LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
17.Bulička 10809
18.Pail 10806
19.Šofránko 10698
Bouldry:
17.Nespoutaný 9803
18.Urubčík 9750
19.Břicháček 9750
Hory:
21.Novotný 3598
22.Hess 3293
23.Chomová 3179

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153338 cest
Nové přelezy:
Orang-Ute 7c
Springboks 8A+
Raiden 8A
Daddy Cool 9+/10-
Tomb Rider 8A+
Paladin 7C/7C+
Důstojný P 7C
L'Ardaxkar 8a+
Casa Bonit 8b+
Aeroplástí 7c+

Stěny
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Bouldering za oponou - Měnín
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Ostrava
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tatry se vrací do normálu

Tatry kalamitníPo větru a záplavách, které minulý měsíc postihly Tatry se vše pomalu vrací do normálu. Električka jezdí od konce týdne, trvají některé uzávěry pěších cest.









Koncem minulého týdne byla po kalamitě způsobené větrnou smrští, která 15. května zasáhla zejména Vysoké a Západní Tatry, konečně zprovozněna Tatranská elektrická železnica i v doposud uzavřeném úseku Vyšné Hágy – Štrbské pleso. Podle Zuzany Červené z odboru komunikace Železničnej spoločnosti Slovensko již od čtvrtečního večera vlaky jezdí podle jízdního řádu.
O následcích větrné smršti v Tatrách Lezec bezprostředně informoval v článku Tatry - kalamita.



Tatry po vichřici

Přirozená obnova tatranských porostů po vichřici v listopadu 2004

foto © Tomáš Frank



Na celém území Vysokých a Západních Tater zůstává řada neprůchodných turistických cest. Problematické jsou zejména úseky kolem Kriváně a Tichej a Koprovej doliny.
Těžba kalamitního dřeva probíhá rovněž v Západních Tatrách (neprůchodné nebo těžko průchodné mohou být některé cesty na jižní straně pohoí), některých částech Pienin, ale i např. ve Velké Fatře.
Pro aktuální výstrahy a informace o aktuálně probíhající těžbě či neprůchodnosti cest je nejvhodnější navštívit stránky stránky Horské záchranné služby, která tyto informace uvádí ve výstrahách na titulní stránce, popř. stránky TOPR, pro informace o průchodnosti na polské straně tatranského hřebene.

Tomáš FRANK   [úpravy] 22:12 31.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hřeben11:11:27 01.06.2014
Ví někdo, jak to vypadá na hřebeni mezi Roháčema a Vysokejma T.? Chceme jít přechod z Roháčů do VT, tak jestli není moc polomů...dík
Jirkaodpovědět 
 Re: Hřeben14:37:30 01.06.2014
Hřeben je nezalesněný... Potíže očekávejte na nástupu, tedy v Roháčích než se dostanete nad pásmo lesa. Pak už lze očekávat potíže jen ze strany orgánů a strážců ochrany přírody, protože přechod hřebenovkou není na jeden den a táboření na hřebeni není legální.
 Tomáš F.odpovědět 

 Foto dne:
Betkin
Antonija, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (181252)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Relaxation 7a+ Eptingen
On A Blue Sunday Morning 6b Eptingen
L'Ardaxkaria 8a+ Coll De Nargó
Casa Bonita 8b+ Coll De Nargó
Drac 7a Pinell De Brai
Nově komentované:
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Beso Peloponeso 7b Leonidio
Veterán Z Chocně 8B/8B+ Sklapsko
Černý Traverz 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Sokolík 8- Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? | Re: Mir Davli |

 Nové komentáře:
Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak | Re: Je to tak | Re: Pěkná realizace | Re: Neznámý lezec | Neznámý lezec | Re: Pěkná realizace | hahaha |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (31)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (8)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)

 Nově v inzerci:
Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Šrouby singing rock | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Krosna na dítě - Corazon Panda |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1217 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1120 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 963 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1002 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 862 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.