LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137115 cest
Nové přelezy:
Velkej Muh 7C
Malá Rados Xb
Stranger T 8B
Poklopec 7C
Copa Sta B 8A
Bull Blanc 8A
Fuyu 7C
The Garden 8A+/8B
Sin Porros 7C+
Titanic 7C+

Stěny
Gejzír - Karlovy Vary
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

In memoriam z horolezeckých deníků předsedy ČHS Zdeňka Hrubého

Kam až dolétne sokol

V srpnu tomu budou dva roky, co tragicky zahynul jeden z našich nejlepších horolezců, v té době i předseda ČHS Zdeněk Hrubý.

Na popud Kláry Matouškové se rozhodl Boris Hlaváček vydat knihu (ve stejné edici jako úspěšná kniha P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti) zápisků ze Zdeňkových deníků s názvem Kam až dolétne sokol. Není to však běžná cestopisná kniha. Od většiny se svým obsahem i formou zcela vymyká.

obálka knihy


Jak Boris Hlaváček v úvodu knihy píše: „…Co jsem však na něm kromě jiného obdivoval, byl jeho obrovský vědomostní přesah. Od znalostí staré i současné poezie, české i světové literatury, vážné, folkové i bigbeatové hudby, nejrůznějších filozofických směrů až po poslední ekonomické trendy.

Všechny tyto nesportovní aktivity se s neuvěřitelnou lehkostí objevují v jeho zápiscích z cest. Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem. Pro vyjádření hloubky vnitřního poznání momentální situace jsou doplněné o přesně cílené a náladu doplňující citace z filmů, knih i běžných povídaček.

Zápisky z jeho deníků jsou zcela výjimečné a vymykají se běžným horolezeckým cestopisům. Při jejich čtení se dostanete až pod kůži horolezce nejen při nejnebezpečnějších situacích, ale i při opojném pocitu ze zdolání kýženého cíle.

Věřím, že si po přečtení této knihy uvědomíte, že horolezectví není jenom hazardní snaha po dosažení vrcholu.“


Kniha je doplněná vzpomínkami jeho některých jeho spolulezců, fotografiemi Radka Jaroše, Máry Holečka, Jirky Nováka a snímky z rodinného alba. Křest knihy bude 19. června na Hrubé Skále u příležitosti 1. ročníku Festivalu horolezeckých filmů Český ráj (www.fhfcr.cz). Více se o knize dozvíte na www.hithit.cz.

Zdeněk Hrubý

ASA   [úpravy] 20:07 09.04.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zvedavost.07:20:52 11.04.2015
Tusim , ze to byl chytry a mimoradny chlap. Tusim i proc. Proto se tesim a zejména jak moc bude veta z upoutávky nahore:  "Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem."....pravdiva. (:
Martas.odpovědět 
 Re: Zvedavost.15:01:15 29.04.2015
má to slabou reklamu, nejsem si jistý, jestli to dokážou prosadit, autor nápadu měl jít do jiné firmy, která se zabývá příspěvkem na projekty.
highlanderodpovědět 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181675)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mech V Ústech 6A+ Panteon
Bolavé Břicho 6A Na Hřebenech
Stranger Things 8B Albarracín
Erudito 7B Albarracín
Tikari 7A+ Albarracín
Nově komentované:
Sin Porros 7C+ Albarracín
Dr. Robotics 8A Albarracín
Stubai 7A Skály V Údolí Černé
Přetlačovačka 5C+ Skalky Za Aritmou
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (63)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Jazda Olympanov (22)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Paklenica | Nové lezečky La Sportiva Genius | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1144 
 Ne 
 1110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.