LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
29.Kolomazník 10382
30.Novotná 10365
31.Kohout 10365
Bouldry:
29.Šťastný 9675
30.Chytil 9600
31.Svoboda 9581
Hory:
5.Skopec 7324
6.Černý 6626
7.Šuraba 6607

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169828 cest
Nové přelezy:
Escapade Xb
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pánové, brzdíme! řekli si Cimrmani

Divadlo Járy Cimrmana omezí vedlejší akce. K rozhodnutí přispěly i dvě poslední kauzy - umístění pamětní desky na Lomnickém štítě a expedice Altaj, které popularitě Cimrmana nepřidaly, píše iDNES.

Viz: zde

iDNES   [úpravy] 21:59 05.09.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 bylo na čase22:01:41 05.09.2007
bylo na čase!
stepodpovědět 
 Re: bylo na čase06:45:44 06.09.2007
bohužel nebylo za pět minut dvanáct, ale tak nějak šestá večer. Bylo už sakra pozdě.
odpovědět 

 Už táhnou pryč22:35:21 05.09.2007
Štíty budou opět neposkvrněné. Jaká úleva, díky vám, rytíři Absolonu.
Tak dobrouodpovědět 
 Re: Už táhnou pryč13:43:49 06.09.2007
Cha,cha, to je jak Laufrova děkovačka Minaříkovi.
Papoušodpovědět 

 pozde..12:10:03 06.09.2007
Trosku pozde, u me se (nejen) tou Altaji pekne shodili, za jejich divadlem mam uz naporad tlustou caru..
Gl.odpovědět 
 Re: pozde..14:49:36 06.09.2007
Nevim o co komu jde.Nerozumim tomu.Meli bychom si svych uspesnych sportovcu a objevitelu vazi.Kolik cechu vykonalo takove vykony jako J.C.
Dejvodpovědět 
  Re: pozde..16:05:21 06.09.2007
koukám že radek se nechal přejmenovat
michalodpovědět 

 Cimrman horolezec16:56:06 06.09.2007
Asi jsem víc Cimrmanofil než horolezec. Ale nakonec by se třeba ukázalo, že Cimrman lezl na pískách s mágem nebo nedejbože na rybu!

Doufám, že se ukáže, že byl úspěšný v jiných sportech, ke kterým mám blízko. Mně totiž pamětní deska ani zdolání nějaké mety nijak nevadí. Zejméne když (alespoň podle p. Smoljaka) tyto aktivity vzešly z oblastí Lomnického štítu a Altaje, ne z DJC.
Syslikodpovědět 
 Re: Cimrman horolezec17:02:08 06.09.2007
No von Jára totiž smes, které se dnes říká maglajz, vynalezl a samozřejmě používal na píscích dlouho před prvními průkopníky z 80 let 20. st. Vod něj to vokoukali gymnasti apod. Ale hlavně to nikomu nevadilo tenkrát :-)
George-jpodpovědět 
  Re: Cimrman horolezec14:36:15 07.09.2007
No jo, ale to se právě CK úředníkům vůbec nelíbilo. Proto bylo v Čechách užívání tohoto jasně nejgeniálnějšího Cimrmanova vynálezu zakázáno a pokrokové vlastence jako vždy převálcoval germánský vzor. Jen několik odvážných národních buditelů se po léta pokouší osvobodit nás od nechvalného dědictví monarchie. Až nyní se zdá, že díky zavedení internetu (další Cimermanův objev) začíná čím dál více Čechů chápat smysl a účel hořčíkového potovysoušeče a jeho neškodnost pro člověka i přírodu.
Lukyodpovědět 
   Re: Cimrman horolezec19:42:10 08.09.2007
cimrman mago jako prvni vynalezl a prozirave ho taky hned zakazal...
tomodpovědět 

 ? ? ?00:17:49 07.09.2007
Myslim, ze kdo zna Cimmrmana a chape tenhle typicky cesky fenomem, pochopil i o co slo na Altaji.

Myslim, ze dobre, kdyz se narod, potazmo jednotlivec dokaze na veci podivat s nadhledem a nebrat se tak vazne... Coz v tehle kauze dost z nas nedokazalo.
Trollodpovědět 
 Re: ? ? ?09:18:18 07.09.2007
Docela hodně bych byl zvědav na Tvoji verzi, pokud ji nechceš zvěřejňovat tady (což by asi bylo užitečnější, než zcela všeobecný příspěvek), tak budu vděčný za poslání na mejl. PS: myslím, že Cimrmana docela znám taky, mám všechny jejich věci, dost z toho jsem viděl naživo, naposled v sobotu Němého Bobše (v ochotnickém podání).
Michalodpovědět 
 Re: Altaj a Tatry21:59:35 07.09.2007
Jsme národ Švejků, my to celkem chápem. Ale ti Altajci se na to dívají poněkud jinak. Tam jsou stromy, kameny ověšené mašličkama , obložené dary, oni totiž věří, že jsou to jejich duchové. Totéž se týká hor. Je to trochu jiný přístup k životu než náš. Zajeď si tam, možná to pochopíš. Oni to možná ti Cimrmani pochopili taky až tam.
A co se týká Lomničáku, zárukou ostudy v Tatrách je společnost, která to prý vymyslela, "džý end tý", v Tatrách ne moc oblíbená. Poptej se tatranců.
Na druhé straně, ne každý dokáže přiznat , že šlápl vedle.
Palo Č.odpovědět 
  Re: Altaj a Tatry22:51:50 07.09.2007
Tak nějak.. Cimrmani však přiznali jen, že to byla chyba, nepřiznali svoji chybu, ale hážou vinu na někoho jiného, imaginárního, nejmenovaného: oni nás pozvali, my jen kývli (viz celý článek na iDnes). Dětská výmluva "on mě navedl". V případě Slovenska možná blízké pravdě (težko se odolává pozvání na akci za 2 miliony), ale cimrmanům to dobře zapadalo do cvičných výstupů a je otázka, čí byly nápady s pojmenováváním restaurace na Lomničáku(nerealizováno) a věšením té desky. V případě Altaje je to zase lež, nikdo je tam nezval, sami tady několik měsíců uváděli, že nápad dostal Šajchislamov, Rus žijící v Č.B. Pak teprve začali vyjednávat jeho prostřednictvím na Altaji. Žádné pozvání neexistuje.
Michalodpovědět 

 zlatý prciny22:07:18 09.09.2007
...koukám, že spoustu lidí dokáže spolehlivě a hlavně adrenalinově rozparádit pěkný pseudoproblém, ...a psí hovínka na ulici vás také rozčerťují pěkně do ruda?
pavelodpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185491)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pocharatka 7A Kamienna Gora
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Sekni Ho Mačetou VIIc Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Chuťovka 6- Sekaniny
Nově komentované:
Dromedaria L1 7b Laste
Polická VIIa Adršpach
Le Crime Etait Presque Parfait 8a Rue Des Masques
Čeľuste 7- Sekaniny
Polická VIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1814 
 Ne 
 2062 
 Nevím 
 1313 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.