo do Deničku | Zapomenuté heslo do Deničku | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu |

 Nové komentáře:
jak zvýšit diváckou atraktivitu ledolezení na rychlost | Re: Carodejuv ucen | Re: Carodejuv ucen | Re: Nadhera | Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (4)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení | Prodám cepíny Climbing Technology North Couloir | Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1122 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1034 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 881 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 922 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 767 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.