LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
36.Lank 10212
37.Chejn 10194
38. 10178
Bouldry:
36.Oliva 9409
37.Ďurech 9356
38.Stadtherrová 9350
Hory:
8.Zaoral 6528
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169789 cest
Nové přelezy:
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b
Kultra 7C+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Gourdon

Francie není jen Buoux

Při našem loňském pátrání po méně známých skalách jižní Francie jsme narazili na tuto příjemnou oblast, kterou

jistě ocení lezci, kteří rádi při lezení zaměstnají nohy a kolmé hladké stěny jim pak připomenou, že lezení není jen o bicepsech a přítazích. Gourdon je pěkná oblast s kolmými stěnami obrácenými na jihozápad. Oblast skýtá úkryt před sluncem v pozdních odpoledních hodinách (pokud tedy oranžový vápenec není příliš rozpálený a sálání vás neunaví dříve než se odhodláte k vyndání lana z batohu). Proto tato oblast není příliš vhodná na léto. Naopak v chladnějších dnech toto natočení jistě přivítá většina slunomilných climbíků. Je zde více než 130 převážně kolmých cest a po lištách a bočácích. Cesty jsou na jednom podlouhlém masivu rozděleném pro lepší orientaci na tři podsektory. Sceptique 54cest, Bronx 28 cest a Parapelege 19 cest.


Pohled na levé dva centrální sektory


A jeden méně hodnotný sektor na východ obrácených stěn přes údolí pod silnicí. Zde leze začít lezení již dopoledne, kdy se do centrální části opírá slunce. Oblast je tedy spíše vhodná pro jarní a podzimní lezení. Pod stěnou je příjemný pás pro jištění a řídké nevysoké keře poskytují stín.



Kaňon řeky Loup se svojí mohutností dá srovnat s nedalekým Verdonem


Přístup:
Zaparkovat přímo pod stromy naproti lomu v zatáčce s cestou se zákazem vjezdu. A 8 min ke skalám. Sestup zprava nebo slaněním.



Tip: Nepokoušejte se projít ze sektoru Jouanne do centrálních stěna nebo naopak. Cesta je trnitá a neschůdná, přestože je to na dohled. Raději to obejděte po silnici.

Po cestě, pokud pojedete z hora určitě navštivte stejnojmenné historické městečko vybudované na skalním ostrohu. Z vyhlídky uvidíte daleko do kraje a ještě si můžete zakoupit koření, tymyán a levandulový květ v jednom z četných krámků nalíčeném na turisty.


Gourdonský chrobák kontroluje jeho území


Rozpis cest pro Gourdon oblast by mohl vypadat následovně:
3:  2 cesty
4:  2 cesty
5: 10 cest
6a: 12 cest
6b:  7 cest
6c:  8 cest
7a:  8 cest
7b:  3 cesty
7c:  0
8a:  1 cesta
V  nedalekém okolí je řada dalších méně i více známých oblastí.
Cormes již jsme o  něm psali na Lezci.
Caussols 20 cest (kolem 6b)
Gorge du Loup ( velký kaňon se spoustou pod oblastí, 9 podoblastech jedna z nich je Courmes je asi kolem 170 cest )
Greolieres 70 cest  spíše těžší
Le Castellaras 70 cest lehčích

V průvodcích je zatím něco cest a pár nákresů stěn.

JirkaS   [úpravy] 11:10 19.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gourdon - nová oblast16:35:25 19.02.2003
Jaká je obtížnost cest? Vyplatí se tam zajet i s rekreačně lezoucí rodinkou? Milda
Mildaodpovědět 
 Re: Gourdon - nová oblast09:30:35 20.02.2003
Přidal jsem rozpis cest a okolních oblastí do článku, z toho je zřejmé, že si vybere téměř každý. Je třeba počítat s tím, že chyty v Gourdonu jsou spíše menší a lezení v kolmé stěně spíše zaměřené na techniku nohou.
Každopádně zajet do této oblasti necelých 30 km od moře a 41 od Nice se rozhodně vyplatí, neboť ve velmi blízkém okolí je velké množství dalších vetikálních krás.
JirkaSodpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185490)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Sekni Ho Mačetou VIIc Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Chuťovka 6- Sekaniny
Alpínka 6 Sekaniny
Nově komentované:
Polická VIIa Adršpach
Le Crime Etait Presque Parfait 8a Rue Des Masques
Čeľuste 7- Sekaniny
Polická VIIa Adršpach
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1808 
 Ne 
 2051 
 Nevím 
 1304 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.