Adam Ondra a Yana Chereshneva vyhráli duelovou soutěž na rychlost, která je již tradiční tečkou za Arco Rock Masters. Adam tedy ve sbírce má všechny tři medailové kovy, tudíž jednoznačně vyhrál kombinační závod. V ženách kombinaci vyhrála Sasha DiGiulian.
Žena z hor, to bylo první, co mě napadlo po setkání s Ines Papert, která si na mě udělala krátký čas v rámci své promítací show v Bad Schandau. Ines Papert je nejen čtyřnásobná vítězka SP poháru v lezení v ledu, ale také vynikající lezkyně, horolezkyně, sympatická žena a mamka desetiletého kluka, která prostě žije své sny…
Adam Ondra získává stříbro na mistrovství světa v boulderingu! Vyhrál Dmitry Sharafutdinov, který již vyhrál mistrovství světa v roce 2007. Tentokrát vyhrál poměrně snadno, když překonal čtyři boulder-problémy v pouhých pěti pokusech.
Marek Holeček a Zdeněk Hrubý odlétají dne 9. července na expedici do Pákistánu. Jejich cílem bude nová cesta v jižní Rupalské stěně Nangá Parbatu 8125m.
Výstava je v Ostravě prodloužena do konce července 2011
Výstava Fotky z Lezce je v dubnu k vidění v Ostravě, kam se přestěhovala z Orlové. Horolezecké fotografie od přispěvatelů webu Lezec.cz jsou vystaveny od 5. dubna 2011 v Mini galerii lezeckého centra Tendon Blok v Ostravě. Budou zde do počátku května.
Americký lezec Alex Honnold vysoloval před několika dny cestu The Phoenix (5.13a) v Yosemitech. Tato zpráva se rozšířila rychlostí blesku po celém lezeckém světě a není divu, neboť Phoenix je jedna z kultovních yosemitských cest.
Monika Kuhn-Gaberová se během dvou let zařadila mezi naší ženskou boulderingovou špičku. Začalo to se 7C na flash minulý rok a momentálně už vlastní 8A. Devatenáctiletá Monča má talent a kromě toho, že je načichlá lezeckou vášní od svých rodičů, má sama neskutečnou chuť a bojovnost v lezení něco dokázat. Jsem si jistá, že svou sbírku (motýlů) bude zvesela rozšiřovat.
Adam Ondra a Yana Chereshneva vyhráli duelovou soutěž na rychlost, která je již tradiční tečkou za Arco Rock Masters. Adam tedy ve sbírce má všechny tři medailové kovy, tudíž jednoznačně vyhrál kombinační závod. V ženách kombinaci vyhrála Sasha DiGiulian.
V týmovém klání byli nejuspěšnějsí Rusové.
Bitva je u konce Španěl Ramón Julian Puigblanque je novým světovým šampionem v lezení na obtížnost. Druhé místo vybojoval skvěle lezoucí Jakob Schubert a Adam Ondra má bronz.
Ramón Julian Puigblanque byl dnes nepřekonatelný a přelezenou cestu zakončil fantastickým topem, tím topem, k němuž Adam Ondra, stejně tak jako Jakob Schubert, nedokázali dosáhnout. Oba tedy mají 50 mínus, ale Adam zřejmě top vůbec netečoval, zatímco Schubert ano. Z bodového zisku je evidentní, že všichni tři výkonostně odskočili celému poli zbývajících závodníků a i přes famózní a suveréní výkon Ramóna, byl mezi prvními třemi, minimální bodový rozdíl.
1 Ramón Julian Puigblanque 1981 ESP Top
2 Jakob Schubert 1990 AUT -50
3 Adam Ondra 1993 CZE -50
4 Magnus Midtboe 1988 NOR -45
5 Manuel Romain 1988 FRA -41
6 Hyunbin Min 1989 KOR -39
7 Evgeny Ovchinnikov 1971 RUS -25
8 Evgeny Zazulin 1991 RUS -23
Druhý top v režii Ramóna a pořadí i finálová osmička je jasná. Adam postoupuje do finále mistrovství světa z vynikající 3 pozice, když se před něj dostali dva jeho největší rivalové Jakob Schubert a Ramón Julian Puigblanque.
Zde je seznam postupujících:
1 Julian Puigblanque Ramón 1981 ESP Top
1 Schubert Jakob 1990 AUT Top
3 Ondra Adam 1993 CZE 48-
4 Min Hyunbin 1989 KOR 47+
5 Midtboe Magnus 1988 NOR 47-
6 Romain Manuel 1988 FRA 45
7 Zazulin Evgeny 1991 RUS 44+
8 Ovchinnikov Evgeny 1971 RUS 44
Magnus Mitboe lezl s černou páskou na ruce, kvůli masakru na ostrově Utoya.
Rodí se první překvapení. Do finále se zřejmě neprobojuje Sachi Amma, padá, když se mu nepodařilo vymyslet přelez stropu a je zatím na devátém, již nepostupovém místě.
Adam zalezl krásně, i když se svým výkonem nebyl spokojený, ale zatím vede a zdá se že má postup do finále jistý!
V lezení na rychlost skončil nakonec náš Libor Hroza 5. Vyhrál Číňan Qixin Zhong. Před tím se Libor kvalifikoval do semifinále s druhým nej časem hned za rusem Abdrakhmanovem.
Prozatímní výsledky semifinále:
(poleze ještě 12 lezců mezi nimi i Adam)
Zatím ze zdá, že cesta je pěkně rozřazovací s jedním "filtrem"
kolem 27 kroku ale ten by pro favority neměl být překážkou.
23-letý francouz Manuel Romain se dostává před Ovchinikova.
1 Ovchinnikov Evgeny RUS 44
2 Tauporn Thomas GER 44-
3 Chernikov Mikhail RUS 42-
4 McColl Sean CAN 41-
5 Ballet Thomas FRA 40-
5 Supper Gauthier FRA 40-
7 Marin Garcia Eduard ESP 38
8 Rekabi Davoud IRI 27
9 Sova Matej SLO 26-
10 Mardashov Anton UKR 25-
10 Son Sangwon KOR 25-
12 Ischia Martino ITA 24.5
13 Skofic Domen SLO 24.5-
Celkové výsledky ženy obtížnost:
Vyhrála Angela Eiter (AUT).
Druhá byla Jain Kim (KOR), třetí Magdalena Röck (AUT).
1. Angela Eiter AUT
2. Jain Kim KOR
3. Magdalena Röck AUT
4. Johanna Ernst AUT
5. Katharina Posch AUT
6. Mina Markovic SLO
7. Christine Schranz AUT
8. Sasha DiGiulian USA
Adam Ondra ve čtvrtek získal již po třetí ocenění Salewa Rock Award a postoupil z kvalifikace v Mistrovství světa v lezení na obtížnost do semifinále. Tereza Svobodová skončila v pátek v semifinále obtížnosti 26.
Zpráva z pátku odpoledne:
Známe finalistky, zde je osm statečných:
Jako první postupuje talentovaná Korejka, z Rakušanek se do finále probojoval téměř celý repre tým, pak je ve finále se Slovinkou ještě překvapení v podobě atraktivní Američanky.
Jain Kim (KOR)
Magdalena Röck (AUT)
Johanna Ernst (AUT)
Angela Eiter (AUT)
Katharina Posch (AUT)
Mina Markovic (SLO)
Christine Schranz (AUT)
Sasha DiGiulian (USA)
Adam Ondra leze kvalifikační cestu:
Ve středu postoupila mezi závodnicemi Tereza Svobodová z kvalifikace v Mistrovství světa v lezení na obtížnost do semifinále.
Dnes je na programu závod týmů na rychlost, semifinále a finále žen v lezení na obtížnost.
čtvrtek:
Při večerním vyhlášení cen získal ocenění La Sportiva Competition Award španělský lezec Ramón Julian Puigblanque.
Další z našich mužů skončili dnes v kvalifikaci: Petr Čermák na 79. místě, Tomáš Binter na 91. místě, Stanislav Pekárek na 100., Martin Klemsa na 123. místě.
Další česká závodnice Lucie Hrozová skončila ve své skupině ve středeční ženské kvalifikaci na 22. místě.
Z ostatních postupujících je jistě dobré zmínit favorita, kterým je katalánec Ramón Julian Puigblanque, dále Sachi Amma, Magnus Midtboe, Cédric Lachat, Jakob Schubert (vyhrál poslední světový pohár v Chamonix) a Mario Lechner.
Adam Ondra zaváhal a netopoval druhou cestu, ale je to bojovník, tak vše je otevřené. Naopak, ho to může zbavit tlaku a namotivovat.
Z dalších postupujících Vleeriy Kryukov (UKR), Hyunbin Min (KOR), Jorg Verhoeven (NED) and Evgeny Zazulin (RUS), Mikhail Chernikov (RUS), Gauthier Supper (FRA), Sangwon Son (KOR), Thomas Ballet (FRA), Evgeny Ovchinnikov (RUS), Domen Skofic (SLO), Sean Mccoll (CAN), Romain Manuel (FRA), Thomas Tauporn (GER), Eduard Marin Garcia (ESP), Davoud Rekabi (IRI), Matej Sova (SLO), Anton Mardashov (UKR) a Martino Ischia (IT).
Předchozí informace o Mistrovství světa včetně programu ze severoitalského městečka Arco, kde se od pátku závodilo nejprve v boulderingu viz článek: